Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Pravidla ČSKB 2010

12. 10. 2010 t 07.25 [bleskové zpávy]tisk

Do emailové schránky Inlajn.Cz přišel dopis od Lukáše Trnavského s přilozenými pravidly pro rok 2010. Je to verze pravidel „pro vnitřní potřeby“ a byla používána při pořádání letošního MČR na silnici v Otrokovicích. Přečtěte si je a do komentářů se podělte o názory.

Pravidla ČSKB 2010

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

3 komentáře | 1455 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): Honza 100 12. 10. 2010 t 10.51 Pravidla - vyřazovačka
[1] : : : reaguj : web

Je dobře, že se pravidla objevila, i když ne z oficiálních rukou. Proto bych takto na dálku prosil pana Paříka, aby byla pravidla vydána oficiálně. Nikdo je totiž nezná, vyskytují se v nich detaily, které při závodech účastníci neznají a pokud k následujícímu případu opravdu došlo, tak je neznají ani rozhodčí na MČR na dráze. Jeden ze závodníků při vyřazovačce byl vyřazen, když kolečka zadní brusle byla poslední, ale přední brusli měl bezpečně před dvěma závodníky a brusle byla v kontaktu s asfaltem. Tento závodník byl poté okolostojícími poučen, že při vyřazovačce platí kolečka zadní brusle. Takže ani rozhodčí ani trenéři a diváci nevěděli, že podle pravidel platí „O vyřazení závodníka rozhoduje průjezd prvního kolečka přední brusle.“ Z toho plyne, že oficiální zveřejnění pravidel pro všechny závodníky, rozhodčí a nakonec i kohokoli je naprosto nezbytné. Aktivitu a zájem oficiálních orgánů bude třeba důrazným způsobem probudit, případně současné oficiální představitele odstranit a nahradit aktivnějšími.

Přidal(a): Lida 12. 10. 2010 t 22.43
[2] : : : reaguj : web

[1] Honza 100:Honzo, malé upřesnění. Tentokrát rozhodčí na MČR měli pravdu. Ve vyřazovacím závodě se počítá opravdu poslední kolečko zadní brusle. Otázkou ovšem je, proč je to tedy v pravidlech pro rok 2010 vydaných ČSKB jinak. Byla jsem v roce 2006 osobně (v rámci ME juniorů v Martinsicuru v Itálii)u toho, když se toto pravidlo na schůzi CERSu měnilo. Původně opravdu znělo tak,jak je dosud uvedeno v českých pravidlech. Proč od té doby nebyla česká pravidla určená „pro vnitřní potřebu“ aktualizována, je ovšem otázka jiná. Ale jen to dokresluje obecnou situaci, o které se tu diskutuje.

Přidal(a): Honza100 13. 10. 2010 St 14.13 Pravidla - chyby
[3] : : : reaguj :

Tak to je ještě horší, než by se na první pohled zdálo. Svaz nezaregistroval, že se před čtyřmi lety změnila mezinárodní pravidla. Navíc v těchto „pro vnitřní potřebu“ chybí čárky, svaz se neorientuje v mezinárodních pravidlech ani v českém jazyce. Je třeba přejít do útoku a současné představitele odtranit.

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.