Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Den na kolečkách - fotky

23. 5. 2010 Ne 15.25 [ČMP, bleskové zpávy]tisk

Výběr fotek ze Dne na kolečkách najdete na Facebooku klidně přidávejte a linkujte svoje.

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

17 komentářů | 1325 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): Martin 25. 5. 2010 t 12.55 video salomon teamu
[1] : : : reaguj : web

Omlouvám se za off topic diskusi, ale jak diskuse k tématu, tak diskuse k potrestání byly zablokovány…

Video, které jsem při své obhajobě zmiňoval se jmenuje „Salomon Inline Skating Destination Speed“, vlastním jeho cca 1 GB verzi, ale a je k vidění v mennší kapacitě například zde: http://old.speedskater.cz/…/salomon.flv

Zde je na více místech dobře patrné, jak závodí přední závodníci předního týmu na závodech, které, na rozdíl od závodů ČMP, mají pevně stanovená pravidla a kde jízda s rukou na zádech nikomu nevadí.

Zhruba na 31 minutě a i jinde je zverubný návod na týmovou spolupráci opět formou koordinace rukou na zádech předního jezdce – čili jsem zde trestán za něco, co se běžně praktikuje a není v rozporu s pravidly.

Vzhledem k tomu, že s rozhodnutím o trestu nesouhlasím a především vzhledem k tomu, že nemám jediný důvod nepokračovat v nácviku těchto technik a jejich uplatnění v praxi, tímto ruším veškerou další účast v závodech ČMP

Martin Hejný

Přidal(a): Martin Dvořák 25. 5. 2010 t 21.37 Rozhodnutí Jury
[2] : : : reaguj :

Těchto diskuzí se běžně nezúčastňuji, ale nyní bych rád vyjádřil názor. S rozhodnutím Jury NESOUHLASÍM. Nejsem inlajnový odborník, ale pár závodů ČMP jsem již odjel. Ze zásady nesouhlasím s následným postihem dle jakéhokoliv neoficiálního videa nebo fotek. Z minulých dvou ročníků mám stovky fotek a několik videí, a podle mnohých bychom mohli následně trestat téměř kohokoliv. Beru to asi jako by ve fotbale (silně přehnáno)neuznali Maradonův gól rukou, jelikož by kdosi dodal fotku přestupku, a za dva dny by se zrušil výsledek. Dodávám, že Jury učinila rozhodnutí po akci, kde nejsou traťoví rozhodčí a neexistují ani přesná pravidla. A důsledek – přišli jsme o dva poměrně pravidelné účastníky ČMP, který by měl mít snahu mít jich co nejvíce. Trestáme desetileté snaživé dítě, kterých je ještě méně. Znám případy, kdy to na trestané dítě má velký negativní vliv v budoucnu. Chceme to? Nebylo by lepší si na příště normálně promluvit o budoucích závodech, než dát váhu anonymním příspěvkům na webu?

Přidal(a): František Míček 25. 5. 2010 t 23.24
[3] : : : reaguj :

Podobně jak již napsal Martin Dvořák, ani já nejsem inlajnový odborník, ale s jeho příspěvkem souhlasím. Nebudu hodnotit, zda-li na videu bylo tlačení nebo ne, to nechám odborníkům, spíš mě překvapilo dodatečné potrestání – dle regulí jsem měl za to že na protesty proti výsledkům (písemnou formou společně se složenou kaucí) je vyhrazeno 20 minut po skončení závodu, pak se výsledky stávají oficiálními a nemohou být zpětně změněny. Je to tak nebo se mýlím?

Přidal(a): Martin 26. 5. 2010 St 09.08 díky kluci
[4] : : : reaguj : web
Přidal(a): Martin 26. 5. 2010 St 09.13
[5] : : : reaguj : web

[4] Martin: je to přesně tak, rozhodnutí pořadatelského výboru selhává jak formálně tak i obsahově

formálně proto, že nebylo rozhodnuto v řádné době, nebyl podán žádný protest a bylo rozhodováno na základě neobjektivního videozáznamu

obsahově proto, že jízda s položenou rukou na zádech předního jezdce není porušením pravidel, nýbrž běžnou praktikou

snad každý soudný člověk, který shlédne přiložené video mi dá za pravdu, v první polovině je to 2× vidět letmo, zhruba od 29 minuty je to již několikaminutová sekvence a to v podání takových závodníků, jako je Pascal Briand…

je specifikem české kotliny, že to co funguje v New Yorku, obvykle neprojde v Koťehůlkách… tak sportu zdar a samozvaným „odborníkům“ zvlášť

