Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Akademická mistrovství v inline bruslení

CAUS-ikona

Skupina akademických sportů se rozrostla o inline bruslení už v loňském roce závodem v Opavě. Letos se inline bruslení dostalo na program Českých akademicých her, které letos pořádá Západočeská univerzita v Plzni. Poprvé se pojede o akademické tituly na dráze dlouhé 425 metrů ve Škoda parku. Silniční závod pořádají i letos v Opavě.

České akademické hry se pořádají od roku 2002. Je to týdenní sportovní akce v jednom z univerzitních měst České Republiky. Výběr sportů vždy upraví pořádající univerzita podle svých možností a dostupných sportovišť ve svém regionu. poprvé byl vyhlášen závod inline bruslí loni v Brně, ovšem nakonec se neuskutečnil. Proto letos bude skutečná premiéra až letos v Plzni.

Informace o Akademických hrách jsou na webu www.ceskeakademickehry.cz

Pokud máte zájem zúčastnit se nejen závodů na inline bruslích, musí za Vás poslat přihlášku vysoká škola, kterou studujete. Proto si včas zajistěte, aby Vás škola přihlásila. Každá škola má jiná kritéria výběru sportovců, které vyšle reprezentovat.

Každý účastník Českých akademických her může využít zdarma ubytování na jednu noc a snídaní. Po akreditaci získá zdarma ještě jízdné na MHD. Součástí her jsou i doprovodné společenské akce, kde se potkávají všichni sportovci.

Akademické mistrovství bude na uzavřeném okruhu ve Škoda sportparku v Plzni Doudlevcích. Dráha je dlouhá 425 metrů a široká 6 metrů se sklonem 2,5 % do vnitřku dráhy. Tvar dráhy je nepravidelný obdélník. Plzeňané dráhu znají velmi dobře. Je to zřejmě nevyužívanější a nejlepší terén pro bruslaře v okolí.

Věřím, že premiéra bruslení na Akademických přiláká hodně sportovců i diváků.

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

0 komentářů | 1139 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsn dn koment.

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.