Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Brno zařazeno do ČMP a úvahy o Stožci

9. 5. 2011 Po 22.25 [ČMP, Speed]tisk
mapa_okruhu-nahled

Minulý týden proběhla v Brně inspekce trati na BVV, bohužel se jí traťovému komisaři vzhledem k probíhající výstavě nepodařilo projet. Z přiložené mapky je vidět, že Brněnští organizátoři dělají všechno pro to, aby vytvořili lepší podmínky pro závody než tomu bylo v minulých letech. Díky této inspekci jsme se rozhodli Brno inline Grand Prix zařadit do Českomoravského poháru Inlajn.Cz. Díky zařazení Brna do kalendáře ČMP tak bude mít seriál 6 zastavení. Toto rozšíření mě pak přivedlo k myšlenkám počítání celkového pořadí ČMP s ohledem na termínovou kolizi Stožce a WIC v Ostravě.

Úvahy o pořadí ČMP ve vztahu ke Stožci

Jak je naším dobrým zvykem zveřejňujeme termíny závodů zařazených do ČMP s co největším předstihem, abychom všem bruslařům umožnili si dobře naplánovat čas a přípravu. Je škoda, že k vyhlášeným termínům nepřihlíží organizátoři dalších závodů v ČR a tak se stalo, že v jednom víkendu se konají dva velmi zajímavé závody na úplně opačných koncích republiky. V sobotu 18. 6. 2011 se jede v Ostravě závod zařazený do Světového poháru – WIC a v neděli 19. 6. 2011 pak proběhne na Šumavě časovková specialitka ve Stožci.
Pro letošní rok jsme v rámci ČMP změnili pravidla pro počítání celkového pořadí a určujeme ho pomocí prostého součtu časů jednotlivých závodů. Kdo bude celkově nejrychlejší, tak vyhrál. Jenže… donesly se ke mě hlasy, že jezdit letos ČMP nemá smysl, protože když pojedu závodv Ostravě, tak na Stožec to nestihnu (tím přijdu o cca 20 minut) a když to stihnu, tak budu tak utahanej, že výsledek nebude stát za nic.
Ačkoliv jsme tuhle situaci nezavinili, děláme maximum pro to, abychom to nějak vyřešili. Ve spolupráci se SKI Šumava jsem se pokoušeli najít jiný termín – bohužel se to nepovedlo a tak teď stojí vedení ČMP před těžkým rozhodnutím, jak Stožec započítat.
V současné době se rozhodujeme mezi třemi variantami

  1. Závod ve Stožci do ČMP 2011 nezapočítávat
  2. Započítat do ČMP lepší výsledek ze závodů ve Stožci z let 2010 nebo 2011
  3. Bonifikovat účastníky Stožeckého závodu odečetním nějakého času z celkového času a v případě účasti na WIC i ve Stožci bonifikovat dvojnásobně.

Nejpravděpodobněji se jeví třetí varianta a byli bychom moc rádi, kdybyste se v diskusi pod článkem vyjádřili, která z variant se vám nejvíce líbí. Rozhodnutí padne nejpozději 23. 5. 2011 a bude zveřejněno na Inlajn.Cz.

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

25 komentářů | 1518 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): Petra 9. 5. 2011 Po 22.52
[1] : : : reaguj :

4. Pokusit se přeci jen přesunout termín Stožce na nějaký volný víkend

Přidal(a): Zdenda 9. 5. 2011 Po 22.58
[2] : : : reaguj :

Termín Ostravského WIC byl znám dostatečně dlouho dopředu! Přikláním se k variantě 4. Volných víkendů je přeci jenom již více!!!

