Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Jaký byl inline kurz v Děčíně a čtenářská letní soutěž

obrazekPřišel mi mailem text o tom, jak probíhal in-line kurz v Děčíně a protože čtenáři našeho webu nás stále inspirují k novým a novým nápadům, rozhodli jsme se dát vám všem prostor na našem webu. Bruslařská sezóna ze rozjela svým rychlým tempem a určitě spousta z vás má nějaký zajímavý bruslozážitek nebo bruslozkušenost, o kterou se chcete s ostatními podělit. POšlete nám svůj text a případně i fotky a my ho uveřejníme u nás na webu a pokud s tím budete souhlasit a bude to článek opravdu zajímavý, tak i na Sportovních novinách. Za každou dobrou práci má následovat odměna a tak na vás v případě uveřejnění čeká poukázka na 500,– Kč od našeho partnera AlpinePRO. Tak neváhejte a posílejte svá díla na adresu fotosoutez [zavináč] inlajn.cz

A teď už ten slibovaný in-line kurz v Děčíně od Jany Průšové

Sikyho inline kurzy v Děčíně a Pardubicích

Jsou to již dva roky, kdy jsem se jednoho pátečního odpoledne vracela z nákupu s obrovskou taškou. Maso a zeleninu jsem však vyměnila za fantastické italské botičky, s úžasným šněrováním, místo vysokého podpatku čtyři kolečka a jako elegantní doplněk imbusový klíč. Netušila jsem, že tím okamžikem začalo mé převtělování do zcela jiného člověka nazývaného „inlajnista“. Rodina nechápavě kroutila hlavou, známí se podivovali nad nevšední investicí a já jsme celý týden spala s bruslemi vedle postele.

obrazekPocit absolutního štěstí se dostavil v den mé první vyjíždky na stezku. První euforické dojmy trochu kazil fakt, že jsme postrádala eleganci a lehkost, jakou jsem viděla u jiných bruslařů. Znamení býka mi však předurčuje zakousnout a nepustit. Po několika vyjížďkách jsem již bez problémů udržela stopu, ruce se začaly chovat přirozeněji, rychlost se zvyšovala. Přesto mě pocit z jízdy neuspokojoval tak, jak jsem si vysnila.

A tak přišlo na řadu pátrání, kdeže bych zdokonalit svůj styl a la začátečník? Zaslala jsem přihlášku na nejbližší kurz (do Pardubic), dokoupila potřebnou výbavu (chrániče, helmu, brýle a hadříky v barvě bruslí), přemluvila kamarádky, ať jedou se mnou a plna očekávání nevšedních zážitků nedočkavě počítala dny do odjezdu.

Konečně nastal Den D. Po prvních hodinách výuky jsem uměla bezpečně zabrzdit, projet slalom mezi kelímky, zatočit, skočit přes nízkou překážku. Druhý den by se jednoduše dal nazvat vyšší dívčí – následovaly první pokusy jízdy vzad, přešlapování a další užitečné vychytávky. Proměna byla dokončena! Stal se ze mě plnohodnotný inlajnista.

Zážitky byly vpravdě tak silné, že jsme se o ně chtěla podělit i se svými známými – a jak jinak, než uspořádáním kurzu v Děčíně. Instruktor známý pod přezdívkou Siky se s bruslemi patrně narodil, takže mu nedělalo problémy věnovat jeden víkend a přijmout pozvání na sever Čech.

obrazekMinulý víkend pálilo slunce jako v srpnu a dalších 16 lidí na vysokých botách zažilo svoji novou proměnu. V pořadí třetí děčínský víkend na bruslích měl všech 5P: Partu, Počasí, Překvapení, Párty a Proměnu…… Zájem převyšoval kapacitu, takže někteří si budou muset na svoji proměnu počkat, ale nevadí, Siky je neúnavný a Děčín se mu líbí.

Také moje euforie se opět dostavila. Radost, že je nás stále víc. Že se můžeme potkávat, a zažívat společné pocity, když ti vítr sviští kolem uší a před tebou je sametově hladký asfalt. A o to přeci jde.

Takže jestli ještě váháte, zda-li si přát k narozeninám, k vánocům, k svátku, nebo prostě jen tak kouzelných 8 koleček nebo něco více praktičtějšího, krásnějšího, (v ideálním případě vše), doporučuji variantu jedna. Možná se potkáte s novými přáteli, možná zažijete „proměnu“, možná poznáte nová místa. Ale zcela určitě se dostaví ten slastně šimravý pocit někde hluboko uvnitř vašeho nitra. A hlavně – bude nás víc. Je krásné snít si svůj sen o městech protkaných stezkami pro nás, „inlajnisty, ne?

PS: pokračování kurzů a dalších akcí hledejte na http://www.webpark.cz/siky/

Jana Průšová

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

0 komentářů | 5082 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsn dn koment.

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.