Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Ohlédnutí za Rollerblade Inline camp 2009

RBIC1a

Po loňské premiéře letos opět uspořádali chlapci a děvčata ze SportovniKurzy.cz v Opavě bruslařské soustředění. Tentokrát s názvem Rollerblade Inline camp 2009 podle partnera, který věnoval každému účastníkovi pěkné tričko. Od čtvrtečního večera do nedělního poledne byly naplánovány společné vyjížďky z Opavy do vesnice Držkovice, kde je nádherně hladký asfalt a velmi mírný provoz. Mezi vyjížďky byl vložen slalom mezi kelímky a koupání v bývalém sádrovém lomu. Debatní večery se nesly v přátelské atmosféře někdy až do rána.

Rollerblade inline camp začal ve čtvrtek večer první vyjížďkou z Opavy přes část Karlovec, obec Vávrovice k železničnímu přejezdu za Držkovicemi. Trasa od parku na konec silnice je dlouhá asi 7 km a otočila se dvakrát tam a zpět. Poté bylo koupání v lomu. Bohužel jsem na camp dorazil až v pátek odpoledne, proto nemohu popsat následný večírek, který se prý náramně vydařil.

V pátek ráno byly na programu opět dvě otočky v Držkovicích, koupaní a po obědě inline slalom v parku. Většina závodních bruslařů si tuhle disciplínu vyzkoušela úplně poprvé. Určitě zajímavé a mohu jen litovat, že jsem přijel těsně po jejím skončení. Následné koupaní jsem stihl a večer jsem prvně okusil držkovický asfalt. Nádhera. Super svezení. Vlak s dvaceti bruslaři se propletl vesničkami a dovlnil se opět na koupaliště. Po večeři jsme vyrazili na Oldies party do parku, ale déšť nás nasměroval do sportovní restaurace pod střechou.

obrazek obrazek obrazek

Ubytování účastníků bylo zajištěno na kolejích Slezské univerzity a Lili ze Sportovních kurzů nás každé ráno zásobila nakoupenou snídaní. Výborný počin v organizaci. Obědy a večeře jsme řešili obvykle společně v restauracích poblíž parku a sádráku. V noci přijeli i poslední účastníci a sobota slibovala nejlepší trénink.

obrazek obrazek obrazek

Bohužel v sobotu se hned po snídani spustil déšť a program se odsunul. Na mokrý asfalt jsme nakonec vyjeli a nakroužili další 2 obrátky v Držkovicích. Tentokrát už vlak čítal 30 lidí a Opavou jsme projeli po hlavnějších silnicích. Na odpoledne se chystal trénink s kamerou a zrcadlem v autě. Ovšem déšť vše odložil na neurčito. Část účastníků hrála mezi kapkami volejbal a my jsme vyrazili do aquaparku v Kravařích. Přeháňky a bouřky vydržely do večera a hrozilo, že se neuskuteční ani večerní jízda městem. Organizátoři nakonec jízdu nezrušili. Účastnící kurzu měli mít na jízdě vyhrazený prostor v čele průvodu, ovšem to nakonec potřeba, protože na jízdu přišlo 64 bruslařů. Odpolední deště zřejmě většinu bruslařů odradila. Jízda v takovém počtu bruslařů proběhla velice rychle a poklidně. Byl to moc pěkný zážitek. Pak už následovalo poslední večerní posezení a všichni doufali, že ráno bude počasí lepší.

obrazek obrazek obrazek

V neděli jsme se probudili do slunečného dne. Auto se zrcadlem a kamerou bylo připravené a všichni jsme se při jízdě předvedli na kameru. Vše zdokumentované z kamery fotografie dodají pořadatelé na DVD. Pokračovali jsme posledním koupáním a obědem u tenisové haly. Tím byl program Rollerblade inline campu 2009 završen.

obrazek obrazek obrazek

Celkové hodnocení je výborná akce. Tréninkový efekt se ukáže až časem na závodech. Přátelská atmosféra se z paměti nevymaže a poznali jsme se mnohem více než za jedno odpoledne na závodech. Blízké zázemí obchodu umožňuje rychlý a kvalitní servis bruslí i při náhlé změně počasí. Ubytování bylo zařízené výborně včetně zmíněných snídaní. Na příští rok je přislíben hokejový stadion bez ledu pro případ špatného počasí. To bohužel letos nevyšlo, protože namrazili led dva dny před začátkem soustředění.

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

0 komentářů | 1326 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsn dn koment.

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.