Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Mistrovství světa juniorů v Mladé Boleslavi a Martina Sáblíková mistryní Evropy

15. 1. 2007 Po 09.12 [Speed, Lední bruslení]tisk

obrazekUplynulý víkend byl na bruslařské události nesmírně bohatý a pro české bruslení i velice úspěšný a zdá se, že o bruslení se teď bude mluvit více a více, protože Česká Televize chystá na tento týden velmi zajímavé vysílání (čtěte dále).

Ale po pořádku:

Od pátku probíhalo v Mladé Boleslavi Mistrovství světa juniorů v short tracku a Inlajn.Cz tým se tam v sobotu vypravil aby se pokochal a něco přiučil ;-) V sobotu probíhaly závody na 500m a to je fakt kalup, ještě se nestihnete zorinetovat, kdo stojí na startu a už projíždějí závodníci cílem. Hodně často se padalo, ale naštěstí se vše obešlo bez vážných zranění. Ve fotoalbu naleznete pár obrázků, které jsem tam pořídil.

K úpravě fotek jsem používal zajímavý software Picasa od Google a vřele ho doporučuji. Stáhnout si ho můžete kliknutím na tlačítko v doporučeních levém menu…
Startovní pole ovládali závodníci z Asie a tak se na stupních vítězů střídali dresy Číny a Koree, mezi které se vklínili reprezentanti Ruska a USA. Z našich závodníků se ve své rozjížďce Petr Hargaš zalekl možnosti postupu a ve velmi dobře rozjeté jízdě skončil na třetím nepostupovém místě.

obrazek

Sáblíková mistryní Evropy

V italském Collalbu se o víkendu konalo mistrovství Evropy na dlouhé ledové dráze. Během tří dnů zde najeli závodníci a závodnice každý deset kilometrů a česká závodnice Martina Sáblíková dosáhla na svých oblíbených tratích 3000 a 5000 metrů nejlepšího umístění a přepsala tak hned třikrát tabulky světových rekordů (3000 metrů, 5000 metrů a celkový součet bodů ve čtyřboji). Na trati 5000 metrů s jako první žena na světě dostala pod magickou hranici 7 minut.
Trošku ve stínu Martininých výsledků zůstalo skvělé umístění Andrei Jirků, která si na tratích v Collabu zlepšila svá osobní maxima a určitě o ní ještě uslyšíme. Za měsíc čeká naši reprezentaci mistrovství světa v Holandsku a tak jistě budemem všichni držet pěsti a těšit se na podobné dobré zprávy. Gratulujeme

Rychlobruslení v České televizi a Českém rozhlase

Snad vůbec poprvé budeme mít možnost sledovat v televizi rozsáhlejší zpravodajství ze světa dlouhých nožů. Na právě probíhajícím Mistrovství světa juniorů v short tracku (ISU World Junior Speedskating Short Track Championchips 2007) natáčí štáb České televize padesátiminutový pořad pro sportovní stanici ČT4. V něm by se mělo rychlobruslení na krátké dráze divákům docela podrobně přiblížit. Uvidíme nejen reportáže ze závodu, ale i rozhovory se špičkovými sportovci, pohled do zákulisí short trackové šatny apod.

Zároveň budeme mít možnost sledovat na obrazovkách i reportáž z italského Collalba, kde probíhalo (11.-14. ledna) Mistrovství Evropy v rychlobruslení na dlouhé dráze.

Pozadu nezůstane ani rozhlas: stanice Regina odvysílá ve čtvrtek 18. 1. v odpoledních hodinách (bude upřesněno) pořad o short tracku.

Vysílací časy: Short track: ČT4 – úterý 16. 1. 2007 – 16.05–16,55, repríza: 16. 1. ve 23.05 hod. – MSJ v short tracku Radio Regina – čtvrtek 18. 1. po 15. hod.

Long track: ČT4 – středa 17. 1. 2007 – 17.20–17.50

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

0 komentářů | 1531 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsn dn koment.

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.