Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Trať Bohemia Inline 2008

4. 8. 2008 Po 22.49 [ČMP]tisk

nahled_BIL008_mapka_okruhu Protože se množí debaty a dohady v komentářích jak hrozné peklo bude trasa ve Vesci, přinášíme Vám mapku a profil trati. V porovnání s profilem „staré“ trati u Bazénu je tato trať v podstatě placka. Výhodou trati ve Vesci je její bezpečnost a možnost vytvoření kvalitního zázemí.

Myslím, že skutečně není třeba se obávat „Motokrosu“, jak psal Zdeněk v komentářích. Pokud by tomu tak mělo být, tak mi věřte, že závod radši zrušíme. Nemá cenu hrotit to za každou cenu. Naší snahou je vždy uspořádat závody, tak aby účastníci byli spokojení. Sami na závody jezdíme a tak moc dobře víme, že český inlajner je velmi náročný. Řídíme se proto zásadami: bezpečnost, kvalita povrchu, atraktivita okruhu.

Jsem velmi rád, že názory na trasu zde zaznívají a velmi si jich vážím, protože nám to umožňuje stále hledat místa, kde se dá něco zlepšit. Takže díky za to.

nahled_BIL008_mapka_okruhu BIL008_mapka_okruhu Kliknutím na miniatury si obrázek můžete zvětšit.
Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

23 komentářů | 2276 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): Springpeace 5. 8. 2008 t 08.06 Poděkování
[1] : : : reaguj :

Díky za mapku, kterou jsme všichni tak toužebně očekávali. Pojedu se tam ve středu na to mrknout.

Přidal(a): Valec 5. 8. 2008 t 11.34
[2] : : : reaguj : web

Mě moc mrzí že tam nebudu…Pojedu Otrokovický pohár.Docela se to sešlo na ten jeden víkend… :-D

Přidal(a): pavel 5. 8. 2008 t 14.18
[3] : : : reaguj :

Zacinam verit tomu,ze by to nemusela byt spatna trat…Uvidime…

Přidal(a): Milka7 5. 8. 2008 t 21.54
[4] : : : reaguj :

[3] pavel:Pokud jsi z Liberce a okolí tak neotálej a jeď se přesvědčit. Trať má ze dvou třětin tři metry, což se domnívám,že není moc hlavně pro spíďáky. A délka okruhu cca 1200m není taky zrovna přívětivá.

Přidal(a): karlos 5. 8. 2008 t 22.20 Mapka mě uklidnila
[5] : : : reaguj :

Trasa vede zčásti jinudy,než jsem si myslel.A to je dobře!Pokud si areál dobře vybavuji,tak zde je převážně asfalt dostatečně široký a překopaný pouze v jednom místě.Pokud se opraví a uklidí nejvýce zašpiněná část od parkoviště ke „stadionu“,tak nevidím problém. Pojede se proti směru hodinových ručiček?

Přidal(a): Balud 6. 8. 2008 St 13.12
[6] : : : reaguj : web

[5] karlos: Ano pojede se proti směru hodinových ručiček. Co se týče šířky, tak si opravdu nemyslím, že se tam nedá předjíždět. Dá a dobře.

Přidal(a): ales 6. 8. 2008 St 18.06
[7] : : : reaguj :
8-O 8-O 8-O :-D
Přidal(a): Springpeace 7. 8. 2008 t 08.25 Tak trochu světla nakonci tunelu
[8] : : : reaguj :

Ahoj všem, jak je mým zvykem, trasu jsme projezdili včera autem… a musím říct, že je to OK i pro fitness bruslaře. Jediná obtížnější pasáž je od okruhu směrem k parkovišti (při pohledu k parkovišti po pravé straně), pak lehce zvlněný terén. tady je silnice 4 m úzká asi na 300 m, pak se rozšiřuje a po podjetí můstku vjíždí na okruh. Je to přesně 1200m. Takže v sobotu 23.8. přijďte bez obav.

Přidal(a): Jesper 10. 8. 2008 Ne 18.08 Noc
[9] : : : reaguj :

Pojedou se v noci ty sprinty?? Docela se těším. Díky za odpověď. ;-)

Přidal(a): Jarhan 13. 8. 2008 St 08.25 Zkouška
[10] : : : reaguj :

Ahojky všem, včera jsem si coby fitnessák projel trať, je jednoduchá, menší stoupání, nic náročného. Okruh to je nádherný, i když jsem se při jízdě víc věnoval kamínkům, písku, hlíně a dalším nečistotám na povrchu. Zatím se ale 10 dní před závodem s povrchem nic neděje. V úseku „na stadionu“ je trať zničená hlubokými rýhami a před příjezdem k tomuto úseku čeká po mírném klesání past v podobě překopu, který se dá jen rychle přeletět (s rizikem) nebo přejít. Pokud se povede nedostatky odstranit a vydaří se počasí, určitě to bude krásný závod. ;-)

Přidal(a): charibda 13. 8. 2008 St 10.14
[11] : : : reaguj :

Ach jo…super akce zásadně v jeden den…ale změna tratě mne nutí popřemýšlet, jestli přece jenom nepojedu na brusle místo na horské kolo :-) A jenom dotaz pro ty, co jedou autem z Prahy. Bylo by případně jedno místečko pro mne a mé brusle? Příspěvek na benzin je jasná věc.

