Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Závěr ČMP v Otrokovicích

16. 10. 2007 t 00.09 [ČMP, Speed]tisk

Kamila Českomoravský pohár 2007 je minulostí. V Otrokovicích se v sobotu konal poslední díl z této série. Loňské prvenství mezi muži obhájil Jan Pecka z týmu Inlajn.cz. Ženskou kategorii ovládla Kamila Nováková. V sobotním závodě získali oba stříbrné medaile, kdy je porazili Petr Lochman a Tereza Klimešová.

Sobotní předpověď počasí ohlašovala mrazivý den s teplotami pod 10 stupňů, ale díky sluníčku to byl pěkný podzimní závodní den s výbornou atmosférou mezi účastníky a překonanými traťovými rekordy.

Závod dětí tentokrát příliš nelákal, přesto se pár udatných závodníků sešlo a zabojovali na dvou tratích. Vítězství si odnesly Hagarová Alexandra z Trnavy v kategorii do 7 let a domácí Hagarová Alexandra mezi 11letými. Závod na 9 km, tedy 3 silniční okruhy točené na pravou ruku, ovládli opavští borci ze Sportovních kurzů. Vyhrál Vojta Drastich, stříbrnou medaili získal Petr Víteček a kompletní sbírku medailí jim překazil Rastík Slavkovský, který v cíli přesprintoval Honzu Krejčíře. Tři nejrychlejší ženy přijeli téměř současně a konečné pořadí bylo od přední pozice Nikola Stračárová z týmu Black Ice , Eva Štouračová jedoucí pod hlavičkou PEPA Family a Adriana Plotzerová opět z Black Ice.

Hlavní závod započítávaný do hodnocení Českomoravského poháru se jel na závěr programu. Trasa byla přesně změřena na puůlmaraton, tedy 21 096 metrů. Hned po startu udávali ostré tempo Petr Lochman s Honzou Peckou, kteří se odpoutali od ostatních a v průjezdu do posledního kola už bylo jasné, že se o vítezství poperou mezi sebou. Více sil měl Petr Lochman, který vyhrál v novém traťovém rekordu. Honza zaostal o 17 vteřin. Boj o třetí místo svedla tříčlenná skupina, kterou přivedl do cíle Pavel Krob před Rastíkem Slavkovským a Kamilem Hastíkem. Ženskou kategorii ovládla Tereza Klimešová s náskokem téměř tři a půl minuty před Kamilou Novákovou. O další minutu zpět byla Barbara Bakošová. Fotky ze závodů mlžete nalézt na stránkách SSCO Otrokovice a Magazinline