Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Večerní inline bruslení Prahou bez aut

Autor: Redakce
23. 6. 2008 Po 22.14 [Fitness]tisk

První ze série Večerních inline bruslení městy ČR bez aut se v pátek 20.6. v Praze zúčastnilo 400 bruslařů

V páteční vecer se na Palackého náměstí v Praze sešlo přibližně 400 inlinistů, aby se zúčastnili první večerní městské projížďky Prahou bez aut, kterou zrealizovala společnost SPORT INVEST.

Po vzoru například Mnichova a dalších evropských metropolí se tak česká města (z nichž poprvé právě v pátek 20.6. Praha) zařadila k bruslařským centrům masového bruslení v noční atmosféře.

Na místě dostal každý návštěvník reflexní vestu, dárky od partnerů projektu, nealkoholické pivo a minerálky. Pro ty, kteří s sebou neměli brusle vlastní, byla připravena půjčovna kompletního vybavení. Pražskou projížďku uvedla mistryně světa a světová rekordmanka v rychlobruslení Martina Sáblíková. Po její autogramiádě ještě před startem moderátor odměnil vítěze tzv. Modré jízdy, kterou vyhlásil generální partner akce, společnost Aegon – oceněni tak byli vybraní bruslaři v modrém oblečení.

S úderem 21. hodiny vyrazilo z brány na Palackého náměstí postupně policejní auto v závěsu se čtyřmi sty bruslaři v reflexních vestách za doprovodu organizátorů, městské policie, zdravotní záchranné služby a za zvuku hudby z doprovodného vozidla, směrem přes Palackého most, Zborovskou ulicí, zpět ulicí Svornosti, znovu přes palackého most, doprava po břehu Vltavy až k plaveckému stadionu v Podolí a zase zpět na Palackého náměstí. Celkem devítikilometrová trasa trvala skupině, ve které byly zastoupeny všechny věkové kategorie, necelých 40 minut.

Využijte jedinečnou možnost zajezdit si v ulicích Vašeho města bez aut. Tyto akce jsou velmi populární po celé Evropě, např. v Mnichově se večerní jízdy zúčastní vždy několik tisíc obyvatel, pro které je připraven i bohatý doprovodný program. U nás jsou průkopníky hromadných vyjížděk např. Pardubice nebo Opava.

Jedná se o velmi atraktivní koncept. Ve spolupráci s městy, dopravními podniky a policií je účastníkům vyjížďky zajištěn po předem určené trati bezpečný průjezd místy, kde za normálních podmínek vládnou auta, a pro in-line bruslaře jsou naprosto nedostupná.

Vše je navíc okořeněno skutečností, že vyjížďky se pořádají večer, tedy za umělého osvětlení. Kromě samotné vyjížďky je pro účastníky připraven hudební doprovod a soutěž o nejoriginálnější modrý kostým. Vyjížďky jsou totiž pojaty tématicky, tak, aby se ulicemi valil jednobarevný proud in-linových bruslařů…

Další termíny Večerního inline bruslení:

Pardubice 7.7.

  • Sraz v pondělí 7. července o půl osmé večer u ČEZ Arény.

Brno 9.8.

  • Sraz v sobotu 9. srpna o půl sedmé večer u Obchodního centra Královo Pole.

Opava 16.8.

  • Sraz v sobotu 16. srpna o půl deváté večer na Horním náměstí.

Praha 22.8.

  • Sraz v pátek 22. srpna o půl deváté večer na Palackého náměstí.

Více na: www.vecerniinline.cz

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

17 komentářů | 6870 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): Vyry 23. 6. 2008 Po 23.06 info o akci??
[1] : : : reaguj :

nevite nekdo, kde tato akce byla inzerovana? Ja nemel ani tucha, ze se tu neco chysta. A to to celkem sleduju…

Přidal(a): Jirka Malák 24. 6. 2008 t 07.47
[2] : : : reaguj :

já sem dostal odkaz mailem od kámošky jinak http://www.vecerniinline.cz/

Přidal(a): greenman 24. 6. 2008 t 10.05 inline jazdy
[3] : : : reaguj :

V piatok 22.6.2008 o 21:00 pri Auparku začína 5.ročník pravidelných letných piatkových inline jázd po Bratislave. Viac na www.bratislava-inline.sk

Přidal(a): Balud 24. 6. 2008 t 15.22 re: info o akci??
[4] : : : reaguj : web

[1] Vyry:Třeba u nás na webu v pravém sloupci pod názvem neproásněte…

Přidal(a): Vyry 24. 6. 2008 t 15.46
[5] : : : reaguj :

[4] Balud:ale to tam je tak od pondelka, ne? :) alespon ja to nikdy driv nevidel. Mozna mam jen smulu na rotaci reklam …

Přidal(a): zbuddy 24. 6. 2008 t 16.42
[6] : : : reaguj :

[4] Balud:Já to našel dřív na www.inline-online.cz , jsou tam dle mne nejlepší a nejpřehlednější informace o akcích i terénech ;-)

Přidal(a): Maruška 24. 6. 2008 t 18.26
[7] : : : reaguj :

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli bude večerní bruslení i v Liberci?? Bylo by to fajn.

