Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Podrobnosti k BIL a jedno, možná dvě překvápka na neděli

25. 8. 2010 St 23.08 [ČMP, Speed, Fitness]tisk

BIL_logo Víkend se pomalu blíží a příravy na celovíkendový BIL 2010 vrcholí. Žádna taková velko akce se neobjede bez změn a úprav a informací na poslední chvíli a proto čtěte pozorně. Především ti, kdož se chystáte stanovat ve Vesci a jet v neděli na Ještěd. Jedno překvapení prozradím už teď: partnerem nedělní snídaně se staly Jizerské pekárny s.r.o.. V článku si taky můžete prohlédnout fotky z Ještědu a jako bonus video na facebooku.

Stanování a stravování

Jak jste si z mapky areálu jistě všimli, je možné si ve Vesci postavit stan a nikam necestovat. Dodržujte prosím jasně rozdělené plochy, kam se s autem smí a kam nesmí. Červeně označená plocha je autem přístupná. Modře označená plocha má přísný zákaz vjezdu. Pokud zaprší, tak odjedete až za týden. Stanovat můžete ve Vesci už od pátku.
V areálu jsou k dispozici záchody a umyvadla – je to ta plechová stavba v pravém dolním rohu mapky areálu. Používejte je prosím. Pitná voda bude k dispozici v místě označeném žlutě – občerstvení.
S jídlem to je v areálu trošku horší, ale během soboty bude k dispozici občerstvení s gulášem, polívkou, pivkem, čajem a dalšími dobrotami. Večer pak dojíme zbytky. K nedělní snídani bude již zmiňované překvápko od Jizerských pekáren. Snad toho bude dost. Klidně si vezměte nějaký sýr, salám či máslo na housky a chleba. Pekárny pečou jen pečivo. Čaj taky zvládneme.

Změny na Ještědu

Dobrých zpráv je stále méně a proto je třeba těm špatným dávat úsměvná hesla. Tedy:Ještěd bude letos jednodušší. Důvodem je zkrácení trati, tak že start bude až na km č. 3 tedy na parkovišti na Výpřeži. Čeká nás tedy pouze ta nejkrásnější pasáž s úplně novým asfaltem. Ostatně posuďte na fotkách sami.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek

Tímto zkrácením se nám trošku komplikuje cesta dolů, která byla původně domluvená lanovkou. Protože start je na Výpřeži, kde budete mít zaparkovaná i auta, tak cesta lanovkou dolů by nedávala smysl. Na vrchol se všechna auta nevejdou – máme povolen vjezd jen pro tři vozy pořadatelů. Takže mezi vrcholem a startem budeme provozovat kyvadlovou dopravu mikrobusem, který vás sveze dolů případně vyveze nahoru Vaše fanoušky a support týmy.

Dobrá zpráva je, že každý závodník má ve startovném pivo/limo a ještědskou gulášovku na vrcholu.

Video z dojezdu na vrchol Ještědu

A slíbené překvapení?

Kdo sebou hodí, může v neděli stihnout odpolední bruslení na dálnici v Praze. Tentokrát budou na stejném místě na Pražském okruhu (ústí u tunelu na Točné) závodit cyklisté. Ale pokud někdo z pražáků zůstane v neděli v Praze, může opět libovolně jezdit na dálničním obchvatu Prahy i na inline bruslích. Od 15 hodin. Do té doby se můžete klidně podívat na skvěle obsazený mezinárodní cyklistický závod kategorie ELITE. Více na www.sportovniservis.cz

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

3 komentáře | 1286 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): Petr Inlajn Vašek 26. 8. 2010 t 06.14 Ještěd - dvakrát
[1] : : : reaguj :

V seniorské kategorii – mužů ( a kdo by chtěl), bychom to mohli dát dvakrát a druhý start gundersenem ( startovat dle ztráty po prvním výjezdu)..... ale to už je asi pořadatelsky horší což:-)? :-P

Přidal(a): Michal Ingeli 26. 8. 2010 t 06.50
[2] : : : reaguj : web

skrátenie výjazdu na Ještěd o 3 km v podstate znamená skrátenie trasy aj prevýšenia na polovicu…smutné :-(dúfam, že Ozzy príde celý a nepošle miesto seba na Řípfest iba svoju lepšiu polovičku, manželku Sharon :-)

Přidal(a): Balud 26. 8. 2010 t 22.32
[3] : : : reaguj : web

Vzhledem ke zkrácení trati, se trochu mění nedělní program. Takto:

9:00 – začátek registrace na parkovišti na Výpřeži
11:00 – start jízdy do vrchu in-line i koloběžky
12:00 – předpokládaný dojezd posledních účastníků na vrchol Ještědu
12:30 – vyhlášení výsledků
13:30 – ukončení víkendu
*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.