Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Kam kráčí Black ICE?

14. 11. 2006 t 10.53 [Speed]tisk

obrazekV českém inline bruslení se začínají pomalu hýbat ledy. Díky velkému množství závodů, které se v uplynulé sezóně u nás objevily začaly vznikat sportovní oddíly a kluby zaměřené především na inline bruslení. Jedním z těch novějších je i Black ICE vedený bývalým reprezentatem v cyklistice Michalem Hrazdírou.

Black ICE se na konci sezóny 2006 vrhl (na české poměry docela agresivně) do sestavování sportovního týmu pro rok 2007. Nedalo mi to a s Michalem Hrazdírou jsem se spojil a požádal ho o krátký rozhovor.

Jaká byla Tvá první sezóna v inline? Kolik jsi jel závodů s jakým umístěním…

Byla velmi zajímavá, protože jsem před tím zkušenosti s inline bruslením žádné neměl :-) Moje první závody někdy v květnu v Bratislavě jsem absolvoval na fitnessových bruslích a hned po startu jsem byl velmi překvapen rychlostí jako se jezdí :-) Při tomto prvním závodě jsem na pouhých 11ti kilometrech za Tomášem Ptáčníkem ztratil asi šest minut:-) O něco později už jsem dostal závodní brusle Roxa a začal pilovat techniku, takže se to začalo pomalu zlepšovat, a ke konci sezóny jsem na Lifeinline dojížděl někde kolem dvanáctého místa se ztrátou něco kolem dvou minut na dvaceti kilometrech. Inline bruslení mě moc chytlo i atmosféra závodů a to i přesto, že z pracovních důvodů se k tréninku dostanu tak jednou týdně. Naštěstí jsem mohl kondici čerpat z nedávno ukončené cyklistické kariéry, ale jak všichni dobře víte, u inline není fyzička všechno, je potřeba naučit se hlavně techniku. Absolvoval jsem zhruba deset závodů. Z toho tři menší vyhrál, jednou byl druhý a na Lifeinline jsem se ve čtyřech závodech pohyboval od osmého do patnáctého místa.

Jaké má Black ICE plány pro sezónu 2007? A jaké plány máš Ty osobně?

Black Ice má plány velké :-) Chtěli bychom být nejvýraznějším týmem na domácí scéně, čemuž odpovídá i složení týmu. Budeme usilovat o celkové vítězství v Lifeinline tour i v jeho jednotlivých závodech, na Mistrovství ČR v maratonu a v dalších českých závodech. Máme v plánu i některé zahraniční závody a velkou výzvou pro nás bude závod 24 hodin v Le mans, kde zřejmě spojíme síly s dalšími jezdci,kteří už s tímto závodem mají zkušenosti. Co se týká mých osobních plánů, tak spočívají jen v tom, abych všem závodníkům mého týmu vytvořil kvalitní zázemí, poradil se zlepšením fyzické kondice a sám se inline bruslením příjemně bavil.

Jakým způsobem se budete na novou sezónu připravovat? Každý sám nebo nějak týmově?

Určitě bude příprava plně v kompetenci jednotlivých závodníků, protože samozřejmě je každý z nich z jiného koutu republiky a společná příprava by byla dost složitá a finančně náročná. Určitě se ale budu snažit udělat nějaké společné soustředění, hlavně ale kvůli stmelení týmu .

Je velký rozdíl mezi cyklistikou a bruslením? Myšleno nejen v taktice a týmovém zázemí, ale třeba i v atmosféře a tak…

Rozdíl je značný a to v tom, že bruslení je především o technice , kdežto cyklistika o výkonu. Myslím si, že bruslař s kvalitní vypilovanou technikou, správnou taktikou,ale slabší kondicí může porážet závodníky s vyšší výkonností,ale naopak slabší technikou a taktikou. Což neplatí u silniční cyklistiky. Co se týče zázemí týmu, tak těžko srovnávat rozbíhající se inline závody u nás se zázemím profesionálních cyklistických týmů a závodů. Co se však týče cyklistických závodů pořádaných u nás, nejeden pořadatel by mohl závidět technickém zázemí a zajištění jakého dosahuje Martin Plecitý při seriálu Nestle lifeinline. A k atmosféře, myslím, že bruslení je velmi atraktivní sport pro diváky, protože není nijak časově náročný a jezdí se na kratších okruzích, takže diváci mají pořád přehled, co se děje. Mně osobně se atmosféra inline závodů u nás velmi líbí, sejde se zde spousta přátelských lidí, se kterými si má člověk vždy o čem popovídat. Možná by stálo za to, v místech kde je to možné, občas zařadit velmi atraktivní závody , např. vylučovací nebo bodovací.

Máš nějaké další plány a sny, co bys v inline bruslení chtěl dokázat?

Rád bych s týmem pracoval v tom stylu, aby do budoucna vychovával kvalitní inlinové závodníky, kteří by měli šanci uspět na mezinárodních závodech, MS Evropy či MS světa.

To zní jako velké plány, přeju hodně štěstí.

A co vy čtenářky a čtenáři Inlajn.Cz? Máte na Michala nějaké dotazy, vzkazy a přání? Neváhejte a využijte komentářů k tomuto textu a Michal vám určitě rád odpoví.

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

0 komentářů | 3566 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsn dn koment.

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.