Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Změny pravidel pro letošní rok a pár zajímavostí

V několika článcích jsme se minulý rok věnovali pravidlům. Články o pravidlech českého kolečkového bruslení se podařilo trochu probudit svazové činitele a během zimy uveřejňovali aktuality z jednání FIRS a CERS, takže je shrneme. Nepřestali jsme je sledovat a přinášíme aktuální změny. Velká změna nastala u věku juniorských kategoríí. Dále upozorníme na několik zajímavých věcí ze světa.

Na začátku prosince došlo na kongresu FIRS k odsouhlasení několika změn v současných pravidlech kolečkového rychlobruslení. Nejdůležitější je posun věku juniorských kategorií od dva roky výše. ČSKB zveřejnil rozpis věkových kategorií v pravidlech na 2011 (na poslední straně). Vklíněná kategorie mezi Juniory B a C nazvaná Kadeti se zřejmě bude trochu plést, nicméně Kadeti je oficální mezinárodní název této věkové kategorie. Původně měla být platnost této změny až příští rok, ale nakonec platí už letos.

Další změnou je zákaz používání sluchátek při závodě. Do českých pravidel se tato klauzule dostala v hodně volné podobě: „… je možné používat na vlastní nebezpečí uživatele a s odpovědností k ostatním účastníkům.“ Nápad zakázat sluchátka vychází od zákazu vysílaček na dorozumívání během závodu. Podle mého názoru je ovšem daleko větší přínos, že na závodech nebudou jezdci se špunty v uších, kteří neslyší nic kolem sebe, bohužel ne v ČR.

Na prosincovém jednání se stalo členy FIRS dalších osm národních federací a v neposlední řadě je třeba zmínit, že do FIRS byly začleněny dva nové kolečkové sporty. Roller derby a Alpine Inline. Zvláště Inline Alpine je pro české a moravké kraje velmi důležitý, protože z evropských a světových mistrovství vozí naši reprezentanti pravidelně medaile a závody Evropského poháru se konají na našem území. Koukněte se na stránky CILA. Informace o začlenění do ČUKB/ČSKB zatím nemáme.

Do 1. února měl ČSKB rozhodnout o pořadatelích a termínech Mistrovství ČR v kolečkovém rychlobruslení. Zatím nejsou ohlášeny termíny ani pořadatelé kromě Českého poháru v půlmaratonu,. který má už několik let na starosti Trikam s.r.o. se seriálem LifeInLine.

Vlastně jediný termín MČR je známý a to halové MČR konané již tuto sobotu v Praze – Czech Inline Indoor Open.

Pomalu se dostáváme ke krátkým zprávám ze světa. Rakouský inline pohár bude pokračovat i letos. V jeho rozpise mě zaujala pravidla. Jsou zpracována s velkou pečlivostí (můžeme porovnat s pravidly LIL až budou vydána) a zajímavé je, že nemají změněné věkové kategorie juniorů podle FIRS. Vypadá to, že letos bude ještě trochu zmatek mezi juniory.

Německý inline pohár bude mít letos šest závodů. Zde vidím zajímavé rozčlenění závodníků na Speed a Fitness kategorii podle registrace v DRIV a zajetém čase v posledních 3 letech pod 40min (45min ženy) na půlmaraton a 1h20min na maraton (1h30min ženy).

Letos se prvně pojede pod hlavičkou CEC Evropský pohár. Jde o závody na dráze i vytrvalostní hodnocené odděleně. První rok ukáže, zda je tento koncept dobrý. Český pořadatel v rozpisu není.

Poslední zprávou je rozchod pořadatele Švýcarského poháru SIC – Iguana AG a švýcarského svazu SRV. Svaz bude oficiální pohár pořádat pod svou režií a SIC poběží ve velmi omezé podobě pod Iguanou. Z vyjádření obou stran nelze přesně říct, kde vznikl problém. Iguana pořádá také GIC a WIC, proto věřme, že problémy zůstanou jen ve Švýcarsku. WIC má vypsané termíny a Ostrava je naplánovaná na 19. června.

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

1 komentář | 1345 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): Martin 8. 4. 2011 P 07.59
[1] : : : reaguj : web

Pěkný članek.Zdravím do Plzně.Martin

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.