Přidal(a): koment 26. 5. 2010 St 09.41 pro MD a FM
[6] : : : reaguj :

Zavod v Plzni byl prinejmensim patym pripadem, kdy u teto dvojice doslo k tlaceni – Napajedla, Liberec, Cernosice, Racice a letos Plzen. Casy AMH v zavodech, kde jela s pomoci, jsou prokazatelne lepsi nez v zavodech, kde pomoc mit nemohla, muzete si je na www.o2inlinecup.cz projit. Tlaceni vzdy videlo dost dospelych i deti. Tlaceni uz bylo treba zastavit. Tato afera mozna povede k vypracovani kvalitnejsich pravidel, aby bylo kazdemu jasne, co je nebo neni vhodne.

Přidal(a): Martin 26. 5. 2010 St 11.51 ...
[7] : : : reaguj : web

[6] koment:a druhým specifikem české kotliny je obliba tam udání, tu jen nejapných hloupých žvástů z anonymních postů, pan koment je přes svou anonymitu dobře známý, je to ten pan chytrý, který sice ničemu nehoví, ale to mu nebrání plácat nesmysly

Přidal(a): Avatar 27. 5. 2010 t 17.24 proč tak tvrdě
[8] : : : reaguj :

když už to byl pátý případ, to ho nešlo napřed napomenout? upozornil ho někdo?

Přidal(a): Martin 27. 5. 2010 t 18.56 napomínání
[9] : : : reaguj :

[8] Avatar: ne, Avatare, k žádnému napomínání nedošlo a ani dojít nemohlo, protože údajná podpora, o které tu píše koment se odehrála pouze v jeho bujné fantazii

nesmíš věřit všemu, co tu kdejaký anonymní blbec napíše

Přidal(a): HonzaH 27. 5. 2010 t 19.38
[10] : : : reaguj : web

[9] Martin: Martine, osobne jsem s Tebou hovoril v Racicich, kdyz jsem byl u registrace a vracel jsi cip. Rikal jsem Ti, ze se objevily stiznosti, ze dceru v zavode tlacis. Sam jsem to nevidel, ale lidi, kteri na to upozornili bylo vice.
Dale se k tomu na webu vyjadrovat nebudeme.

Přidal(a): Martin 28. 5. 2010 P 00.09 ale kdepak...
[11] : : : reaguj : web

[10] HonzaH:…nebylo to v Račicích, ale v Černošicích a řešena byla jízda v háku, o které jsem psal i zde v diskusi k tématu, ještě než jste ji zablokovali… podal jsem tehdy vysvětlení, že dcera skutečně jela poté, co jsem jí dojel a předjel, v háku, nebylo to zakázané, tímto vysvětlením uzavřeno. mimochodem zrovna v Černošicích se děly absurdnější věci, než nějaká jízda v háku, že? tak třeba když se dvě maminky domluvily a po závodě nahlásily, že si jejich děti omylem prohodily čipy, díky čemuž pak došlo ke změnám ve výsledku, které mj. poškodily mou dceru. Není jistě bez zajímavosti, že tato následná změna časů posunula onu závodnici dopředu, zatímco horší čas, který připadl druhému z té dvojice, stačil stále v jeho kategorii na první místo. Všude jinde v civilizovaném světě se prohození čipů, vymyšlené nebo skutečně = diskvalifikaci, tady ne, tady se řeší jen blbosti.

Nepřekvapuje mě, že se „k tomu nebudete vyjadřovat“, protože to byste se museli vyjadřovat k vlastnímu pochybení že: 1) nebyl podán oficiální protest 2) nebylo rozhodnuto v zákonné době 3) nebylo rozhodnuto na základě platných pravidel 4) nebylo rozhodnuto na základě objektivních důkazů… a komentovat zveřejněné video, kde je dobře patrné, jaké ježdění je ve světě standardem by bylo pro vás rověž nepříjemné, hmm?

Ono by bylo lépe věnovat energii jiným činnostem, třeba omezit neustálé chyby ve výsledcích, v Plzni opět – Petr Novák úplně vypadl ze 3. místa na 21 km. M40, dcera jednoznačně přihlášená do závodu na inlajnech se objeví ve startovce koloběžek atd., a řešení? výmluva, že každý si má včas zkontrolovat startovní listinu… vzhledem k tomu , že startující si za účast platí, netuším, proč by měl být zodpovědný za bordel pořadatelů… že ano?

