Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Rychlobruslařská hala Velký Osek

15. 1. 2009 t 19.12 [Lední bruslení]tisk

Copyright: Arnošt Navrátil O víkendu 9. – 11.1.2009 se Martině Sáblíkové podařil další její parádní kousek a v nizozemském Heerenveenu si fantastickým výkonem na trati 5km dojela pro bronzovou medaili na ME ve víceboji. A aby těch zpráv z Mekky rychlobsuení nebylo málo, trenér Petr Novák ohlásil zájem ČR o pořádání ME v roce 2012.

Pro pořádní vrcholného rychlobruslařského podniku je samozřejmě nutné mít k dispozici potřebné podmínky a ty, jak všichni víme, v Čechách zatím moc nejsou. Již před více jak dvěma lety se začalo hodně mluvit o vybudování rychlobrusalřské haly a horkým kandidátem bylo tehdy Brno, kde se ve spolupráci s VUT dlouho o budování haly debatovalo.
O rok později už se o Brně moc nemluvilo, zato zaznělo jméno jiné obce: Velký Osek. A právě o projektu haly ve Velkém Oseku se v tomto týdnu začalo mluvit a psát ještě více, protože tady se má ono zmiňované Miestrovstí Evropy v roce 2012 odehát. Server Týden.cz přinesl rozhovor s jednatelem společnosti Sport-Nowis Vladimírem Bartošem, který říká, že pro stavbu haly ve Velkém Oseku se podařilo sehnat „tajemného“ českého investora, který po vyřízení všech potřebných povolení dá na stavbu stadiónu 1,5 miliardy korun.
Já osobně jsem velký fanda rychlobruslení a toho ledového obzvlášt. Sledovat ten technicky dokonalý a klidný pohyb, který závodníky žene vpřed jakoby bez velkého úsilí mě facinuje už od malička. Jsem opravdu rád, že se u nás podařilo najít takový talent jako je Martina a že trenér Petr Novák svou houževnatostí a tvrdou prací společně s Martinou a dalšími čelny týmu dosáhli takových skvělých výsledků, přesto mi na tom projektu haly ve Velkém Oseku nějak něco nesedí.

Asi největší otazníky vyvolává poloha haly. Ano, je zhruba 30 minut jízdy autem od Prahy a necelých 45 minut jízdy z Hradce Králové to je pravda, ale i tak mi přijde umístění haly poněkud nešťastné. Neumím si představit, že by tam vzniklo tréninkové centrum pro mládež, které by přitáhlo k rychlobruslení děti, které by pak navázaly na Martininy úspěchy. Teda představit si to umím, ale nevím jestli to bude fungovat: Děcku ve třetí třídě skončí ve dvě odpoledně škola a vyrazí na trénink. Dvě hodinky potrénuje a pak hurá domů, udělat úkoly a spát. No, to fungovat může, když bude místo tréninku někde poblíž bydliště, ale bude v Oseku a okolí dostatek dětí a dalších brusalřských nadšenců? Jistě, dá se tam dojet vlakem, nebo autem, ale už je to komplikace. Na druhou stranu denska se jezdí na shorttrackové tréninky z Prahy do Benátek nad Jizerou, tak proč by to nešlo do Oseka?

Pan Bartoš v rozhovoru pro Týden.cz říká, že hala nebude používána jen pro rychlobruslení, ale i pro krasobruselní a hokej. Zdá se, že projekt mají promyšlený. Tak uvidíme. Rád se v roce 2012 půjdu na vlastní oči podívat na ME v tomhle hezkým sportu, zatím tomu ale moc nevěřím.

Odkazy:

Národní bruslařský stadion
Týden.cz – Tajný dárce…
Další články o budování rychlobrusalřské haly

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

5 komentářů | 7541 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): Evžen 29. 5. 2009 P 11.21
[1] : : : reaguj :

Je to celé úžasný nesmysl, budovat kvůli jedinému sportovci (s mírnou nadsázkou) tak obrovské a nákladné sportoviště. Kolik by za to mohlo být malých stadionů pro všechny možné sporty, které velmi chybí mládeži a nejnižším soutěžím po celé republice.

Přidal(a): slava 28. 1. 2010 t 12.25 Megalomanský nesmysl
[2] : : : reaguj :

Naprosto souhlasím s p. Evženem. Navíc pro nás, tzv. obyčejné obyvatele Velkého Oseka to znamená, že obec bude na celá desetiletí totálně zadlužená. Pan starosta shání miliardy na to, aby si splnil svůj dětský sen (a vůbec se neptá, zda s tím občané souhlasí), zatímco se mu nedostávají „pouhé“ miliony na prostou údržbu obce, především jeho komunikací. Ani za komunistů u nás nebyl takový bordel, jako je teď.

Přidal(a): Karel 1. 3. 2010 Po 16.29 Hala NE !
[3] : : : reaguj :

Silnice jsou rozbité jako Dukla, Ty vedlejší se zase budou spravovat až do listopadu,D1 je nesjízdná, a my z Ostravy k vám do toho Oseka ani nedojedeme, jelikož nám v díře praskne poloosa, škoda že tu nádheru nikdy neuvidím. :-( :-( :-( :-(

Přidal(a): Petr 24. 3. 2010 St 18.55 Hala ANO
[4] : : : reaguj :

Je dobrým nápadem postavit další sportoviště (sportovišť se obecně nedostává) a rozšířit tak nabídku o rychlobruslení.

Je ale velmi svérázné, ekonomicky pochybné a pro rozvoj tohoto sportu nepochopitelné postavit halu uprostřed ničeho (se vší úctou). Ke sportu nedostanete další lidi kteří by museli zbytečně z dálky dojíždět. Neboli děti a mládež. Ideální poloha je u stanice hromadné dopravy u velkého města – v ČR dává smysl snad jen Praha nebo Brno. Tak aby členové oddílů mohli sednout do autobusu, tramvaje nebo metra a po škole/po práci přijet trénovat.

Přidal(a): Pedro 5. 11. 2010 P 07.58 A proč ne?
[5] : : : reaguj :

Já bych tuto diskuzi nevedl na téma ano či ne. Chcete halu? Netahejte do toho obecní peníze. Udělejte Martině sbírku jako na národní divadlo… Nebo ať s Novákem přefiknou Kelnera a on jim tu kůlnu postaví. Kecy o silnicích a MHD jsou :-P

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.