Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Vltavský maraton 2007

10. 6. 2007 Ne 21.34 [ČMP, Speed]tisk

Vltavský maraton V sobotu se konal v Praze druhý závod Českomoravského poháru. Vltavský maraton proběhl ve žhavém počasí. Vítězství z prvního závodu potvrdila v ženské kategorii Katka Novotná. Mezi muži vyhrál Petr Hargaš, který byl na cílové pásce o nepatrný kousek před Honzou Peckou.
Stáhněte si celkové výsledky jednotlivců , firemních a rodinných týmů .
Fotky za Vltavského maratónu jsou tady.
A jedna fotka o tom, jak bruslení bolí – Rastíku, koukej se brzo dát do kupy.

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

9 komentářů | 2291 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): J.Pařík 11. 6. 2007 Po 13.57 Snaha nestačí.
[1] : : : reaguj : web

Organizovat závody dá hodně práce a někdy vynaložené úsilí neopovídá výsledku. Pořadatel se jistě hodně snažil, to bylo patrné z doprovodného programu, ale… připomenul bych jen některé věci, týkající se bezprostředně in-line závodů, které se nepovedly:
1.Směr závodu měl být v několika nepřehledných místech označen šipkou na silnici a silnice měla být zametená.
2.Kanály a díry v asfaltu měly být označeny, zejména v místech, kde je trať úzká.
3.Poslat sanitku v protisměru závodů, a její zastavení v nepřehledném místě, bez toho aby bruslaři byli upozorněni nebo zastaveni, to bylo nezodpovědné.
4. Proti tomu jsou ostatní připomínky prkotiny: posunutí programu (děti stály 10 min. na přímém slunci), chabý komentář závodů…pořadatel ani nevěděl, že čelo půlmaratonu je již hodnou chvíli v cíli, o hlášení posledního okruhu ani nemluvě, až po vyhlašování výsledků půlmaratonu a maratonu, které mělo také jiný časový pořad než byl v rozpise atd.

Přidal(a): Balud 11. 6. 2007 Po 15.15 re: Snaha nestačí
[2] : : : reaguj : web

Se všemi body uvedenými výše souhlasím. Především bod číslo 3 je selhání pořadatelské služby.
Tím úplně prvním bodem, na který by se při pořádání závodů mělo dbát je bezpečnost účastníků závodu a od toho se pak může odvíjet zbytek.
V tuhle chvíli je důležité si z událostí vzít ponaučení a to přetavit do nějakého systému pravidel a doporučení, která by měly závody respektovat. Viděl bych tady veliký prostor pro inciativu Českého svazu kolečkového bruslení, který by z titulu své existence měl s takovými pravidly přijít.
Inlajnových závodů u nás přibývá a úrazy jsou a budou jejich součástí. Jezdecké chybě sebelepší trať nezabrání, dají se ale eliminovat následky takových chyb.
Inlajn.Cz jako pořadatel Českomoravského poháru nechává organizaci jednotlivých závodů plně v rukou lokálních pořadatelů. Ukazuje se, že to asi není úplně správné a proto od dalších dílů ČMP budeme před závody trať z pohledu bezpečnosti kontrolovat a pořadatele na případné nedostatky upozorňovat.

Přidal(a): jouda 11. 6. 2007 Po 15.27 chybky
[3] : : : reaguj :

Sanitka asi byla v pořádku, ne ? Do některých míst to asi jinak, než v protisměru závodu nejde. Jela a houkala a místa na objetí bylo dost a každý nehluchý, kdo jel proti ní o ní musel dopředu vědět a protože před tím viděl na chodníku Rastíka tak i musel tušit, že pojede proti. A když potom stála, tak zas až tolik nezavazela a před zatáčkou nějaký pořadatel pokaždé mával, ať se zpomalí. Ze svého pohledu nevidím, jak to ze sanitkou udělat lépe ? S ostatním naprosto souhlas + plno dalších maličkostí, jako malé zmatky při registrování, absence přístupové cesty z města (a z parkoviště) do prostoru závodu (myslím tím ten poslední kousek, kde byl na chodníku instalován informační panel a člověk musel buď do prostoru závodu prolézat křovím nebo jít po závodní dráze, od kud byl pořadateli vyháněn), označení kde je WC a pod. Doufám, že pořadatelé tyto poznámky berou v dobrém jako pomoc pro vylepšení do příště.

