Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Pojeďte na Le Mans 2007 - přihláška

15. 11. 2006 St 21.00 [Le Mans]tisk

obrazekA je to tady! Připravili jsme pro Vás přihlášku na Le Mans 2007. Kdo tam už byl, tak ví o co gou. Kdo tam ještě nebyl a touží být, tak má jdinečnou příležitost se tam vypravit. Stejně jako v minulých letech i tentokrát je Le Mans dobrodružství od začátku až do konce. A stejně jako posledně i tentokrát dobrodružství začíná tím, že neznáme termín, kdy přesně to bude. Tradičně to bývá první červencový víkend, tak snad tradice vydrží…

Protože přihlašování je trochu technologicky náročné a na rychlosti s jakou se přihlásíme zcela závisí, jestli pojedeme nebo nepojedeme, rozhodli jsme se neponechat nic náhodě a pořádně se připravit. Obvykle bývá přihlašovací termín v rozmezí únor-duben. V tu dobu už musíme mít připravené peníze na startovné, které loni činilo včetně bankovních poplatků a dalších nákladů 650 € (doufám, že pro rok 2007 bude stejné nebo alespoň podobné), vyplněné přihlášky a mít hlavně jasno v počtu týmů. Z toho vyplývá potřeba nejen se přihlásit, ale i zaplatit zálohu. Teprve zaplacením zálohy na startovné začneme s přihlášeným účastníkem počítat.
Protože tým má 10 členů, vychází na každého 1/10 startovného a to je ta záloha. Pokud budete mezi prvními 40-ti přihlášenými, dostanete po přihlášení automaticky generovaný e-mail, ve kterém budou informace kam, jak a kdy zaplatit tu zálohu. Záloha činí 1950,– Kč (1 € / 30 Kč). Přihlášení nad 40 budou zařazeni mezi náhradníky a pokud do 15. ledna 2007 nedostneme zálohu od všech prvních 40-ti, budou jejich místa nabídnuta náhradníkům v pořadí v jakém se přihlásili. Seznam přihlášených včetně data a času je dostupný zde
Další náklady souvisí především s dopravou a pro rok 2007 si pohráváme s několika variantami:

 1. doprava autobusem – stejně jako v minulých letech, je to trochu nepohodlné a zdlouhavé, leč vyzkoušené – cca 3500,– Kč
 2. doprava po železnici – výhodou je větší pohodlí při cestování, nevýhodou pak přestupování, vyšší cena a chybějící zázemí v kempu – cca 4200,– Kč
 3. prodloužení pobytu ve Francii o celý týden, spojené s bruslo výlety a zaslouženou relaxací – jeden námět je zde – 3500,– + podle délky pobytu a ujeté vzdálenosti busem (přibližný odhad je 300,– Kč na den, v případě realizace to včas upřesníme)
Kterou variantu cestování byste nejradši?

Tady bych rád podotknul, že po zkušenostech z roku 2006 nebudeme podporovat myšlenku odděleného cestování. Nedělalo to dobrotu a i když je cesta dlouhá a namáhavá je lepší ji absolvovat hezky pohromadě na hromadě ;-)

Jednu možnost tu ale vidím, pokud by se náhodu podařilo přihlásit tolik lidí, že by to vydalo na dva autobusy (to znamená 6–7 týmů + support) asi by se dalo domluvit, že jeden autobus pojede hend zpátky a druhý tam zůstane. Promyslete tuto možnost a vyjádřete se nejlépe v komentářích k tomutoto textu.

Sestavování týmů

To byla velká otázka k diskuzi v poledních několika týdnech a snad už v tom máme jasno. Le Mans je především o zážitku a pokud je ten zážitek korunován dobrým umístěním o to je větší. Pro rok 2007 si proto neklademe žádné megalomanské cíle co se sestavování týmů týče, ale budeme rádi pokud by se opět povedlo sestavit Veteránský tým a Babo tým. V přihlášce je možné vyplnit i nějaké informace o tom v jaké jste kdo kondici, to nám má případně pomoci při sestavování týmů tak aby v nich byli zhruba stejně zdatní členové, pokud ale víte, že určitě chcete být v týmu s někým dlaším, protože spolu jezdíte už sto let, připište to do poznámky.