Přidal(a): Springpeace 18. 8. 2008 Po 08.48 6 dní před konáním akce
[12] : : : reaguj :

Ahoj všem, 6 dní před konáním akce je dráha v stále neutěšeném stavu. 3 překopy jsou stále nebezpečím, z čehož ten poslední v klesání před příjezdem na okruh je nejhorší. O tom, že dráha směrem z okruhu je plná kamínků a písku, což hlavně do kopce řádně podkluzuje. Dráha je plná rýh od těžké techniky (asi od řeťězů či co). Když to shrnu, dá se po ní jet, ale určitě nikoho nenedchne. A abych tam jezdil si dobrovolně zajezdit? Ani náhodou. Navrhuji pořadatelům pořádat závody příště v Mimoni na letišti. Lepší povrch, široké a dlouhé dráhy… Vesec, to je jen něčí pomník (a sakra drahý).


Ale i tak a přes to co jse napsal výše,v sobotu příjdeme i s naší sestavenou štafetou! ;-)

Přidal(a): Balud 18. 8. 2008 Po 09.45 pád dní před konáním akce
[13] : : : reaguj : web

[12] Springpeace: Ahoj. Díky za informace z bojiště. V průběhu tohoto týdne začnou v Vesci asfaltérské práce a překopy budou zahlazeny.
Ono je to technologicky docela oříšek. Když zasypeš metr hlubokou jámu hlínou a štěrkem tak ta hlína si několik týdnu sedá a kdyby se zalepila asfaltem hned, tak dojde k tomu, že se tam ten asfalt za pár týdnů propadne.
Kamínky a další nečistoty budou definitvně odstraněny v pátek, kdy stavební dělníci omyjí celou trať tlakovou vodou.
Když už jsme u těch pomníků, tak ono to letiště v Mimoni tam už je více jak 30 let a že by ho posledních osmnáct někdo nějak využíval k tomu k čemu bylo určeno si moc nemyslím. Doknce bych řekl, že dost lidí je rádo, že svůj účel už neplní.

Přidal(a): Springpeace 18. 8. 2008 Po 12.42
[14] : : : reaguj :

Ahoj, dik za odezvu a ujištění.


Drobná poznámka: překopů jsem za leta působení v invest.výstavbě udělal stovky i ty v centru LB a JN a žádný se nehnul (hluboké 1,1m + záruka 5 let!!),asi jsem na ty stavaře ve Vesci vysazený…kdo asi skácel tu novou lampu u okruhu?? A letiště v Mimoni? Je fajn, že nám tady rusáci něco nechali (kromě eko zátěže) Nádhera pro bruslaře a další.Dávám to jako dobrý tip. Jedno kolečko a máte 5 km!Určitě nebudete osamocení bruslaři jako ve Vesci, vždy je tu několik desítek bruslařů. Nádherné okolí k tomu. Doksy nedaleko na koupání… :-)

Přidal(a): Balud 18. 8. 2008 Po 14.57 re: Letiště
[15] : : : reaguj : web

[14] Springpeace:Jo jo, o tom letišti už jsme uvažovali několikrát. Má spoustu výhod a bohužel i několik nevýhod. Každopádně je na seznamu zajímavých lokalit, kde by se dalo něco podniknout.

Přidal(a): pavel 18. 8. 2008 Po 20.03
[16] : : : reaguj :

Tak opravdu nevim,zda si vzit v sobotu dovolenou a vyrazit do Vesce a nebo radsi jit do prace.Kdo mi da radu nad zlato,,,???

Přidal(a): Karlos 18. 8. 2008 Po 21.48 letiště
[17] : : : reaguj :

[14] Springpeace:Na letišti máš také 3 překopy v zadní části okruhu,ale jelikož to není z kopce,tak se dají snadno překonat a pak máš okruh 5,9 km.Když to vezmeš přední částí okruhu a pak po „ranveji“,tak je to bez překopů a těch 5 km,to asi dá.Akorát Tě musím opravit,ti rusáci nám na letišti nechali jenom tu eko zátěž,protože to letiště tu stálo již před jejich příchodem.A letiště je stále v dobrém stavu,i když je starší než ony „na věčné časy“.Mimochodem v okolí je více bruslařsko zajímavých lokalit.Znám jednu trasu převážně lesem,která je dlouhá cca 20 km,resp. cca 25 km v jednom směru.300m,resp 3300 m nekvalitního štěrko asfaltu a pak super asfalt cyklostezka + 2,5 km silnice.Je ovšem potřeba umět dobře brzdit (já používám stará kolečka ve svých fitness bruslích).

