Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Bruslař: chodec nebo cyklista?

Bruslar

Server iDNES.cz zveřejnil článek o debatě mezi odborníky na dopravu. Současný stav, kdy je bruslař považován za chodce, plánují změnit a postavit bruslaře na úroveň cyklistů.
Například v Německu mají bruslaři absolutní zákaz pohybu po silnici zřejmě kvůli bezpečnosti. Uvidíme, jaké změny čekají nás.

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

8 komentářů | 1612 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): Jana J. 9. 7. 2010 P 11.28
[1] : : : reaguj :

No já jsem v tomhle poměrně nerozhodná, furt si říkám, že je lepší skočit před autem do příkopu, než se nechat srazit zezadu :-D na druhou stranu, jízda dolů z kopce – třeba na Souši, kde je občas nějaká ta zatáčka… Člověk se vyřítí proti autu rychlostí draka… A je to v háji… A nejhorší je, že někdo jezdí tak, a jiný tak… Kdyby nějak – ale hlavně všichni jednotně! :-)

Přidal(a): Michal 9. 7. 2010 P 14.30
[2] : : : reaguj :

Co takhle zakázat auta ve městech? To by asi „neodhlasovali“… Podle me kdyz uz jsou v zakonech pojmy jako „cyklista“ a „chodec“ tak proc se nezavede pojem „inlajnista“… a definovat → stejne zadnej rozumnej bruslar nevleze na vozovku kde je provoz, nase silnice jsou mnohdy v takovem stavu ze by si potencialni bruslar po najeti na vozovku rozbil tlamu po par metrech. Mimochodem-ted jsem treti tyden ve Vidni. Tady se na cyklisti a inlajnisty poradne hledi, ne jak u nas.

Přidal(a): ondratoral 9. 7. 2010 P 18.14 Souš
[3] : : : reaguj : web

[1] Jana J.: Na Souši rozhodně jako cyklista, tj. vpravo, zvlášť z kopce ze Smědavy to fakt frčí a tam bych nechtěl potkat autonebo kolo v protisměru, natož být řidič a potkat bruslaře, který se tam řítí 50 kmh…

Přidal(a): Josef 10. 7. 2010 So 21.48 Souš
[4] : : : reaguj :

Souš je dobrý příklad pro jízdu vpravo, i když „inlajnové silnice“ bývají spíše užší, kde rychlá jízda bruslaře je jasně bezpečnější vpravo. Přesto se domnívám, že bruslař by měl být zákonně jako chodec, protože řidič ne vždy je schopen studovat, co má ten potácející se člověk na nohách za boty. Žádná úprava zákona nenahradí ohleduplnost. Viz. tzv. zvýšení přednosti chodců na přechodech, které vedlo ke zvýšení počtu usmrcených chodců. V Německu ? I některé úseky inline na Flaemingu vedou po běžné silnici.

Přidal(a): Valec 10. 7. 2010 So 23.16
[5] : : : reaguj :

U nás jezdím po cestě zasadně vlevo. nedovedu si představit, že bych jel vpravo proti autu. I řidiči se mi zdají, že se mnou počítají víc než před rokem.

Přidal(a): Patr Inlajn Vašek 12. 7. 2010 Po 10.34
[6] : : : reaguj :

[5] Valec:… ty jo Rosťo ty jsi se přestěhoval do Anglie :-) :-P

Přidal(a): Valec 13. 7. 2010 t 22.32
[7] : : : reaguj :

[6] Patr Inlajn Vašek: trichu jsem to popletl. samozřejmě to myslím opačně :-))

Přidal(a): Jirka 18. 7. 2010 Ne 19.24 Rest In Peace, zákonodárci...
[8] : : : reaguj :

Cyklista se pohybuje v jedné linii a je proto pro řidiče podstatně menším problémem, než bruslař, který pro pohyb vpřed potřebuje určitý koridor. I přes to mám mezi bývalými přáteli cyklisty 2 mrtvé a jednoho sraženého do příkopu bez poskytnutí pomoci…(přežil). Legalizaci bruslení na silnici pro auta postavením bruslaře na úroveň cyklisty může podporovat pouze sdružení majitelů krematorií… Já osobně bych na bruslích silnici použil jen k přesunu v případě nouze a to pomalu, vlevo jako chodec, bez ohledu na zákony. RIP (Rest In Peace) zákonodárci…

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.