Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Stožecká brusle 2011

12. 6. 2011 Ne 22.59 [ČMP, Fitness, Speed]tisk

V neděli 19.6.2011 pořádá Ski klub Šumava ve spolupráci s obcí Stožec závod na bruslích– Stožecká brusle. Závod, který je součástí Českomoravského poháru v inline bruslení, se koná na oblíbené Vltavské cyklostezce Nová Pec – Stožec. Centrem závodu je obec Stožec. Připraveny jsou trasy 16, 8, 3 a 1 km.
Ski klub Šumava připravil dvě pozvánky – první a druhá.

Závod je specifický tím, že se nestartuje hromadně, jak je zvykem na běžných závodech, ale intervalově. Prostě taková časovka na bruslích. Každý tedy pojede sám za sebe, nebude se moci vyvážet a schovávat za ostatní závodníky. Závod je určen nejen pro celou rodinu, ale doslova pro lidi každého věku – nejstarší dosud přihlášený závodník je 72-letý Heinz Burkhart z Deggendorfu a nejmladším 5-letá Nela Vosolová z Č. Budějovic. Prezence bude probíhat od 8.00 ve Stožci. Vlastní program začíná v 10:30 závody dětských kategorií. V 11.23 se závodníci přesunou vlakem na start do Černého Kříže, Pěkné a Nové Pece. Hlavní závod na 16 z Nové Pece startuje ve 12.20.

V hlavní kategorii mužů i žen jsou vypsány finanční ceny 1500 – 1000 – 500 Kč. Vypsán je i závod kočárků, takže na své si přijdou i bruslící maminky nebo tatínkové se svými ratolestmi a děti do 10 let se mohou přihlásit do závodu koloběžek. Závod na 16 km má svou vlastní kategorii i pro vyznavače nordic blading – tzn. bruslaři s holemi. Specifickým závodem Stožecké brusle je závod 3-členných týmů, kde nejde o sčítání časů jednotlivých závodníků, ale jde o samostatný závod na 3 km, kde rozhoduje čas posledního závodníka, takže je to spíš o spolupráci a vyrovnanosti jednotlivých členů týmu.

Speciální cena je opět vypsána pro překonání nejlepšího času na 16 km trati, který z loňska drží Matěj Krupka fantastickým časem 00:26:30.8 a u žen z předloňska Renata Karabová časem 00:32:13.7. Rekord má nyní název “Traťový rekord Active Parku Lipno“ a jak název napovídá, jeho případný pokořitel se může těšit na adrenalinové zážitky na Lipně!

Na závodníky dále čekají ceny od firmy Aminostar, Lipno Servis a místních restaurací a penzionů. Ve hře tedy bude nejen sportovní vybavení, ale i víkendové pobyty ve Stožci, poukázky na stravování v místních restauracích a rovněž poukázky na adrenalinové, ale i relaxační zážitky na Lipně. Ceny jsou tedy velmi lákavé!

Bohatý je rovněž doprovodný program. Připravena bude nejen trampolína, ale i další atrakce pro děti. Dospělí pak jistě ocení stánek (spíš obří stan) s občerstvením .

Další podrobnosti a aktuální zprávy najdete na www.inline.skisumava.cz.

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

0 komentářů | 1008 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsn dn koment.

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.