Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Inline víkend v Liberci

18. 6. 2006 Ne 16.26 [Speed, Fitness, Inlajn.Cz - Team]tisk

obrazekVíkend 16. a 17. června byl na Inline dění docela bohatý. V Liberci se uskutečnily hned dvě brusloakce. Nejprve jsme v pátek večer bruslili po nejrušnější ulici ve městě po kotníky ve vodě a v sobotu potom proběhl již 3. ročník závodů Bohemia Inline. Jak to všechno dopadlo, včeteně výsledků závodů na 1,5 a 3,5 km se můžete dočíst tady.Fotečky jsou dočasně umístěny na Rajčeti, až vyřešíme problém s albem přesuneme je sem.

Lesák sport Inline Evening

V pátek večer 16. června se na parkovišti u Delivity sešla početná skupinka bruslení chtivých nadšenců. Společně s Lesák sportem jsme se pustili do přádání historicky první a doufáme, že né poslední jízdy podvečerním městem. Za vydatné podpory Policie České Republiky, Městské policie Liberec a magistrátu města Liberec byla pro účastníky přiravena téměř 9 kilometrů dlouhá trať po černém ledu ulicemi Na Bidě, Dr. Milady Horákové a Vratislavická.
Od půl sedmé zde vyhrávalo rádio Kiss Delta, které bylo mediálním partnerem celého víkendu. Všichni s obavami sledovali západní horizont, kde se za Jěštědem tvořilo jakési ošklivé černo, které hrozilo každým okamžikem zvednout stavidla a spláchnout bruslaře z povrchu zemského. V sedm večer to začalo. Teda měla začít jízda, ale ono pro jistotu začalo pršet. Po krátké poradě, během které se zdálo, že půjde jen o lehkou přháňku se rozhodujeme pro instruktáž účastníků s tím, že opravdu vyrazíme.
Krátce po devatenácté hodině se had bruslařů vedený policejní oktávií vydává na cestu a hned za křižovatkou s Jabloneckou ulicí se matka příroda rozhodla ukázat, co dovede. Spustila se průtrž mračen, jakou jsem na bruslích ještě nezažil. Během několika vteřin jsme promočení až na kůži a suneme se dál k Fügnerce. Tady se vysílačkou domlouváme, že zajedem do podzemních garáží a zkusíme chvíli počkat, jestli to nepřejde. Zadní voj se mezi autobusy prolétá ke garážím, zatímco čelo chvíli váhá a nakonec se rozhoduje k pokračování. V tuhle chvíli smekám klobouk před všemi, kdo se vydávají dál.
Za vydatného deště a povzbuzování klaksony projíždějících aut absolvujeme celou naplánovanou trať a docela promrzlí dorážíme zpátky na parkoviště u Delvity. Tady nás čekají tatranky a něco k pití. V tu chvíli přestává pršet a pomalu se rozpouštějí mraky. Na tvářích všech účastníků vidím spokojený úsměv a zdá se, že jízda se všem líbila.
Kolik se nás vlastně na trať vydalo? Nemůžeme se úplně shodnout, ale odhadujeme účast mezi 80 až 120 bruslaři včetně několika opravdu malých nadšenců, kteří mají můj neskonalý obdiv. Pokud se Vám vyjížďka líbila, neváhejte napsat mail nebo příspěvek do fóra ať víme, že stojíte o další pokus a pokud jste nebyli s něčím spokojení nebo máte nápad na nějakou variantu trasy, tak pište taky. Jediné na co si nestěžujte je počasí. To zařídit fakt neumíme.
Diskuze… Jak se jezdí v Holandsku

Bohemia Inline 2006

Zázemí s vlaječkami od www.libea.cz - výrobce nejlepších vlajek všech velikostí a barevPo propršené večerní jízdě se u nás v bytě sušilo oblečení, čistila ložiska, fenovaly brusle a spřádaly plány na sobotní 3. ročník Bohemia Inline 2006. Po krátké ale velmi intenzivní poradě jsme s Ufónkem dospěli k definitivní podobě registrační procedury a myslím, že se docela povedla. Celou noc jsem se pak budil hrůzou vždy, když venku začaly bušit kapky deště do okolních střech a vzíval různá meteorologická božstva, aby nám v sobotu dopřála trochu sucha a pohody. Teď mě tak napadá, že vlastně vůbec nevím jestli existuje nějaký bruslařský patron. Pokud ho někdo znáte, tak mi prosím pošlete mail s jeho adresou nebo alespoň jménem. Pokud neexistuje nebo o něm nevím, tak vyhlašuji veřejnou soutěž na obsazení jeho místa. Své nápady, náměty, obrázky, fotky, text a jiné výtvory posílejte mailem nebo pište do fóra a na nějakém dalším podniku z dílny Inlajn.Cz a spřátelených tvůrců bychom ho mohli představit veřejnosti.
Sobotní ráno nás přivítalo převalujícími se mraky a mokrou silnicí. V osm jsme u libereckého Bazénu a začínáme budovat zázemí závodů. Díky pochopení a nadšení lidí z Bazénu a díky skvělému nasazení několika báječných dobrovolníků máme stanové městečko, kterému vévodí vlajky od liberecké firmy Libea, za necelé dvě hodinky postavené a TSML začínají uzavírat trať. Hozník s Matym vyrážejí vyzbrojeni sprejem označit nebezpečná místa, kterých se po letošní zimě a v souvislosti s čilým stavebním ruchem na Tržním náměstí, objevilo ještě víc než loni. PO desáté hodině se začínají trousit první závodníci k registraci a zčínají se rozjíždět po uzavřené silnici.
Přesně podle plánu v 11:30 startuje závod dětí na 1,5 km. Tyhle dětské závody mám ze všeho nejradši. Od startu do cíle se tu prckové naplno perou s tratí o každý metr a ačkoliv jsme se snažili minimalizovat kopečky, tak jsme přece v Liberci a nemůžeme si je odpustit úplně.

