Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

NESTLÉ LifeInLine Tour 2005 - Plzeň

10. 8. 2005 St 20.00 [Speed, Zážitky a reportáže]tisk

obrazekZaslechl jsem, že prý je v otočce vzadu kanál a obrátka u startu bude kritická, protože se do ní vjíždí s kopce po větru ve velké rychlosti. Hned po vyjetí cítíme větřík proti. Bude to asi nepříjemné. Jakmile jsme vyjeli mimo zástavbu vítr znatelně zesílil a už víme, že to bude trápení do kopce s protivětrem. Přichází kruháč s obrovským průměrem a za ním pokračujeme proti větru až k otočce.

Rastík na bedněNa závod jsem dorazil těsně po registraci na 11km trať. Trochu mě to mrzelo, ale řekl jsem si, že budu mít víc sil na půlmaratón. Bob s Rastíkem už se chystali na start jedenáctky. Během závodu jsem v klidu protáhl svaly, opravil kamarádovi jedno netočící se kolečko a v závěru jsem povzbuzoval, co hlasivky stačily. První dojel se slušným náskokem Tomáš Ptáčník. Za ním přijela skupina, kde byl Bob, Rastík a Filip Adlt. Bob malinko zaostal ve finiši a Rastík s Filipem dojeli prakticky stejně. Ve výsledcích z počítače jsme nakonec našli Rastíka druhého. Krásný výsledek pro Inlajn.Cz podtrhl Bob čtvrtým místem.

Po dojetí posledních závodníků jsem vyjel s Matym projet trať. Maty zaspal na kratší trať, tak mu nezbývalo než jet dlouhou. Zaslechl jsem, že prý je v otočce vzadu kanál a obrátka u startu bude kritická, protože se do ní vjíždí s kopce po větru ve velké rychlosti. Hned po vyjetí cítíme větřík proti. Bude to asi nepříjemné. Jakmile jsme vyjeli mimo zástavbu vítr znatelně zesílil a už víme, že to bude trápení do kopce s protivětrem. Přichází kruháč s obrovským průměrem a za ním pokračujeme proti větru až k otočce. Nečekám žádný problém, díky větru se jede opravdu pomalu a brzdit se skoro nemusí. Slibovaný kanál tam je, ale hodně vpravo. Vjet do něj snad ani nejde, takže v klidu. Cesta zpátky s kopce po větru je znatelně rychlejší a myslím, že i po méně drsném povrchu. Vjíždíme na kruháč, který je příjemným zpestřením jinak úplně rovné trati. Před otočkou u startu je třeba trochu brzdit, ale dá se projet v klidu. Narozdíl od Prahy není v otočkách písek a vyjeté koleje, tak je to o hodně bezpečnější. Ještě pár rovinek na rozehřátí, díky kterým jsme prošvihli Petra Manďáka, který dával zabrat ložiskům v rychlosti 135km/h. Na startu se sešlo přibližně padesát lidí, konkurence skoro stejná jako v Praze. Potěšila nás přítomnost pánů z Regensburgu.

Start se tentokrát neodkládá a jedeme. V předu se tvoří vlak asi dvaceti lidí, kteří se za sebe schovávají a nikdo nechce táhnout. Jede se pomalu, ale aspoň jim stíhám :-) Po otočce se zrychlilo a občas někdo hledá výhodnější pozici a přejíždí na jiné místo ve vlaku. V průjezdu do druhého kola vše v pořádku a opět je tu vítr. Teď už za to někdo trochu vzal, ztrácíme první odpadlíky, a před otočkou už skoro nestíhám a říkám si, že je s kopce dojedu. Nepodařilo se do třetího kola vjíždím s několikametrovou ztrátou. Sám proti větru je očistec. Spíše se šetřim a čekám na skupinku za mnou, kde je Maty, a Zdeněk Sazama. Mají celkem ztrátu. Před otočkou vidím, že za první skupinou vlaje Bob a křičím, ať na mě počká. Přidávám, ale v další otočce je Bob opět ve skupině a já jsem vyřízenej, proti větru sotva jedu a skupina za mnou mě konečně dojíždí. Asi kolo jsem se schovával a sbíral síly. Bob už jede sám a je vidět, že se trápí. Asi po dvou kolech ho dojíždíme. Už se těšil :-) Do posledního kola se hecujeme, že už je to jen kousek. Proti větru se opět schováme do vlaku. Po obrátce si říkám, že sprinty neumím a měl bych nasadit. Než se rozmyslím jsme u kruháče a vím, že už to nestihnu. po výjezdu z kruháče Bob vystartuje a nacpe se před Matyho, tím se Maty udržel. Vypadalo to jakoby si ho Bob za sebe přitáhl. Jedu vedle nich a sprint začíná. Síly mi dochází a v cíli už sotva stojím na nohou. Dojel jsem asi metr za nimi. Krásný závěr.

První v cíli byl Petr Lochman, který utrhl skupinu pronásledovatelů a dojel sólo s minutovým náskokem, před Petrem Bílkem a Petrem Hargašem. Po vyhlášení výsledků jsme si došli pro výsledky a koukám, ze podle čipů jsem nakonec před Matym i Bobem :-) Kluci byli jste lepší, nazasloužím si to. Ve výsledcích mají organizátoři dost zmatky, pár lidí tam dopisovali ručně a Zdeněk Sazama není ve výsledcích vůbec. Zdeňku, my víme, ze jsi dojel v naší skupině.

Vyjádření vedení NESTLÉ LieInLine TOUR (v původním znění, bez titulků): Po konzultaci se společností zabezpečující elektronickou časomíru jsme pro příští závody seriálu NESTLÉ LifeInLine Tour zvolili taková řešení, která zamezí podobným problémům. Čipy si budou účastníci pro příští závody umisťovat na levou nohu, tak jak jsou zvyklí z jiných závodů. Omlouváme se za problémy, které souvisely právě s umístěním čipů na rukách.

Nutno ještě zmínit Andreu Jirků, která se stala, alespoň pro nás, hvězdou závodu. Andrea dokázala zvítězit jak na 11km trati tak na 22km trati.

Za inlajn.cz Honza

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

0 komentářů | 2692 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsn dn koment.

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.