Přidal(a): Jarhan 10. 5. 2011 t 08.02
[3] : : : reaguj :

Nerozumím této nové polemice. Proč nenapíšeš rovnou, kdo pořád lobuje za změnu termínu Stožce nebo za zvýhodnění účastníků WIC? Nezdá se mi ani jedna navrhovaná varianta ideální. A co Ti, kteří do Ostravy jet nechtějí (a bude jich dost) a ve stejném termínu se zúčastní např. Inline maratonu ve Stromovce v Praze? Taky budou mít zvažovanou bonifikaci (maraton jako maraton)? K variantě 1 – když se nebude započítávat do ČMP, řada lidí tam nepojede, i když je to zajímavá trať i závod. Proč utrácet za dopravu a příp. za ubytování, když o nic nejde a zajezdit si můžu na jiném místním závodě. Ze Stožce se stane závod pro místní. K variantě 2 – co když jsem vloni ve Stožci nebyl? Budu znevýhodněn a co když budou letos horší podmínky než vloni, bude pršet,… K variantě č. 3 – pokud budou účastníci WIC ve Stožci zvýhodněni, nemá cenu tam ani jezdit. Copak se diskriminační bonifikací změní názor někoho, kdo už dneska ví, že v jednom víkendu pojede do Ostravy, ale do Stožce nikoli? Každý má možnost si vybrat. A co další varianta? Bonifikace pro toho, kdo nepojede konkurenční seriál LIL v Ostravě, ale dá přednost ČMP ve Stožci? Celé mi to připadá velmi nefér vůči SKI Šumava i vůči ostatním účastníkům z řad „hobíků a fitnesáků“. A co ti, co se Stožcem počítali a už zaplatili ubytování na Šumavě? Jaksi se vytrácí ono jedinečné kouzlo tohoto sportu a začíná kastace podle individuálních zájmů a výkonnosti. Jedna konfrontace za druhou. Zlaté LIPO… Víťo, nechte to být, jak to je, ať si každý vybere.

Přidal(a): Pilot 10. 5. 2011 t 08.18 Stožec
[4] : : : reaguj :

I kdyz si myslím,že zrovna pro mne by bylo výhodnější Stožec do celkových výsledku počítat,v tomto případe jej je lepší nezapocitavat a nechat ho jako samostany závod.Kdo tam byl,byl určitě nadšen jak trasou,okolím i atmosférou,kdo ne,tak o tom určitě slyšel.Takže kdo chce at přijede,kdo ne,nemusí.Cely seriál to při neúčasti ve Stozci pokud se nebude započítávat neovlivní.

Přidal(a): Michal Ingeli 10. 5. 2011 t 09.02 Stožec atď.
[5] : : : reaguj :

chcem pripomenúť, že v sobotu 15.08.2009 bol v Brne na výstavisku Inline Grand Prix maratón, vo vražednom teple ho zopár favoritov ani nedokončilo, viď výsledky: http://77.93.215.16/…/42kmabs.pdf … kto chcel a vládal, mohol ďalší deň jazdiť časovku do vrchu na Stožci…Ostrava je síce o čosi ďalej od Stožca ako Brno, ale zase sa jazdí iba 33km, favoriti aj tak väčšinou majú „osobných“ šoférov a my ostatní sme tam iba kulisou do počtu…jediný problém vidím v tom, že sa treba rozhodnúť či na Stožci jazdiť dlhšiu alebo kratšiu trať, lebo obidve sa jazdiť nedajú… na záver chcem poprosiť, nezaťahujte do nášho pekného športu všelijaké zákulisné špekulácie, kombinácie, bonifikácie…neznechucujte pretekárov … aj ja si viem predstaviť tráviť letný víkend aj inak ako najazdením 800 – 1200 km v aute a zopár km na korčulách

Přidal(a): Honza 100 10. 5. 2011 t 10.08 Stožec nechat, jak je!
[6] : : : reaguj :

Přesně jak píše Michal. Jel se maraton v Brně a druhý den jsme přejeli na Stožec. Celé jsem to odřídil, za tmy jsme zalezli do lesa a přespali. Přihlásit děti, sebe, zašněrovat spoustu bruslí. Výsledek srovnatelný s loňským, kdy jsem byl odpočatý. Prosím, nechte termíny a pravidla, jak jsou, když termín nešel změnit na začátku sezóny. Mám už celou cestu naplánovanou a zajištěnou. Bude to náročný víkend, ale v malém zažijeme něco jako na Tour de France.