Může padnout otázka:

Co když máme vlastní tým a chceme se s vámi jen svézt? V tom případě je to super a naklikejte si jednotlivé členy týmu v přihlášce a do poznámky napište název týmu a hlavně kdo bude kapitán. Pak mi pošlete majl na v.zalud zavináč inlajn.cz a dohodnem se jak s placením – ideálně zaplatí celý tým najednou.

Kdo se může zúčastnit? Zvládnu to i já? V podstatě se může zúčastnit každý, kdo je starší 16-ti let a umí bruslit. To umí neznamená, že je to rychlobruslař nejvyšší výkonosti. To znamená, že ujede 5 kilometrů aniž by spadnul a když bude potřeba zabrzdit tak ví jak na to. Mrkněte na video, LeMans je skutečne o fitnessácích a pár speedařích ;-)

Co když se zraním nebo onemocním před odjezdem? To bychom nikomu nepřáli, ale stát se to může. Naštěstí existuje seznam náhradníků a tak jsme zatím vždy měli týmy kompletní.

Shrnutí

 • vyplnit přihlášku
 • doufat v přijetí e-mailu
 • zaplatit startovné
 • po pár dnech zkontrolovat na Inlajn.Cz jestli bylo zaplacení startovného připsáno a místo mám jisté
 • očekávat další informace a pilně trénovat

Užitečné odkazy

Přihláška
Seznam přihlášených
Články o Le Mans na Inlajn.Cz

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

20 komentářů | 5643 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): Balud 20. 11. 2006 Po 10.42 Zdá se, že padl rekord ;-)
[1] : : : reaguj :

Přiznám se, že takovou smršť přihlášek na LM jsem vážně nečekal. Neuběhl ani týden a v pohodě sestavíme 4 týmy z toho jeden babotým….. Super zprávy.
Samořejmě, že rozhodující bude situace 15. ledna 2007, kdy je prvních 40 přihlášených musí mít zaplacenu zálohu na startovné. Pokud však dojde k tomu, že doté doby se objeví ještě dalších 20–30 přihlášek, vypravíme druhý autobus ;-) Takže pokud stále přemýšlíte jestli jo nebo ne, rozhoďte sítě kolem sebe, dejte dokupy partičku a přihlašte se. To bude jízda….

Přidal(a): eugen 24. 11. 2006 P 10.31 le mans
[2] : : : reaguj : web

Dobrý deň.Chcel by som sa opýtať,ideme družstvo seniorov slovenska,a hceli by sme sa zaregistrovať spoločne,dá sa to,alebo sa musí vypisovať desať príhlašok osobitne?

Přidal(a): Balud 24. 11. 2006 P 13.11
[3] : : : reaguj :

[2] eugen : Eugen, pošli mi majlík se seznamem lidí (adresy, data narození atd.), vyznačeným kapitánem a názvem týmu na v.zalud zavináč inlajn.cz. Přihoď tam na sebe nějaký kontakt nejlépe telefon a mail a já se Ti pak ozvu a doladíme detaily.

Přidal(a): eugen 24. 11. 2006 P 17.36 le mans
[4] : : : reaguj : web

balud: Ďakujem! Pošlem, čím skôr. Pekný večer

Přidal(a): MichMichMa 26. 11. 2006 Ne 18.43 Crazy Team
[5] : : : reaguj :

Vzhledem k tomu, ze se necitim na divoke zavodeni navrhuji v pripade vypraveni dvou busu sestavit Crazy Team z tech, kteri chteji maximum zazitku za relativne „malo“ namahy. Loni se napriklad jezdilo s destnickama na helme, bohuzel muj navrh jet zavod pozpatku nebyl prijat s velkym nadsenim, ba dokonce s pochybnostmi „a co ten kopec?“ takze myslenka jak moc Crazy je zatim ve hvezdach, ale pracuju na tom :-)

Přidal(a): BONDRA 1. 12. 2006 P 17.24
[6] : : : reaguj :

Cau ludia. tak teraz fakt neviem ako pojdem do LM. uz som siel autom Kosice – Praha a potom autobusom.Tak to bola cesta,2000 km ale zato sranda a v 2006 som chcel ist znova tak. Nakoniec sme leteli KE-BA-Pariz a vlakom TGV ktory meskal 1hodinu ! Cakal som pohodlie a rychli presun z bodu A do bodu B. No sklamalo ma to cakanie , zlomene okuliare a hlavne stres. Vecsina rozhodne ako sa pojde tento rok. Co ma stve naj , je to ze tam idem 3 krat po sebe a mozno znova nepojdem k moru.Aspon na 2,3 dni. Nemajte nam za zle to ze sme leteli ale pochopite ak sa pozriete na mapu CSSR! Mozno skusim ropovod DRUZBA , len ci ide az do LM ? Treba to doriesit lebo ak budem sediet v autobuse ktory po skonceni v LM zacieli do CZ no neviem. Kolky maju zaujem o cestu k moru ? Este sa mozno prihlasim do crazy timu a pojdem v maske tucka. Uz teraz som pribral 4 kg od 1.10. Zaklad uz mam ! :-D

