Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Jaké to bylo v těch Burgundských Vinicích, závěr

19. 4. 2008 So 23.09 [Zážitky a reportáže]tisk

Sobota 15/09cesta

47km, Cluny – Chablis – Champs-sur-Yonne

Tento den se mi už bude popisovat hůře, neboť jak jsem zjistila, zapomněla jsem si udělat zápisek. Nicméně ranní vstávání bylo opět smrtelné jako vždy, to se nemění :-).Dnešní cíl byla vesnice Champs-sur-Yonne a po dlouhé době „civilizace“ v podobě domácí sprchy a postele. Jak jsem se totiž dozvěděla až během jízdy, cílem cesty byl rodný dům pana prezidenta a jeho rodičů. A přestože nejsem dítko zhýčkané, na měkkou postýlku a zachumlaní se do peřinky jsem se opravdu moc těšila ;-)

Projížděli jsme nádhernou přírodou, stezkama, sluníčko svítilo, prostě idylka. Člověk si to i tak ňák víc užíval, neboť to byla naše závěrečná jízda. Posledním místem byl Macon, kde jsme přesedli na vlak a vraceli se nazpátek do Chablis, abychom se stavili na poslední z našich degustací vín, opět nasadili brusle a dojeli do Champs-sur-Yonne, kde už na nás čekala hostina v podobě slaného pórkového koláče, zvláštními vejci, sýrem a ovocným salátem.

Nejdříve jsme tedy prošli nezbytným vinice občerstvením v podobě lahodného zlatavého moku, nám známého pod názvem pivo, a deratizací, a pak jsme všichni voňaví zasedli ke stolu. Arnovi rodiče vedle svého domu disponují ještě jedním zvláštním domkem, který bych nazvala takzvaně pařícím. Od slova pařit, ne pařiti se. Část se nás ubytovala v domě, zbytek si rozestavil stany v přilehlé zahradě. Po společné večeři jsme poděkovali našim živitelům, že se o nás tak obětavě starali po celou dobu výpravy a odebrali jsme se všichni do sálu, abychom se svorně prohýbali za rytmů veselé hudby, a tak slavnostně ukončili tento týden, na který nikdo z nás dlouho nezapomene.

Odkaz na foto (výběr): http://www.mardicestroller.com/article865.html

Co říci na závěr?

Že to byla jedna z mých nejhezčích dovolených, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat. A že pokud tento spolek šílených Frantíků bude zase něco takového pořádat, určitě se opět ráda zůčastním. Po prvním dni jsem nevěřila, skupinkaže dojedu až do konce a že byly chvíle, kdy jsem to chtěla vzdát, tak to byly! Ale „co tě nezabije, to tě posílí“ a ve finále jsem zdárně dojela až do konce.

Prozradit zatím mohu, že se chystá pro letošní rok šílenost s názvem Paříž – Moskva na in-linech. Tak pokud bude zájem, mohu zjistit více. A že na příští rok se plánují zámky na Loiře v duchu Burgundských vinic. Ale to je ještě daleko… To tedy platilo v době, kdy jsem si psala tyto zápisky 8-) Dle posledních informací se koketuje s více myšlenkami :

  1. Paříž-Moskva byla pozměněna na Paříž-Riga, páč se zjistilo, že do Moskvy je to celkem o hubu,
  2. Španělsko – Itálie, pouze nápad, nicméně realizačně zatím dost nákladné,
  3. Zámky na Loiře – Ruští přátelé prý žadoní, aby byly už letos….tak se necháme překvapit, jak to vše nakonec bude.

Odkaz na stránky Francouzských bruslařů : http://www.mardicestroller.com/http://www.mardicestroller.com/rubrique12.html

Na závěr by vás asi zajímalo, co mě ta sranda stála. Tak tedy :

Autobus Liberec – Praha (Student Agency) : 80Kč
Autobus Praha – Paříž (Student Agency) : 1500Kč
Cena výletu (vč.jídla, ubytování, dopravy) : 360EUR
Podotýkám, že vše bylo hojně zajištěno a neměla jsem potřebu utratit ani euro navíc.
Pro šťouraly – není tu uvedená cesta zpět do Čech, neboť mě následně čekala služební cesta v Paříži…

Děkuji všem věrným čtenářům, co mi odpustili to dlouhé čekání a co se prokousali až do konce ;-) Gabča

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

3 komentáře | 1107 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): cacachuetes 20. 4. 2008 Ne 02.51
[1] : : : reaguj :

hmmmm..dobry no. papani, spinkani, popijeni, frantici, sem tam brusle. Hlavne ze sis to uzila. :-| ale dam asi prednost necemu mene konzumnimu. Jinak dobry. ;-)

Přidal(a): Jana 20. 4. 2008 Ne 08.34
[2] : : : reaguj : web

No podle těch najetých kilometrů mi ani nepřijde, že by ty brusle byly „jen tak někdy“.. Náhodou – na kilometry vzato pěkný. A když se k tomu přidá to jídlo – musel to být super zážitek. Takže, Gabčo, díky za pěkný popis…

Přidal(a): woodicek 17. 7. 2008 t 01.15
[3] : : : reaguj :

nj tak jak je ten vylet popsany to vyzniva jako nekonecna zranice, nic vic. coz je skoda, protoze za 400km cesty se naskytlo k vnimani urcite mnohem vic nez je jidlo. vlastne o inlinech tu pises jen dvouma vetama a to konkretne o brzde :-(

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.