Přidal(a): Balud 24. 6. 2008 t 22.02
[8] : : : reaguj : web

[5] Vyry:Je to tu od 13.6. :-) Tady nic nerotujeme, zatím je málo „zákazníků“

[6] zbuddy: Jo, Mára má fakt dobře udělanej kalendář a pečlivě se o něj stará. Kdyby se našel dobrovolník, který by se chtěl starat o inlajní kalendář, rád mu předám žezlo

[7] Maruška:BOhužel letos nám jízdy nebyly povoleny. Stav rozkopanosti Liberce se jeví dopravnímu odboru, jako důvod pro nepovolení.

Přidal(a): lida 29. 6. 2008 Ne 21.44
[9] : : : reaguj : web

Večerní inline jsme měli inzerovanou na www.magazinline.cz asi tři neděle předem. Ale fakt je, že to byla dost utajená akce…

Přidal(a): zbuddy 20. 8. 2008 St 21.56
[10] : : : reaguj :

Víťo, chápu, že žiješ závody, víkendovým Vescem 23.8. a večerní jízdy nejsou Tvoje kafe, ale mohl bys nastávající jízdu Prahou (22.8.) dát do kalendáře akcí? V podstatě tam měla být zadána rovnou celá série rovnou v době když se psal výše uvedený článek :-? Sice jsem byl pouze na první jízdě Prahou, tentokrát zase asi bohužel nepojedu, ale byl jsem na všech 3 letošních jízdách Brnem a tam chlapi těžce a do poslední chvíle bojují o každé razítko s měšťákama, dopravním podnikem, magistrátními úředníky; však to sám znáš :-? Sice ty naše jízdy městy nikdy nebudou mít tu úroveň jako např. jízda Paříží či Berlínem, ale Flaeming tady také nikdy nebudeme mít. :-(

Přidal(a): zbuddy 21. 8. 2008 t 15.25
[11] : : : reaguj :

Dnes jsem zde objevil reklamu na večerní jízdy. Pokud tu byla již včera, tak částečně beru zpět včerejší výtku :-) Nicméně v kalendáři by tyto akce měly být :-)

Přidal(a): Balud 22. 8. 2008 P 08.03
[12] : : : reaguj : web

[11] zbuddy: Ano reklama je tu už od 2. srpna, ale v kalendáři to fakt chybělo… Přidal jsem to i když je otázka jestli už není pozdě… Budem se muset na ten kalendář trochu víc podívat a věnovat se mu. Je to chyba, že je poloprázdný.

Přidal(a): Balud 25. 8. 2008 Po 22.03 Kalendář akcí
[13] : : : reaguj : web

[11] zbuddy:Inspiroval jsi mě. Do kalendáře akcí jsem přidal formulář pro zaslání nové akce. Po autorizaci pak bude akce zveřejněna v seznamu.

Přidal(a): zbuddy 26. 8. 2008 t 10.25 Blade Night Praha 30.8.2008
[14] : : : reaguj :

Málem mi to také uniklo, bohužel zase se nemohu zúčastnit. Odkaz zde [http://www.inlineschool.cz/praha/]

Přidal(a): zbuddy 26. 8. 2008 t 10.32 Blade Night Praha 30.8.2008
[15] : : : reaguj :

[13] Balud:@Balujd: poslal jsem odkaz v tom Tvém formuláři a jako email zadavatele dal jejich email, tak si to s Ditou vyřiď 8-)

Přidal(a): s 6. 6. 2009 So 21.03 ou!
[16] : : : reaguj :

text :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-(

Přidal(a): Martin 8. 6. 2009 Po 18.14
[17] : : : reaguj :

Hmm, byla to bída. Trať s kolejema, M.S. měla výraz jakože „proboha, kam jste mě to zatáhli“ …, prostě si pořadatelská agentura chtěla udělat reklamu, jinak to nechápu. Když to srovnám s Bratislavou, u nás Opavou, byla to jen napodobenina po pražsku :-D. A ne moc povedená. Ale je zdůvodnění, za co se budeme plácat po zádech, jak jsme dobří. 8-)

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.