Přidal(a): hhh 2. 12. 2006 So 18.12 moře??
[7] : : : reaguj :

[6] BONDRA : No nevím, co s tím mořem. S nohama otlačenýma nebo rozedřenýma od bruslí a s xxxl najetýma kilometrama se mi do vody určitě chtít nebude. K tomu jsou snad lepší příležitosti. :-? :-? ;-)

Přidal(a): Igrlik 5. 12. 2006 t 10.16 ale hej...
[8] : : : reaguj :

…trebárs aj to more… alebo chodník pozdĺž pláže… noc a deň a noc mi trvala cesta busom (busmi) z LM domov… ale druhý deň som si už musel ísť overiť, že či fakt nenastal ten „… už naveky a doživotne neprekonateľný odpor k tomu hnusnému kolieskatému náradiu…“ – NENASTAL !!! :-)

Přidal(a): Michal BA 10. 12. 2006 Ne 09.06 More ??
[9] : : : reaguj :

Priatelia, k myšlienke „MORE“ mám skromnú otázku – máte potuchy, k akému že moru by ste chceli ísť z Le Mans ?? Ak nepoznáte situáciu, pozreli ste aspoň do mapy, alebo to je len taký zúfalý výkrik do tmy ??

 • Najbližšie je Atlantický oceán si 250km, s predpokladanou tou istou cestou späť cez Saarbrucken, Nemecko, Česko (alt. Rakúsko, ak by bol aj slov. autokar),
 • Ak by sa išlo na juh – k Marselle, Nice a pod., je to k moru 800–900km. Začiatok júla je začiatok letných prázdnin s nekonečnými kolónami smerom, keď sa okrem Francúzov premiestňujú všetci severania a hlavne Holanďania s prívesmi…. Ak by ale predsa takáto myšlienka zvíťazila, tak potom cesta domov by bola vhodnejšia cez Taliansko, Rakúsko, Bratislavu, aspoň pre Slovákov…
 • Ak bude telo z niečoho zmordované, tak z cesty autobusom a nie z prebehnutia nejakých 50–60–70km na korčuliach za 24 hodín.., aj keď je pravda, že to bude v lete…

Mám vlastnú januárovú skúsenosť z lyžovačky vo fr. Alpách. Intenzívnych a skutočne poctivých 5 dní lyžovania nás nezničilo tak, ako cesta autobusom s „vyšším štandardom“ 1300 km za 16 hodín.

:-(
Přidal(a): eugen 23. 12. 2006 So 12.22
[10] : : : reaguj : web

čaute! Štastné a Veselé

Přidal(a): kamil 12. 4. 2007 t 11.04 RE: Le Mans 2007 :: Podrobnosti, terminy a tak....
[11] : : : reaguj :

Ahoj, chci se zeptat, zda plazove povalecstvi 2.7 – 3.7. bruslovylet 4.7. – 5.7, Pariz 6.7. atd. az navrat 7.7. je skutecne finalni plan, neb jsem tolik dni neplanoval a musel bych volit indiv. dopravu. Diky.

Přidal(a): PetrN 12. 4. 2007 t 12.51 RE: Le Mans 2007 :: Podrobnosti, terminy a tak....
[12] : : : reaguj :

Ahoj, stejně jako Kamil. V případě rozšířeného programu bych musel volit indiv. dopravu nebo náhradníka.

Přidal(a): Balud 12. 4. 2007 t 23.24 RE: Le Mans 2007 :: Podrobnosti, terminy a tak....
[13] : : : reaguj : web

Zdarec.
Jsem rád, že jste se kluci ozvali a v tuhle chvíli sčítáme a hlasy pro a proti a do konce dubna to rozseknem.
Plážové povalečství a další aktivity jsou plán a přání. Je jasný, že nemůžeme nikoho nutit, aby se povaloval na pláži, když má naplánovaný doma seskok padákem… Takže účelem toho mailu bylo hlavně sdělit, že termíny se blíží a program je takový a makový a jak se dnes moderně říká: vyvolat diskuzi.
Podle počtu lidí, kterým by se prodloužený pobyt nehodil, to samořejmě zařídíme. V úvahu připadá několik variant (od samostatné cesty zpátky, přes rozdělení výpravy na dvě části, až po společný návrat všech a mnoho dalších).

