Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Finále letošního O2 InLine CUPu se blíží

25. 9. 2009 P 09.25 [bleskové zpávy]tisk

O2ILC_logo_barva_120Sobota 3. října 2009 bude patřit finálovým závodům Českomoravského poháru v inline bruslení. V Račicích u veslařského kanálu se tak také ukončí letošní seriál 8 závodů O2 InLine CUP 2009, který odstartoval před více než čtvrt rokem na plzeňské Lopatárně. A stejně jako na všech ostatních závodech tohoto seriálu mohou startovat všichni bruslaři bez omezení věku. Musí se jen udržet na bruslích a ujet zvolenou vzdálenost.

Zazávodit si, naučit se správně brzdit nebo jen prožít příjemné odpoledne u veslařského kanálu v Račicích mohou všichni, kdo mají rádi kolečkové brusle. V 11:00 hodin dopoledne zde první říjnovou sobotu odstartují poslední závody seriálu O2 InLine CUP 2009, které jsou rovněž součástí Českomoravského poháru v inline bruslení.

Pro děti jsou připraveny tratě v délce 400–1200 metrů. Junioři a méně zdatní bruslaři si mohou vyzkoušet vytrvalost na 5 a 10 kilometrové trati. Pro ty nejsportovnější a nejzapálenější je připraven půlmaratón o délce 21 km, součát Českomoravského poháru v inline bruslení. Kromě těchto závodů je připravena i časovka 5 – 7 členných týmů. Počasí by se podle meteorologů mělo vydařit. Pevně věříme, že nás čeká slunečné počasí a budeme si moci užít krásný podzimní den u vody. „Chceme, aby finále bylo pro všechny zážitkem. Připravujeme speciální hrací koutek pro děti. Rodiče mohou v klidu závodit nebo učit se správně brzdit v naší škole brzdění,“ říká k přípravám na příští sobotu Martin Dvořák, šéf pořádající agentury SportGroup.cz.

V odpoledních hodinách závodního dne dojde i k vyhlašování celkového pořadí letošního ročníku Českomoravského poháru v inline bruslení (ČMP). Kromě finančních odměn obdrží nejlepší žena a muž sošku inlinistky, pracovně nazvané „Šárka“, od umělce a sportovce Bosamba.

Současná situace v průběžném pořadí a prognóza před posledním závodem vypadá nějak takto: „U holek to skutečně ještě může být velmi dramatické. Vzhledem k tomu, že nejhorší 2 výsledky se škrtají, tak současný stav je následující: Karabová 5 bodů, Šodková 16 bodů, Veselá 17 bodů, Žáčková 25 bodů a Bejdáková 28 bodů. Pokud by se Šodkové a Veselé podařilo přijet do cíle v Račicích o 11 míst před Renatou Karabovou, což se teoreticky může stát, pokud by Renata třeba upadla, můžou ji předstihnout. S největší pravděpodobností se to ale nestane a tak budeme spíše sledovat dramatický souboj o 2. – 3. místo, kde Evě Šodkové jistě budou hodně pomáhat kolegové z týmu Inlajn.Cz, Monice Veselé z SC Košice a Martině Žáčkové ze sporotovnikurzy.cz.
U mužů by to teoreticky mohlo být podobné, ale i kdyby Vojta Drastich nedojel, tak by měl celkem 17 bodů a jeho pronásledovatelé budou mít v nejlepším případě 33 bodů, takže Vojta ani nemusí v Račicích nastoupit. Nicméně o 2. a 3. místo se dnes se 32 body dělí Michal Pěčonka a Petr Šohaj, takže jejich souboj bude taky velice zajímavý. Stejně jako Martina Žáčková, má Michal Pěčonka výhodu v zázemí silného týmu sporotovnikurzy.cz. Za nimi pak jsou Jan Stodola se 42 body a Jarda Zíka se 43 body a pokud bude startovní pole velice silné a těm dvěma se podaří o deset míst ujet, mohou se dostat na 2 a 3 místo“. Jak to nakonec dopadne, budeme vědět 3. října 2009 v podvečer.

Račický inlinový okruh měří 5 kilometrů a v září roku 2008 získal zcela nový povrch. Když k tomu ještě přidáme nulové převýšení, může být inlinový okruh v Račicích považován za jeden z nejlepších v České republice.

Sportovce přijede do Račic povzbudit celá řada sportujících známých tváří – například redaktor České televize Stanislav Bartůšek, z TV NOVA herečky Šárka Ullrichová a Jana Bernášková nebo z TV PRIMA Jan Révai a Světlana Zárubová.

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

10 komentářů | 1855 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): FBI alias Mirec 30. 9. 2009 St 09.03
[1] : : : reaguj :

Vito, nezabudni prosim napisat, ktore Racice mas na mysli, navigacny mi ponuka styri. Nech zbytocne nesaskujem v inom meste dik

Přidal(a): Balud 30. 9. 2009 St 13.53 Račice
[2] : : : reaguj : web

Jsou to Račice u Roudnice nad Labem. Přesně tyto Račice

Přidal(a): Rosťa Ledinský 1. 10. 2009 t 01.03
[3] : : : reaguj :

Miro, Ty se chystáš taky do Račic? :-) Tak to se na Tebe moc těším :-) Pro jistotu jsem si tam objednal nocleh od pátka až do neděle. To bude prima večírek :-) Rosťa.

Přidal(a): Petr Janda 1. 10. 2009 t 14.50 Registrace
[4] : : : reaguj :

Nějak se mi nedaří registrovat, po potvrzení registračního mailu dostanu odpověď „Z nějakého důvodu se potvrzení registrace nepodařilo“ a při přihlášení mě už bere jako registrovaného, ale nepřihlásí mě :-), co s tím? To Rosťa a Mirec: už se těším na vás všechny, počasí vypadá dobře, bude to super.

Přidal(a): Balud 2. 10. 2009 P 08.37 re: Registrace
[5] : : : reaguj : web

[4] Petr Janda: Podívám se na to, ale potřebuju mailem e-mailovou adresu, kterou se přihlašuješ

Přidal(a): FBI alias Mirec 2. 10. 2009 P 08.40
[6] : : : reaguj :

Myslis u Litomeric. Tak jo. A chlapci aj ja by som s Vami pochlastal ale ako inokedy, aj v sobotu na otočku pretoze v nedelu o 10.00 je v Kosiciach start MMM maraton mieru ;o( a tam to chcem zase vyhrat ;o)

Přidal(a): FBI alias Mirec 2. 10. 2009 P 08.42
[7] : : : reaguj :

Oooops ale ked ponuknete este pred startom, tak to mozem a neodmietnem ;o)

Přidal(a): Michal 2. 10. 2009 P 09.08 Mirec Goli v alkoholi
[8] : : : reaguj :

Pred štartom bude vykonaná dychová skúška a pretekári s viac ako 0,5 promile alkoholu budú doživotne diskvalifikovaní :-D

Přidal(a): Rosťa Ledinský 2. 10. 2009 P 14.40
[9] : : : reaguj :

Člověče, teď tady čtu počasí a mělo by prý foukat, v nárazech až 54 km/h. To bude mazec. :-)

Přidal(a): Valec 2. 10. 2009 P 20.47
[10] : : : reaguj :

Ros�a Ledinský napsal/a: mělo by prý foukat, v nárazech až 54 km/h

To ještě nevíš, že to bude foukat ve směru jízdy dookola kanalu.

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.