Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

BIL 2012 po osmi letech nebude

9. 8. 2012 t 17.48 [bleskové zpávy, Speed, ČMP]tisk

Nepíše se mi tahle zpráva lehce, ale je to bohužel tak. Po osmi letech jsme letos nuceni zrušit závody Bohemia Inline 2012. Důvodů, proč tomu tak je je bohužel více a jejich kombinace namíchala koktejl tolika potíží, že nezbývá, než pro letošek říct: Je nám líto. BIL 2012 nebude.

A co Ještěd?

Pokud jde o závod do vrchu na Ještěd, tak ten letos bohužel taky nedáme. Nejsme schopni ho zajistit v takové kvalitě jakou, bychom si představovali.

Zrušení ČMP 2012

Se zrušením BIL 2012 také bohužel úzce souvisí předčasné ukončení Českomoravského poháru 2012. Počet závodů a celkový počet účastníků ČMP vede k tomu, že by vlastně nebylo co vyhlašovat.

Pohled do roku 2013

Jsem nezdolný optimista a věřím, že letošní nepříznivý vývoj se nám v roce 2013 podaří zvrátit a že na konci srpna 2013 se ve velkém počtu sejdeme v Liberci při BIL 2013.

Za celý Inlajn.Cz tým Víťa Žalud

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

9 komentářů | 9964 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): Jirka 9. 8. 2012 t 21.55
[1] : : : reaguj :

Upřímný dík za všechny dosud zorganizované závody.

Ti, kteří nic neorganizují a jen radí, tak ti lezou těm, kteří něco dělají, nejvíc na nervy. Proto následující řádky berte jen jako osobní názor, nikoliv jako radu.

Podle mně se série závodů neuživí. Udělal bych jenom dva závody za rok, jeden na jaře a jeden na podzim.

Na jaře opravdovej pořádnej totál bomba maraton odněkud někam, nebo velkou smyčku, a ne pořád do kolečka. Ten v Čechách není. Spojil bych se s někým, kdo dělá běh a pozval – jak je to na mnoha závodech v západní Evropě pravidlem – vše, co se hýbe. Brusle, běh, hendbajky, koloběžky. PIM dělá jen inlajn-párty, kde se za 250 Kč můžete projet na bruslích, ne závodit. Tady je jasná šance.

Na podzim mně napadá jediné slovo – Račice. Že letos nebudou, to opravdu zabolí.

V sousedním Německu jsou super závody, ale ty cestovní náklady….. Pokud tedy zase něco pěkného uděláte, díky předem, rád přijedu. Jirka.

Přidal(a): alin 10. 8. 2012 P 08.51
[2] : : : reaguj :

Spojit bruslařské a např. běžecké akce by nebyl špatný nápad, ale zorganizovat to, žejo… V dalším bodu se neshodneme. Osobně upřednostním maraton „dokolečka“, než odněkud někam. Je atraktivnější pro diváky, přehlednější pro závodníky, se zázemím stále na dosah atd. Odněkud někam je spíš téma na výlet.

Přidal(a): Jirka 10. 8. 2012 P 21.47 a přesně tak to je
[3] : : : reaguj :

[2] alin:když to člověk vezme jako závodník, tak je to „dokolečka“ určitě lepší. Pro fitnesáky je maraton typu výlet to nejlepší. Naposledy jsem jel střední porýní, absolutní bomba. Nádherná krajina údolím Rýna, hrady, zříceniny, vinice, na trati jsem si pokecal se „spolujezdci“ ve skupince, na číslech jsme měli jména, takže hlasatel povzbuzoval jmenovitě, jelo 650 bruslařů, takže i ten poslední chromák nejel sám, krmili nás banány a v cíli krásná medaile. Jel tam frajer na spídech a měl  – teď bacha – jednu nohu normální a druhou od kolene tyčku, která končila ve spídové brusli.....

To celé prostě nemělo chybu. Vlastně mělo, skutečně brutální náklady na celou akci. Ale nelituju. Bohužel, opravdovej velkej inlajnovej (běžeckej, koloběžkovej, atd.) maraton, to tu doma nemáme.

Přidal(a): Míša Polan 11. 8. 2012 So 17.52 Stožec
[4] : : : reaguj :

Víťo, nebo kdokoli z inlajn.cz, z článku nepřímo vyplývá, že letos padá i Stožecká brusle. Jak to bude s tímhle velice populárním závodem, úžasnou časovkou do vrchu na Šumavě? Píšeš o předčasném ukončení poháru, proto se zajímám i osud tohoto závodu.

Přidal(a): František Míček 13. 8. 2012 Po 00.34
[5] : : : reaguj :

Já to pochopil tak že nebude vyhlášení Českomoravského poháru (což zajisté Martina K. nepotěší). Stožec pořádá Sky Šumava, takže to by mělo být.

Přidal(a): Balud 13. 8. 2012 Po 08.40 re: Stožec
[6] : : : reaguj : web

Ahoj [4] Míša Polan:, Stožce se předčasné ukončení ČMP 2012 netýká. [5] František Míček: to pochopil správně :-D Šumaváci Stožec zmáknou.

Přidal(a): Jarda Hanzlíček 14. 8. 2012 t 12.39
[7] : : : reaguj :

Víťa tu nepopsal důvody zrušení BIL 2012 a snad se nebude zlobit, když je ostatním přiblížím, jelikož jsem byl taky trochu u přípravy. Nebudu se blíže zabývat ekonomikou, ta je snad nejbídnější od r. 90. Stát a firmy podporují akorát vrcholový sport, kde se zviditelní. Svaz? … No ale k těm věcným důvodům. Areál ve Vesci, resp. asfaltový povrch na okruhu, kde se BIL jezdil vzal za své a je horší než na výstavišti v Brně (nemluvě o stavu areálu po Benátské noci). Dalším důvodem bylo nalákat na účast v BIL širší inline veřejnost, což se v odlehlém Vesci dlouhodobě nedařilo. Proto jsme hledali další alternativy. V jednání byl závod se začátkem v Liberci a s cílem v Jablonci nad Nisou, to bohužel nevyšlo. Nakonec byl zvolen okruh pouze v Liberci (půlmaraton), získali jsme i určitou podporu (morální a organizační) města. V letošním roce je Liberec ale tak rozkopaný (rekonstrukce inž. sítí), že nás dopravní odbor nikam nepustí. Nemůžou zavřít ulice, kde jsou nyní objížďky a tím paralyzovat celý Liberec. A uspořádat pouze nedělní výjezd na Ještěd by asi nebylo to pravé… Víc už neprozradím. Takže snad příští rok a pokud to vyjde podle letošních plánů, tak se máme na co těšit. ;-)

Přidal(a): Evka 14. 8. 2012 t 15.05
[8] : : : reaguj :

Zrušení BIL mě mrzí, patří k mým nejoblíbenějším závodům včetně nočních sprintů a výjezdu na Ještěd.. doufám, že příští rok budou podmínky lepší. I tak díky za snahu! :-) posílám pozdravy do Liberce

Přidal(a): alin 15. 8. 2012 St 21.42
[9] : : : reaguj :

Asfaltový povrch ve Vesci vzal za své? To snad ne, vždyť je skoro nový!

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.