Přidal(a): Pepa Novák 10. 5. 2011 t 11.01
[7] : : : reaguj :

Stožec nechat jak je.

Přidal(a): rené 10. 5. 2011 t 22.06
[8] : : : reaguj :

Stožec nechat jak je.Po zveřejnění že Stožec je daný,se u nás rozhodlo,že po Ostravě se sedá do auta a valí se na Šumavu.V propozicích různých sportovních akcích se píše– závodí se za každého počasí.Co tak napsat termínovku na začátku sezony a nic neměnit.Zatím se moc nezávodí,jen řeší termíny jak v LIL tak v ČMP.A pokud někdo nestíhá,tak si v Ostravě před svou 33km tratí prostě nedá 10km trat,jak je většina zvyklá.Taky nesmíme zapomínat,že se nedělají závody jen pro prvních 20 závodníků.

Přidal(a): sasa 11. 5. 2011 St 07.54 Pouzit hlavu
[9] : : : reaguj :

V4: Pouzit hlavu a zamyslet se nad timto zpusobem bodovani…

Přidal(a): Rosťa Ledinský 11. 5. 2011 St 13.36 Nechat, jak je
[10] : : : reaguj :

Jsem sice jeden z mála, kterým by to mohlo být jedno (směrem na Šumavu se vracím domů vlastně odkudkoliv), ale jak píše Michal Ingeli, už z principu by se měla zanechat původní verze. Ještě před rokem či dvěma se jezdilo Pha-Opava nebo Liberec-Brno běžně v jednom víkendu :-)

Přidal(a): peťa 12. 5. 2011 t 16.50
[11] : : : reaguj :

Prosím Vás, jaká bonifikace, kdo se v tom vyzná? Termín Stožce je dávno daný, tak proč tato polemika?!!!

Přidal(a): vanadis 13. 5. 2011 P 10.11 Polemika
[12] : : : reaguj :

Započítejte 5 nejlepších závodů ze šesti. Případně hodnotit stejně jako vloni. Loňský bodovací systém nebyl zas tak špatný, jenom bych při neúčasti nedávala „penalizaci“ 200 bodů, ale 100. Bo

Přidal(a): Honza 100 13. 5. 2011 P 14.43 to vanadis
[13] : : : reaguj :

to bohužel nejde, když se sčítají časy. Takhle mají výhodu ti, kteří se zúčastní opravdu všech závodů, a zároveň to podporuje sólové úniky, protože vítěz, který se utrhne, získá oproti druhému výraznou výhodu. To samozřejmě platí i pro dva soupeřící bruslaře na jakémkoli místě. Konec „vychcaných“ vláčků, je třeba nahnat vteřiny na parťáka, s kterým soutěžím. Mně se to líbí, i když všechny závody asi nestihnu.

Přidal(a): Honza 100 13. 5. 2011 P 14.59 návrh pro překlenutí neúčasti
[14] : : : reaguj :

Současný systém vyžaduje účast na všech šesti závodech seriálu. To je dobře, ale pokud by měli organizátoři chuť systém změkčit, tak navrhuji, aby měl každý možnost vynechat/vzdát jeden závod ze šesti a dostal by čas posledního závodníka v cíli toho vynechaného závodu (rozděleno na muže a ženy). Více než jedno vynechání bych neřešil.

