Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Inline konference a valná hromada ČSKB v jednom dni?

2. 1. 2012 Po 21.39 [bleskové zpávy]tisk

V předvánočním období jsme se na našich stránkách celkem intenzivně zabývali problematikou Českého svazu kolečkového bruslení (ČSKB). Podle vyjádření svazových funkcionářů má 14. ledna 2012 proběhnout celostátní konference o další budoucnosti českého rychlobruslení. Ačkoliv jsme byli na schůzce 10. 12. ujišťování, že na přípravě konference svaz usilovně pracuje, tak zatím je celkem ticho po pěšině. Jedinou dalíš iniciativou tak je výzva oddílu Bruslarna.Cz, kterou zde (čtěte dále) uveřejňujeme a ke které se v plném rozsahu připojujeme.

Výzva klubu Bruslarna.Cz k ČSKB a 27 inline klubům

Vážení přátelé a milovníci inline sportu,

Dne 20.12. jsme se konečně dočkali na oficiálních stránkách ČSKB zveřejnění seznamu 27 klubů, seznamu, který však podle současného vedení ČSKB není seznamem právoplatných členů ČSKB, ale seznamem stávajících členů a nově registrovaných-čekatelů.

Zásadní rozdíl je v tom, že „registrovaní členové“, i když to zásadně odporuje platným stanovám ČSKB budou teprve za právoplatné členy přijati na VH ČSKB, která je ovšem termínově v nedohlednu.

Na 14.1.2012 je dle stávajícího vedení ČSKB hlasováním klubů svolána a organizována „konference“, zatím na neurčeném místě, a s neznámým programem, ale co je nejdůležitější „konference“ neudělá z „registrovaných“ členů-čekatelů skutečné členy s hlasovacím právem.

Dne 10.12. proběhla mezi Prahou, Hradcem K a Brnem Skype konference za účasti 14 klubů inline, vetšinou „registrovaných“ – čekatelů, ze které zcela jasně vyplynula hlavní a zcela zásadní priorita těchto klubů :

  • Přijetí nových členů-klubů do ČSKB
  • Změna stanov ČSKB tak, aby tyto ctily demokratické principy a rozvoj kolečkového bruslení v ČR
  • Volba nových orgánů ČSKB

Toto se podle stávajícího vedení ČSKB může uskutečnit pouze na VH.

Z toho tedy jasně vyplývá, že pro téměř polovinu inline klubů v ČR je prioritní VH ČSKB s výše uvedenými zcela zásadními 3 body a nikoliv pouze konference. Navíc je organizování více takových hromadných akcí či účast na nich v brzkém sledu za sebou pro celou řadu klubů časově i nákladově (cestování) náročné.

Proto Bruslarna .CZ navrhuje a doporučuje vedení ČSKB za dané situace provést věřejné emailové demokratické hlasování s uzavírkou k 31.12.2011 o tom, zda-li se 14–1–2012 má konat již VH ČSKB nebo pouze jen konference ČSKB.

Pevně věříme, že vedení ČSKB v duchu proklamované demokracie svého jednání najde odvahu zveřejnit tento příspěvek na stránkách ČSKB a toto hlasování obratem vyhlásit na stránkách ČSKB.

Navrhujeme, aby se všichni vyjadřovali jednoduše a srozumitelně mailem všem 27 klubům , resp. jejich zástupcům, uvedených ve zveřejněném seznamu z 20.12., zda-li dne 14–1–2012 má být uspořádána VH nebo jen Konference ČSKB. Pevně věříme, že vedení ČSKB i všech 27 zveřejněných klubů bude výsledek takového demokratického hlasování plně respektovat a v případě VH zahájí neprodleně konzultace (stačí emailové) o připomínkách k novým stanovám ČSKB.

Z důvodu maximální dostupnosti tohoto návrhu pro všechny žádáme o zveřejnění tohoto příspěvku i na dalších www stránkách, inlajn.cz, svetkolecek.cz, resp. dalších klubových stránkách.

Tento navrh je rovněž k vyjádření na Facebooku.

Prosím, účastněnte se aktivně této diskuse, nechť jsou již tyto zásadní administrativní změny ČSKB vyřešeny a můžeme se všichni věnovat té sportovní přípravě na novou sezonu. Těch 27 mailů snad vydržíme………

Sportu zdar a inline zvláště !

Za Bruslarna.CZ
Richard Kudělásek
Filip Zezula
Martin Kudělásek

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

0 komentářů | 1299 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsn dn koment.

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.