Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Závod na bruslích v Prachaticích při Bikemaratonu

12. 5. 2008 Po 12.45 [Speed, Fitness]tisk
pt_ikona

Po loňském prvním inline závodu v Prachaticích vloženém do programu tradičního Bikemaratonu se pořadatelé rozhodli pro rozšíření závodu. Místo bruslařské stezky na stadionu tentokrát vybrali trasu po silnici na Český Krumlov. Pořadatelé nezvou jenom závodníky, ale i širokou veřejnost na projetí se po silnici, kde jinak jezdí jen automobilová doprava. Přečtěte si bezpečnost na trati a průběh závodu.

Výsledky závodu stahujte zde.

Popis akce: Bruslařský závod se pojede jako vložený závod do programu Bikemaratonu. Prachatický Bikemaraton je tradiční závod na horských kolech v okolí Prachatic s účastí stovek závodníků. Bruslařský závod je vložen do doby po odjezdu závodníků na trať do přírody v okolí Prachatic a jejich návratem do cíle.

Webové stránky Bikemaratonu jsou http://bikemar.wz.cz/
Na stránkách se věnují pořadatelé jen cyklistům. Informace k inline bruslím jsou v tomto článku.

Datum a čas: 17. 5. 2008, start inline závodu 11:05

Trasa závodu: Start a cíl se nachází v ulici U Stadionu – odkaz na mapy.cz. Trať je vedena po ulici Krumlovská ven z města až do vesnice Leptáč, kde se závodníci otočí a pojedou zpět po stejné trase. Trať mimo město vede lesem mírně do kopce do vesnice Leptáč. Délka závodu je necelých 9 km.

Kategorie: 9km trať je určena pro juniory/ky (ročníky 1991–1994) a seniory/ky. Pro mladší závodníky bude uspořádán závod na inline stezce kolem stadionu.

Přihlášky: posílejte předem na email honza(zavinac)inlajn.cz
na místě startu bude registrace od 9:30 do 10:30

Startovné: 100Kč

Bezpečnost a průběh závodu:
Závod proběhne za asistence policie, která uzavře silnici z obou stran na začátku závodu. Při velké hustotě dopravy může policie vpustit dopravu na závodní trať, kde budou automobily jezdit velmi pomalu a bruslaři budou mít přednost.
Závodníci mají povinnost držet se v pravé polovině vozovky.
Celá trasa bude uzavřena přibližně půl hodiny. Poté bude otvírána pro dopravu směrem od vesnice Leptáč. Závodníci, kteří nedojedou do Leptáče, se musí otočit a dojet do cíle.

Jízda pro veřejnost: Po odstartování závodu bude možnost volného bruslení na Krumlovské ulici. Účastníci nesmí bránit závodníkům v jízdě při jejich návratu do cíle.
Z důvodu jen částečné uzavírky věnujte velkou pozornost bezpečnosti.

Pravidla: Jsou povoleny všechny typy bruslí, včetně bruslí se dvěma kolečky na dvou nápravách („quads“), velikost koleček a výška brusle není omezena. Závodníci jsou povinni mít během závodu na hlavě přilbu (stačí i cyklistická). Dále doporučujeme použít chrániče zápěstí, loktů a kolen. Organizátoři nepřebírají zodpovědnost za zranění a případné ztráty a poškození výstroje. Startovní čísla jsou až do skončení závodu majetkem pořadatele, nesmí se poškozovat a upravovat, jsou vázána na přihlášku a jsou nepřenosná na jinou osobu. Startovní čísla budou vydávána před startem při prezentaci závodníků. Po skončení závodu se stávají majetkem startujících. V průběhu závodu musí být upevněna dle pravidel. Vedení závodu si vyhrazuje právo v případě nutnosti diskvalifikovat účastníka závodu za následující přestupky:

  • jízda bez přilby
  • jízda bez startovního čísla
  • nedodržení určené trati
  • nesportovní chování
Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

4 komentáře | 2104 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): martínečíček 13. 5. 2008 t 20.09
[1] : : : reaguj :

čauky lidičky…nevíte někdo jak to tam bude vypadat..v Prachaticích?..kolik tam bude asi lidí na startu..atd..nebyli jste tam loni,…docela mě to láká… 8-)

Přidal(a): HonzaH 13. 5. 2008 t 20.18
[2] : : : reaguj : web

[1] martínečíček: Je to součást bikemaratonu, hlavní je tedy účast cyklistů. Trasa na bruslích po silnici se jede poprvé. Asfalt se tam dělal před pár lety. Neočekáváme velkou účast a spíše místní borce, ale kdo ví …

Zajímá Tě něco konkrétního?

Přidal(a): Rosťa ČB 16. 5. 2008 P 20.32
[3] : : : reaguj :

Martine, jestli jedeš, tak se koukej ukázat. Budou tam určitě rafani z Vimperka :-D To víš, to jsou ostrý šumavský vlčáci :-D Honzo, držím palce, ať vám to povede, ale nemohu přijet, budu v cizině :-(

Přidal(a): Teplickej 18. 5. 2008 Ne 16.28 fotky Prachatice
[4] : : : reaguj : web

Nemáte někdo nějaké fotky ze závodu bruslařů, jak dětí, tak dospělých? Díky Martin

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.