Výsledkový servis

Děti 1,5 km
Pořadí Startovní číslo Příjmení Jméno Team
1 112 Klícha Jaroslav BZK Praha
2 111 Sejpalová Michaela
3 113 Šulcová Kristýna KSB Benatky
4 115 Jakl František Dukla Liberec
5 114 Vrzal Štěpán KSB Benatky
6 108 Vyvadil Martin
7 119 Hercík Vojtěch TJ Bižuerie Jablonec n/Nis.
8 118 Roubíček Lukáš TJ Bižuerie Jablonec n/Nis.
9 110 Peštová Bára
10 117 Brůnová Karolína TJ Bižuerie Jablonec n/Nis.
11 120 Škodová Tereza TJ Bižuerie Jablonec n/Nis.
DNF 116 Karban Lukáš
DNS 107 Soldánová Jana


Dalším závodem v pořadí byl souboj o titul Rohozeckého Skaláka na 12 km, který byl vylepšen o účast tří koloběžkových specialistů, kteří startovali s minutovým zpožděním za bruslařským pelotonem a některé výsledky koloběžkářů by se daly velice dobře porovnávat s bruslařskými. Absolutním vítězem se stal Rastík Slavkovský z Inlajn.Cz z čehož máme velkou radost speciální SKkalákovskou odměnu – poukázku na jedno pivo na každý letní den získal ve Fitness kategorii Lukáš Havránek z Liberce a v koloběžkách zvítězil Richard Jisl z KIDOKAI JAblonec nad Nisou.
Vložený závod na 3,5 km byl hezkou předehrou pro blížící se Kiss Delta Půlmaratón.

Výsledky 3,5 km závodu
Pořadí Startovní číslo Příjmení Jméno Team
1 181 Novák Lukáš KSB Benatky
2 174 Čvancara Jiří
3 177 Gorecký Aleš BZK Praha
4 203 Přibyl Aleš Tanvald
5 179 Haspeklo Stanislav KSB Benatky
6 180 Kubelková Nikola BZK Praha
7 182 Plhal Jiří Vyškov
8 178 Sýkorová Petra BZK Praha
DNS 175 Hanzl Martin MarBar
DNS 176 Kollárová Barbora MarBar

Kiss Delta Půlmaratón

V průběhu dne ukázalo počasí svou vlídnou tvář a tak v okamžiku startu Kiss Delta Půlmaratónu ve 14:00 dokonce svítilo sluníčko a slibovalo závodníkům, že rozehřeje asfalt ve spárách. Od začátku nasadila vedoucí skupina vražedné tempo a tak měl řidič doporovdného vozidla Peugeot, které nám zapůjčila společnost Federal Cars Liberec, dost co dělat, aby ujelo. Po prvním kole se vedoucí skupinka oddělila od hlavního startovního pole a na jejím čele se střídaly zvučná jména českého Inline bruslení. Petr Lochman, Matěj Krupka, Jakub Janečko, Katka Novotná, Honza Pecka a řada dalších. Moderátor a diváci vytovřili v průjezdu cílovou a startovní rovinkou bouřlivou atmosféru a tak závodníci vylétali na kopec k občerstvovací stanici, kterou nám zajišťovala společnost Mocca pražírny a balírny kávy. Nepodávala se káva, ale Ionťáček a čistá voda.
Ve sjezdu na konci šestého kola se z kopce jak utržený vagón řítil Honza Pecka a získával metr po metru docela slušný náskok. Po obrátce u knihovny se prořítl průjezdem už s více jak 30 metrovým náskokem zmizel na kopec k Tatře. Vedoucí skupina si to nechtěla nechat líbit a tak Marek Krejčík s Kubou Janečkem s Petrem Lochmanem zaveleli ke stíhací jízdě a hnali se za uprchlíkem. Honzovi se podařilo náskok na rovinkách v Ruprechtické ulici udržet a ve sjezdu k poslední obrátce se stále držel na čele teď již beznadějně roztrhaného balíku. Kuba s Markem už byli asi jediní, kdo dokázali nezvyšovat ztrátu a zdálo se, že ji i postupně zmenšují. Pořadí v cíli pak bylo 1. Jan Pecka, 2. Marek Krejčík a 3. Jakub Janečko. Kompletní výsledky naleznete zde.
Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

0 komentářů | 3894 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsn dn koment.

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.