Přidal(a): ee 13. 5. 2011 P 15.08
[15] : : : reaguj :

Co třeba započítak 5 ze 6 ti s tím, že čas nebude v sekundách a minutách, ale v procentech? Viz třeba výpočet výsledků pro běžecký Triexpert cup 2011. Každý si rád jednou orazí…

Přidal(a): Petr Inlajn Vašek 13. 5. 2011 P 15.17 Nechat tak jak je
[16] : : : reaguj :

Dle předem oznámených pravidel jsem se rozhodl a tak to neměňme.

Přidal(a): Marek 14. 5. 2011 So 13.30
[17] : : : reaguj :

Jsem pro variantu zavody nezapočítavat ve Stožci a nebo počítat jen 4 nejlapší závody :) at má každý šanci se nějak umístit ne ?

Přidal(a): Jarhan 14. 5. 2011 So 20.32
[18] : : : reaguj :

[17] Marek : Blbost… takže bychom Stožec rovnou zrušili, ne? Nevím o jaké šanci Marek píše, asi pro něj… Já jezdím pro radost a ne pro vavříny. Pravidla byla dána, tak jakápak diskuse.

Přidal(a): martinez 15. 5. 2011 Ne 19.37
[19] : : : reaguj :

Jsem jednoznačně pro změnu termínu, nedovedu pochopit, když se zrušilo tolik závodů, že se nenajde jiný víkend?!…a přitom se to ví už asi 3 měsíce.znamenalo by to velkou účast na obou akcích, takhle poloviční…A to nemluvím o tom že se dá užít pěknej víkend na Šumavě a ne cestovat a cestovat a cestovat,..ikdyž jsem to tak dělal několik let, už se mě ani nechce :-( :-|

Přidal(a): Balud 22. 5. 2011 Ne 21.38 Rozhodnuto
[20] : : : reaguj : web

Díky všem, kteří jste zde reagovali a přinášeli vlastní pohledy na věc. Velmi si toho cením a je mi jasné, že ne každého závěr přemýšlení potěší. Hledali jsem nejmenší zlo a rozhodli jsme se, že na pravidlech nic neměnit nebudeme a celkové pořadí ČMP bude počítáno jako součet časů všech závodů včetně Stožce.

Přidal(a): Martina Žáčková 26. 5. 2011 t 23.18 K tomu snad není co dodat . . .
[21] : : : reaguj :

Přesně jak píše Martin Balák, nechápu, proč se Stožec nepřesune na jiný volný víkend. Je jich habakuk!!

Ale asi je moc uspěchaný svět.

Tohle mi přijde, jako lidi donutit jet na závod přes celou republiku, když se teda počítá všech 6 závodů.

Nu což. . .

Přidal(a): Balud 27. 5. 2011 P 00.00 Drobné vysvěltení
[22] : : : reaguj : web

Stožec se nemůže přesunout z několika důvodů:

  1. Termín byl znám již od ledna
  2. Od února je uzavřená smlouva s Českými Drahami a její vyjednávání trvá několik měsíců
  3. Strávili jsme 2 měsíce intenzivním hledáním jiného vhodného termínu, ale není to dáno jen volnými termíny v inline kalendáři, ale i dalšími akcemi v regionu.
  4. To že je habakuk volných víkendů se ví sotva měsíc.

    Věřte, že jsme na téma termín protelefonovali, projednali, promailovali spoustu ale opravdu spoustu času. Bohužel nikdy se nepodaří najít takové řešení, které by vyhovovalo všem.

Přidal(a): peťa 27. 5. 2011 P 07.24
[23] : : : reaguj :

Ostrava je pro mě mnohem dostupnější. Jedu ale na Šumavu. Ta za to stojí daleko víc. :-D :-D ;-)

Přidal(a): Marek 30. 5. 2011 Po 08.20 Termín Brna
[24] : : : reaguj :

No a kdy se pojede v tom Brně? V kalendáři to pořád není…

Přidal(a): Balud 30. 5. 2011 Po 11.12 re: Termín Brna
[25] : : : reaguj : web

Pojede se 13.8. 2011. Do kalendáře přidáno

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.