Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Druhá polovina závodní sezóny

2. 8. 2010 Po 15.33 [ČMP, Speed]tisk

Prázdniny se překulily do své druhé poloviny a mílovými skluzy se blíží druhá část inlajnové sezóny. Pojďme si udělat malinkou exkurzi, co ná s v té druhé části čeká. Začneme hned vrcholem – Mistrovsvím republiky v maratonu a pokračovat budeme dalšími vrcholy – místy i doslova.

14.8.2010 – Brno – MČR v maratónu

V Brně na tradiční trati na výstavišti se uskuteční mistrovství České republiky v inline maratónu. Vloni byla trať mnoha bruslaři kritizována pro její kvalitu. Podle vyjádření ředitele závodu Milana Kršky: „BVV po zimní údržbě v dubnu opravilo vozovky v areálu výstaviště. Nejhorší úsek tratě u pavilonu G byl také opraven a je v lepším stavu než v loňském roce. Zahraniční inline bruslaři na výstavišti v červnu testovali trať a konstatovali povrch tratě za standartní v porovnání s ostatními evropskými závodními okruhy. Naopak vypíchli areál brněnského výstaviště a hodnotili ho velice kladně za jeho výjimečnou atraktivnost a členitost s kvalitním zázemím.“ to vypadá, že trať by mohla být zase o kousek lepší, takže se můžeme těšit na pěkné inlajnerské souboje.

Podrobné propozice: www.brnoinlinemarathon.cz
Přihlášky: on-line formulář do 8.8.2010

21.8.2010 – Šumava – Časovka jednotlivců

Stalo se už tradicí, že v rámci Českomravského poháru nabízíme ne úplně tradiční typy závodů. Šumavské závody mají proto v našem kalendáři místo už dlouho a po té, co Ski klub Šumava pořádal strhující závod do vrchu na Horskou Kvildu, přišla další pecka v podobě časovky jednotlivců na trase Nová Pec- Stožec. Tato jedinečná cyklostezka vedená nádhernou šumavskou přírodou podél horního toku Teplé Vltavy nabízí 16km dlouhý zážitek s exkluzivní gradací na závěrečných dvou kilometrech.

Trať: Je detailně popsaná tady na Mákni.cz
Propozice: www.inline.skisumava.cz
Přihlášky: online formulář

28. – 29. 8. 2010 – Liberec – Bohemia inline 2010

Jeden z nejstarších inline závodů v ČR se již šest let koná v Liberci. Z původně komorního silničního závodu se rozvinul v celovíkendovou akci, kde si každý bruslař najde svůj zážitek. Sobota přes den je věnována klasickým závodům na 21 a 10 km a dětským závodům. Po krátké podvečerní přestávce pak přijde lahůdka v podobě nočních sprintů na osvětleném stadionu, které jsou v neděli ráno vystřídány jízdou do vrchu. A jaký jiný vrch se v okolí Libere nabízí než Ještěd? Nu ano. Bude to Ještěd.
Pokud Vám k Liberci chybí víc detailů, tak vězte, že co nevidět jich tu bude celý článek.

4.9.2010 – Černošice u Prahy – Míle a desetimíle

Celoměsíční smršť pohárových závodů se na začátku září přesune do Černošic u Prahy, kde se již tradičně koná nejprve časovka jednotlivců s intevalovým startem na jednu míli a odpoledne pak se jede závod na 10 mil, neboli 15 km. Černošické Zahradní město nabízí technicky velmi náročný okruh s rychlými zatáčkami a úzkými hrdly, ve kterých se občas dějí věci…

2.10.2010 – Račice – Giro di Kanál

Na úplný závěr sezóny se celý seriál InlineCup – Českomoravský pohár Inlajn.Cz přesune do středočeských Račic, kde na skvělém 5km dlouhém okruhu okolo veslařského kanálu na nás čeká závod jednotlivců na 10 km a maratónská trať (42km). Večer po skončení sezóny se můžeme těšit na večírek až do rána a začít spřádat plány pro rok 2011.

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

11 komentářů | 1497 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): martinez 3. 8. 2010 t 17.45
[1] : : : reaguj :

Víťo, závod ve Stožci se počítá do celkových výsledků ČMP za rok 2010?…delší trať do celkových delších tratí a 8km do kratších závodů?!..díky M. :-)

Přidal(a): Vanadis 4. 8. 2010 St 07.32
[2] : : : reaguj :

[1] martinez: podle pravidel 16 km do poháru a 8 km do pohárku viz – http://inlajn.cz/cmp – nebo se Víťo pletu? Zdraví Bohunka 8-O

Přidal(a): Balud 4. 8. 2010 St 08.19
[3] : : : reaguj : web

[2] Vanadis:Přesně jak píše Bohunka.

Přidal(a): Michal Holík 4. 8. 2010 St 21.31 Startovné
[4] : : : reaguj :

Vyhravam zase startovne? Nebo to je jen na jeden zavod?

Přidal(a): Michal Ingeli 6. 8. 2010 P 19.50 pohár aj pohárek...
[5] : : : reaguj : web

Aj keď to bude veľmi náročné, hlavne za volantom, rád by som urobil „geriatrický“ rekord a absolvoval všetky preteky seriálu Inlajn.cz 2010, dlhé (pohár) aj krátke trate (pohárek). Časovka na Šumave prebieha súčasne na krátkej aj dlhej trati. Samozrejme, chcem jazdiť 16 km Nová Pec – Stožec. Zaráta sa do „pohárku“ 8 km čas od Pěkné po Stožec?? :-)

Přidal(a): Balud 9. 8. 2010 Po 12.33 re: pohár aj pohárek
[6] : : : reaguj : web

[5] Michal Ingeli: Přiznám se, že teď přesně nevím, jak bude realizován mezičas na Pěkné. Takže s odpovědí chvilku vyčkej… Děláme na tom

Přidal(a): Michal Ingeli 9. 8. 2010 Po 21.22 komplet pohár + pohárek
[7] : : : reaguj : web

Pozrel som si výsledky a po 4 pretekoch sú iba 2 nenásytní „hamižníci“, ktorí nevynechali dlhšiu ani kratšiu trať: Rosťa a ja :-)

Přidal(a): Michal Vacek 12. 8. 2010 t 18.31 pohar+pohárek
[8] : : : reaguj :

Myslím že nejste „hamižnící“, ale praví bojovníci :-)

Přidal(a): Rosťa Ledinský 19. 8. 2010 t 21.39
[9] : : : reaguj :

…má pravdu, předsedo… :-) Víťo, taky chci jet obojí, a udělej si to jak chceš :-) :-) :-)

Přidal(a): Rosťa Ledinský 19. 8. 2010 t 21.43
[10] : : : reaguj :

…když budeme startovat 8 jako první, budu mít ve Stožci auto a 16 budeme startovat jako poslední, tak to stihneme. :-) Co vy na to? :-) :-) A pokud vím, tak je takových zájemců mnohem víc :-)

Přidal(a): Balud 20. 8. 2010 P 10.00
[11] : : : reaguj : web

[9] Rosťa Ledinský: No, děcka, chápu váš závodní zápal a řešení je tedy pouze na vás.

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.