Přidal(a): Dlabik 14. 4. 2007 So 20.45 Le Mans
[14] : : : reaguj :

Ahoj, mail mi asi unik, nebo mi nebyl urcen :o). V kazdem pripade bych volil variantu prodlouzebeho pobytu, ktery by zahrnoval dostatecne mnozstvi bruslokilometru. Bylo by tedy dobre, aby bylo mozne delat kolecka – ujedu dost vic nez ostatni (a to nechci nikoho podcenovat) ;), zatimco na lezeni na plazi me moc neuzije… Pripadne: nedala by se cesta zpet uskutecnit na koleckach – kdyz uz bude k dispozici doprovodny autobus.

Přidal(a): Lada 16. 4. 2007 Po 22.26 Nesouhlas
[15] : : : reaguj :

Ahoj, nesouhlasím s tvoji nabídkou, co se týče závodů a s tím spojeného pobytu v Paříži. Nechci zase trávit spoustu času v autobuse, chozením po památkách, válením se na pláži a ztrácením času. Proto prosím o co nejkratší pobyt ve Francii, přijet na závody, objet je a zase jet nazpět do Čech. Děkuji Ahoj Lada

Přidal(a): rastik 18. 4. 2007 St 20.46
[16] : : : reaguj :

Rad by som isiel na ten predlzeny vylet vyzera to ako pekna varianta. Dufam, len ze mi vide nato dovolenka. Hladal som nejake detaily trasy „Rides on dunes“, ale zatial neuspesne. Podarilo sa niekomu najst nejake detaily to tejto az zevraj 300 kilometrov dlhej trase ?

Přidal(a): Hasta 23. 4. 2007 Po 14.30 Prodloužený pobyt
[17] : : : reaguj :

Ahoj,jsem určitě pro prodloužený pobyt.Myslím si,že je to veliká šance vidět kousek Francie a to nejen z okna autobusu.Když už tam budeme…A navíc se jedná jen o jediný den dovolené navíc!!!

Přidal(a): Gagarinův bratr 25. 4. 2007 St 19.03
[18] : : : reaguj :

Ja jsem taky pro prodlouženej pobyt když je ta možnost a je to při jednom cestování tak proč neshlýdnout kus světa, nalejt do mozku nějakej kus historie a prohřát zmožený těla na pláži. Takže já jsem jedno značně PRO jako že sem Gagarinuv Bratr 8-O :-P

Přidal(a): Balud 2. 5. 2007 St 16.19 Jak to teda bude?
[19] : : : reaguj : web

po minulem mailu se vzedmula vlna odpovedi, ktera reagovala na variantu prodlouzeneho pobytu ve Francii po Le Mans.

Mrzi me to, ale rozumim vsem pripominkam a proto jsem se rozhodl zvolit variantu cesta_tam-zavod-cesta_zpet. Bylo by skoda, aby se pracne sestavene tymy ted musely narychlo predelavat, nebo aby se tam ti, kdoz by tam nezustavali zcela dobrovolne citili nejak blbe.

Takze nacasovani bude tedy nasledujici:
27.6. vecer odjezd po trase Liberec, Praha, Plzen
28.6. prijezd do Rambuiles – odpocinek v kempu na brehu rybnika. Pizza, vino, relax
29.6. prejezd do Le Mans, ubytovani, seznameni se se situaci a prostredim
30.6. – 1.7. zavod, krev, pot a slzy
1.7. prejezd do Rambouiles, relaxace, pizza spanek
2.7. rano odjezd do CR
predpokladany prijezd do CR v noci 2.7./3.7.

Pripominam termin 15.5., do ktereho je nutne zaplatit zalohu na dopravu. Pokud nebude zaloha zaplacena, nabidneme misto nahradnikum.

Přidal(a): Gagarinův bratr 5. 5. 2007 So 17.45
[20] : : : reaguj :

No tak gdyž už to dopadlo takhle tak bych jel radši domu hned po skončení závodu, to budu unavenej a tu cestu alespoń prospim :-(

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.