Zpět na úvodní stránku

Gravatar ikona

Www.gravatar.com je služba poskytující Globally Recognize Avatar. Globálně poznatelný avatar... a avatar je zástupce. Jednoduše, když hraješ nějakou hru, kde je herní postavička zosobněním tebe ve virtuálním světě a ty ji ovládáš, pak ona je tvým avatarem. Diablo, Fallout, cokoli...

Toto ale nemá s hrami nic společného. Na zmíněném serveru si zaregistruješ svoji mejlovou adresu (což je prakticky tvoje unikatní identifikace v netu, neboť by neměly existovat dvě stejné mejlové adresy) a uploadneš nějaký 80x80px velký obrázek. Tvého avatara, ikonu... na zadaný mejl ti za okamžik (můj případ) přijde www adresa, na které potvrdíš registraci a pak stačí dvě tři hodinky počkat (můj případ), než ti ikonku schválí autoři služby. Na zadaný mejl ti přijde potvrzení schválení a tvoje ikonka je funkční.

A to se projeví tak, že se tato ikona objeví vedle tvého komentáře na každém serveru, který tuto službu podporuje. A to vše jen díky tomu, že v komentáři zadáš svůj mejl (na který jsi si gravatara zaregistroval).

To by bylo pro obyčejné návštěvníky, správci systému nechť pokračují...

Tato služba je ve výchozím nastavení vypnutá, zapíná se v sekci Nastavení > Komentáře.

Pokud tuto službu nezapneš, budou tyto tagy ignorovány a u komentářů se žádná ikona neobjeví, i pokud ji návštěvník má na svoji adresu registrovanou.

V případě, že je služba zapnutá, ale návštěvník gravatara ještě nemá nebo po něm prostě netouží, bude u jeho komentáře vykreslena výchozí ikonka, což je soubor ./i/default-gravatar.gif. Ten si můžeš podle sebe změnit, ale ne jeho jméno (ani příponu) a smí mít rozměry maximálně 80x80px. Rozhodně musí jít o čtvercový obrázek (i u tvého gravatara), jinak hrozí, že bude zdeformován.