Přidal(a): Springpeace 19. 8. 2008 t 08.23
[18] : : : reaguj :

[17] Karlos:Ahoj, máš recht, to letiště tam bylo již dříve, můj táta tam sloužil, ale to se ještě nahazovaly vrtule ručně… Mohl by jsi tady blíže specifikovat tu trasu? Určitě bych se tam rád podíval. Hezkých dnů snad pár ještě bude.

Přidal(a): Springpeace 19. 8. 2008 t 08.24
[19] : : : reaguj :

[16] pavel:Přijeď do Vesce, to je jasné! ;-)

Přidal(a): Karlos 20. 8. 2008 St 11.44 Trasa v okolí letiště
[20] : : : reaguj :

[18] Springpeace:Je to spojení 3,4,nebo 5-ti krátkých tras s hladkým povrchem, převážně nových cyklostezek. Propojení je buď po silnici,nebo stezkou s horší kvalitou asfaltu.První část (od Kuřivod)http://www.vik.ic.cz/in­linetrasy/05/inline-trasy-liberecky-kraj-liberec/kurivody-brehyne-inline.html pak po silnici Doksy-Mimoň cca 2km,poté odbočka vpravo na http://www.inline-online.cz/index.php?… opět výjezd na silnici, (tentokrát směr Kuřivody-Mimoň)-odbočíš vlevo a po cca 300m odbočíš vpravo na Skelnou Huť.Odtamtud začíná zcela nová cyklostezka vedoucí lesem se značným stoupáním-klesáním proloženým zatáčkami!Dojedeš do Hvězdova (Ploužnice) k restauraci Na Pince (venkovní sezení pivo plzeň a svijany).Zde odbočíš mírně vpravo a pojedeš cca 200m po horším asfaltu,poté odbočíš prudce vpravo a dostaneš se na novou cyklostezku okolo rybníků cca 2,5 km a vyjedeš kolmo na cyklostezku 3046,kde odboč vpravo po horším asfaltu cca 2km,poté se kvalita asfaltu změní na perfektní cca 2,5 km a dojedeš k „Stohánek“(„Sochorův pomník“).Pokud budeš pokračovat dále,tak Tě čeká cca 500m stoupání a konec nejdelší možné trasy.(to klesání zpět je „hustý“).Já mám dnes pracovní volno,tak po obědě (když nebude pršet)vyrážím k Sochorovu pomníku a trasu si projedu.

Přidal(a): Karlos 20. 8. 2008 St 11.46
[21] : : : reaguj :

Je to spojení 3,4,nebo 5-ti krátkých tras s hladkým povrchem, převážně nových cyklostezek. Propojení je buď po silnici,nebo stezkou s horší kvalitou asfaltu.První část (od Kuřivod) http://www.vik.ic.cz/…-inline.html pak po silnici Doksy-Mimoň cca 2km,poté odbočka vpravo na http://www.inline-online.cz/index.php?… opět výjezd na silnici, (tentokrát směr Kuřivody-Mimoň)-odbočíš vlevo a po cca 300m odbočíš vpravo na Skelnou Huť.Odtamtud začíná zcela nová cyklostezka vedoucí lesem se značným stoupáním-klesáním proloženým zatáčkami!Dojedeš do Hvězdova (Ploužnice) k restauraci Na Pince (venkovní sezení pivo plzeň a svijany).Zde odbočíš mírně vpravo a pojedeš cca 200m po horším asfaltu,poté odbočíš prudce vpravo a dostaneš se na novou cyklostezku okolo rybníků cca 2,5 km a vyjedeš kolmo na cyklostezku 3046,kde odboč vpravo po horším asfaltu cca 2km,poté se kvalita asfaltu změní na perfektní cca 2,5 km a dojedeš k „Stohánek“(„Sochorův pomník“).Pokud budeš pokračovat dále,tak Tě čeká cca 500m stoupání a konec nejdelší možné trasy.(to klesání zpět je „hustý“).Já mám dnes pracovní volno,tak po obědě (když nebude pršet)vyrážím k Sochorovu pomníku a trasu si projedu.

Přidal(a): Springpeace 20. 8. 2008 St 13.09
[22] : : : reaguj :

[21] Karlos:Díky za skvělý návod. Určitě se tam podívám!!

Přidal(a): Karlos 20. 8. 2008 St 14.19
[23] : : : reaguj :

[22] Springpeace:za chvíli vyrážím (až dopiju kafe).Můžeš jet někdy se mnou sraz v Hamru na Jezeře,nebo někde na trase .jirakkarel@seznam.cz,tel 605859372.To platí pro všechny!

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.