Přidal(a): KK 11. 6. 2007 Po 18.01
[4] : : : reaguj :

S p. Paříkem plně souhlasím. I s tím, jak vše podal. Je vidět, že se nejedná o kritiku ve snaze někoho ve zlém popíchnout, ale o věcné připomínky zaměřené v první řadě na bezpečnost závodníků. I tak organizátorům díky za závod. Stejně tak jim přeji chladnou hlavu při čteni a analýze připomínek k závodu a hodně zdaru při jejich řešení a další organizaci, Rasťovi brzké uzdravení, a bruslení zdar. KK

Přidal(a): rastik 11. 6. 2007 Po 19.21 osudná zákruta
[5] : : : reaguj :

Dúfam,že vás poteším, že moja regenerácia prebieha nad očakávania dobre, aj vďaka podpore kamarátov korčuliarov :).diki. Keď som bol na závode french-inline-cupu tak som sa trošku pousmieval nad tým, čo robia tie balíky slamy všade okolo dráhy.Avšak čo by som v sobotu zato dal za ten balík alebo aspoň zábradlie, ktoré by zabránilo mojmu až velmi tesnému stretu s tým barákom. Neuhol ani o kúsok ;) . Nemám vobec pocit, že som urobil nejakú evidentnú chybu, ale som rád, že som relatívne uspel v tom strete, pretože ako som si informatívne zrátal zo základných fyzikálnych rovníc, tak človek získa rýchlosť 25km/h (ktorú sme vtedy určite mali) zhruba po 31 m volneho pádu.

Přidal(a): Iwo 12. 6. 2007 t 01.50 reakce na komentare
[6] : : : reaguj :

To rastik : To je dobre, ze ti regenerace jde dobre, hlavne za 14 dni do Ostravy at jsi fit. :-)

K zavodum : Kdyby jste byli nekdo na minulorocnim Vltavskem maratonu, tez poradanem Mohila sportem, tak byste vedeli, ze za ten rok udelali velky pokrok, takze kritiku, ktera tady je neberu. Smer zavodu nebyl neprehledny a silnice byla oproti minulemu roku zametena. Poslat sanitku v protismeru ? Loni nam v protismeru jezdili auta golfistu a v aleji u Vltavy spousta cyklistu. No a neoznacene diry a kanaly ? Rekl bych, ze Vltavsky maraton ma takovyto urcitou tradici a nejsou to vylozene speedacke zavody – spise takovy tereni speed, na ktery to chce krome rychlych brusli take nutny kousek odvahy. (to neni kritika, jen konstatovani a kazdy se s tim musi srovnat.) ;-)

Přidal(a): jouda 12. 6. 2007 t 09.57 kritika
[7] : : : reaguj :

Iwo, proč říkáš, že takovou „nebereš“ kritiku ?? Očima pořadatele (v mém případě úplně jiných záležitostí) jsem vždy rád za poukázání na některé podněty „očí z venčí“, abych mohl udělat věci příště lépe.

Přidal(a): Misa 12. 6. 2007 t 11.59 To Iwo
[8] : : : reaguj :

Iwo ty jsi asi nejakej divnej. Myslim, ze kritika teto akce je to jedine, co muze organizatorum pomoct k tomu, aby to mohli pristi rok zopakovat a nekdo jim tam prisel. To ce predvedli letos po technicke strance bylo mizerne. Zameteno nebylo a sanitka, zabírající temer celou silnice je teda dost síla. Naprosto souhlasím s názorem J.Paříka. Nemelo to systém. Bruslení proste není cyklistika a to by si organizátori meli uvedomit.

Přidal(a): Iwo 13. 6. 2007 St 21.12 jeste jednou
[9] : : : reaguj :

Myslim, ze z meho prispevku je to jednoznacne, ale dobre zopakuji se. Je tady nejaka kritika na problemy pri pulmaratonu, jenze ja jel maraton, kdy uz tradicne byla situace mnohem horsi. Mezi golfovyma hristema nam nejakej debil v dodavce zablokoval cestu a my co to v plny rychlosti projeli uzkou sterbinou mezi zabradlim tesne od uskakujicich poradatelu meli stesti, ze jsme nespadli. Protoze odpoledne se podel vltavy pohybuje mnohem vice lidi, tak zaplavy kol a bruslaru, kteri nezavodili, byli v aleji extremni. Pozornost poradatelu po pul maratonu uz take znacne ochabla a prestali vyhanet lidi z trati, kolem kterych jsem projizdel v plne rychlosti s tim, ze oni tam nemaji co delat a ja pokud bych se bal padu, nemusel jsem na tenhle zavod jezdit.

Proste vltavsky maraton je o odvaze, protoze riziko padu je zde mnohem vetsi nez jinde. Rastik by o tom mohl vypravet.

A poradatele ? Mohou vubec neco zlepsit ? Ano, vzdycky se da zlepsovat, ale tady to vzhledem k povaze trati prilis nejde. Proste bohaty a obvykle arogantni golfisti, kterym tam vadime, tisice cyklistu, pro ktere je to jedina pristupova cesta z Prahy, atd. Praha 12 slibuje uz nejaky ten rok postaveni nejake inline stezky jinde, kde by se dalo jezdit i zavody, skutek ale utek. A najaty poradatel ? Kdo si pamatuje vltavsky maraton dva roky zpatky ? Ten minuly poradatel byl mnohem horsi.

Proste tohle jsou totalne ujete dost adrenalinove zavody, kez by takove nebyli a jezdilo se na nove trati ala Ladronka, akorat trikrat sirsi! Na tu ale cekame marne, leda, ze by se povedlo prosadit inline na olympijske hry 2016 v Praze. :-x Hrrrrrr!

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.