No nic, názor jsem si udělal, své další působení, s výjimkou závodu v Praze, který pořádá kamarád, omezím na konkurenčí akce. Mé svědomí je čisté, od úterý mi chodí do mailu samé podpůrné vzkazy, nebudu to já, komu zůstalo máslo na hlavě.

Přidal(a): Jirka 28. 5. 2010 P 00.16 Smutná story
[12] : : : reaguj :

Téma mne oslovilo a tak jsem v diskusi poměrně spontánně reagoval, jak jsem to cítil. Po vyjádření Honzy končím veškeré příspěvky na toto téma.

Přidal(a): Petr InlajnVašek 28. 5. 2010 P 08.27
[13] : : : reaguj :

Nepřikláním se na ničí stranu, jen konstatuji, že se Martin „grafoman“ Hejný opět rozjel. Petr 8-O

Přidal(a): Avatar 28. 5. 2010 P 08.31 Asi to nemělo jiné řešení
[14] : : : reaguj :

MH tedy byl na porušování pravidel včas a bez trestu upozorněn a pokračoval v tom. To tady bylo potřeba říct. Jinak vypadá ČMP jako sbor katů. Mínus je, že za nepoučitelnost otce zaplatila i dcera. Proto lidi píšou. Asi to nemělo jiné řešení, než to přes to video zastavit. Hodně špatná story, ale asi to jinak nešlo. Není dál co řešit.

Přidal(a): Martin 28. 5. 2010 P 08.50 avatar
[15] : : : reaguj : web

[14] Avatar:interpretuješ to po svém – nejednalo se o upozornění (pouze zodpovězený dotaz) a především se to naprosto netýkalo údajného tlačení, dcera to snad ani nijak „nezaplatila“, když jsem jí řekl, že nás diskvalifikovali za to, že jsem jí prý tlačil, jen vrtěla hlavou, je smutné, když má desetileté dítě víc rozumu než tři dospělí

už mlčím, abych to své grafomanství zas nerozjel, jen mi to nedá nereagovat

Přidal(a): Balud 28. 5. 2010 P 10.02 Závěrečné shrnutí
[16] : : : reaguj : web

Ačkoliv [10] HonzaH: včera debatu uzavřel, dovolte mi opravdu poslední komentář na toto téma:

  1. Nešlo o diskvalifikaci, ale penalizaci, což mělo být právě oním posledním varováním.
  2. Všichni pracujeme s tím co si myslíme, co vidíme a co víme. My jsme se rozhodli, tak jak jsme rozhodli a každý má právo s tím nesouhlasit.
  3. Pokud se někdo rozhodnutím cítí poškozen, je mi to líto a nic mu nebrání přijet na další závod a dokázat svým výsledkem, že měl pravdu. Za muže mluví činy.
  4. Úpravy startovních procedur (např. kontrola startovky) jsou vedeny snahou o zamezení omylů závodníků při registraci. Snažíme se tím zabránit situaci, kdy v přihlašovacím stresu si někdo zaškrtne jiný závod, než skutečně myslel. Není to důsledek, špatné práce pořadatelů, ale je to z naší strany práce navíc pro závodníky.
  5. Štěkáním na webu se už nikam neposuneme, proto nabízím osobní setkání, kde si vše můžeme vysvětlit. To je i důvod, proč nebudeme v této debatě na webu dále pokračovat.
  6. Každému, i Tobě Martine, nabízím a v minulosti jsem nabízel, možnost stát se členem týmu, který závody organizuje. Případné chyby v organizaci tak máte možnost napravit zevnitř a pomoci tak nejen sobě, ale i všem ostatním. Dobrovolníci, hlaste se mi mailem.

Howgh. Dohovořil jsem a těším se na setkání se všemi, kdo přijedou do Napajedel.

Přidal(a): Martin 28. 5. 2010 P 13.22 Víťovi
[17] : : : reaguj : web

Víťo, tohle není fér jednání, VEŘEJNĚ jste mě označili de facto za podvodníka, který k vítězství svou dceru dotlačil, VEŘEJNĚ jsem tedy nucený na to nějak reagovat

pokud nabízíte osobní setkání a projednání vzniklé situace, je to bezesporu vstřícné gesto, ale to mělo proběhnout již na začátku, protože není možné začít něco VEŘEJNĚ a dokončit to SOUKROMNĚ, VEŘEJNÝ začátek vyvolá v ostatních nějaké dojmy, SOUKROMÝ závěr se pak k takovým lidem již nedostane, proto nerozumím tomu, že odmítáte VEŘEJNĚ reagovat

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.