Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Cestovat se dá i na inline bruslích

12. 3. 2010 P 08.34 [Krátké zprávy a oznámení]tisk

Cestovat se dá i s kolečkovými bruslemi na nohou nebo v batohu. Informace o možnostech jízdy na inlajnech se shánějí velmi špatně. Zatímco existuje velké množství průvodců a map pro cyklisty, pro inlajnisty téměř nic. V posledních letech jsem najezdil několik tisíc km – hlavně ve Švýcarsku, Rakousku, Německu a na Slovensku. Samozřejmě i u nás.

21.3.2010 v rámci festivalu Kolem světa, který se koná KD Ládví v Praze můžete navštívit přednášky Libora Hnyka, který s bruslemi na nohách projel spoustu zajímavých inline tras po celé Evropě. Těšit se můžete na fotky ze 400 km dlouhého švihu Odra – Nisa nebo z Taurenské stezky.

Ví ce informací najdete na festivalovém webu

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

10 komentářů | 2258 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): Rosťa Ledinský 13. 3. 2010 So 11.51
[1] : : : reaguj :

Whauuu :-) To je pěkné. Když jsi tady Víťo nakousl tohle téma, nemáte někdo aktuální info o sjízdnosti Donauradweg Passau-Bratislava? Vím, že tam Honza Hoidekr byl před lety a že to v některých úsecích za moc nestálo. Nemáte někdo aktuální zprávy? A nenašel by se někdo, kdo by to chtěl v létě taky projet? :-)

Přidal(a): Honza Hoidekr 15. 3. 2010 Po 10.58
[2] : : : reaguj : web

[1] Rosťa Ledinský: Rosto, neboj se a vyraz :-) Byl to tenkrat nas prvni vylet na bruslich v lete 2002 a vedeli jsme jen, ze se chceme dostat z Linze do Bratislavy. Na zadech jsme vezli 8–10kg nutne vybavy a brusle na nohou Bajecny zazitek az si dokonce rikam, proc to nezopakovat :-)

Přidal(a): Vyry 23. 3. 2010 t 18.28
[3] : : : reaguj :

Honza Hoidekr napsal/a: Bajecny zazitek az si dokonce rikam, proc to nezopakovat :-)

A co takhle si nasadit brouka do hlavy a zopakovat blaznivou akci Passo Stelvio? :-D Ten pocit gratulujicich, zcela neznamych lidi se jen tak nezapomina. Vyborna atmosfera, dobra dostupnost autem (8h jizdy). To podle me nabizi podobna akce a to „Maratona dles Dolomites in Alta Badia“ (http://www.altabadia.it/…olomites.htm). Myslim, ze se objede cela znama Sella Ronda. Ted jeste nevim, jak vyresit sjezd, ale poradatele treba poradi :-)

Přidal(a): Rosťa Ledinský 23. 3. 2010 t 19.34
[4] : : : reaguj :

Tak chlapi, klobouk dolů. Ve Val Gardeně jsem byl minulý týden lyžovat, Sella Rondu jsem si objel oběma směry. A musím se přiznat, že teprve tam, když jsem viděl ty průsmyky, jsem pochopil, co to na Passo Stelvio muselo být za masakr. :-) Jste tlupa bláznů :-) Whauuu.

Přidal(a): Balud 23. 3. 2010 t 20.14 řešení sjezdů
[5] : : : reaguj : web

[3] Vyry: hmmm, mě napadá, že by se musela zorganizovat stejně velká tlupa cyklistů, kteří by ve sjezdu fungovali jako vodiči/brzdiči… No, ale to už jsou fakt šílený myšlenky. Vyry lehni!!!

Přidal(a): Rosťa Ledinský 23. 3. 2010 t 22.28
[6] : : : reaguj :

…Víťo, nebo třeba za sebou z kopce dolů táhnout na špagátě gumu od traktoru? :-) :-) :-) Jenom nevím, kdo ji vyveze nahoru :-?

Přidal(a): Vyry 24. 3. 2010 St 06.41
[7] : : : reaguj :

[5] Balud: S tema cyklistama me to napadlo taky. Mohlo by to fungovat, ne? :-) Otazkou je kvalita asfaltu. Ja byl cely minuly tyden taky na Sella Ronde a Marmolade a prostredi je tam paradni.

Přidal(a): Libor Hnyk 29. 3. 2010 Po 11.53
[8] : : : reaguj :

Tento víkend jsem projel úsek Passau – Linz. Většina vede po výborném povrchu, jen občas se ještě vyskytuje starý oblázkový asfalt. Někde jsou zcela nové úseky se super povrchem. Například úsek Aschach – Ottensheim je naprosto luxusní. Pokusím se moje zkušenosti sepsat a dát je na web.

Přidal(a): Rosťa Ledinský 29. 3. 2010 Po 15.59
[9] : : : reaguj :

[8] Libor Hnyk:Super, díky. Rosťa.

Přidal(a): Josef Markvart 31. 3. 2010 St 16.13 cestování na bruslích
[10] : : : reaguj :

S Liborem se někdy v květnu-červnu chystáme na dlouhý okruh v oblasti Luž. jezer – Nisa a zpět. Trasa se dá nastavit dle libosti mezi 100 – 160 km, co se ujede za den. Okruh je bez opakování úseků. Pár odolnějších jedinců by se mohlo přidat. :-D

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.