Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Inlajn kemp Lipno 2007

9. 6. 2007 So 09.55 [Fitness, Inlajn.Cz - Team, Trénink]tisk

Stezka na LipneUž od října máme v hlavách plán na setkání příznivců kolečkových bruslí na pěkném místě, kde se dá nejen dobře bruslit, ale také zažít pěkný víkend. Zprvu to vypadalo, že bude problém s termínem, ale nakonec po změně termínu Bohemia Inline v Liberci na 25. srpna se uvolnil víkend 16. – 17. června. Proto zveme všechny příznivce in-line bruslí na tento víkend na první Inlajn kemp Lipno. Sejdeme se u nejhezčí trasy pro inline bruslaře z Nové Pece do Stožce podél horního toku Vltavy na Šumavě.

Inlajn kemp Lipno nejsou závody a není to ani klubová akce pro zvané. Mohou se zúčastnit všichni, kdo má rád in-line bruslení, chce zažít pěkný víkend v šumavské přírodě a poznat nové přátele. Program obou dnů si každý může upravit podle své chuti a schopností. Po ruce budou připraveni školení instruktoři inline bruslení a závodníci s radami ohledně bruslení, materiálu, údržby bruslí a techniky jízdy. V okolí Nové Pece je i mnoho turistických tras pro pěší a značené cyklostezky. Nemusíte tedy celé dva dny trávit s bruslemi na nohou, ale poznat i kus přírody v okolí.

Termín a místo
16. – 17. června 2007 Příjezd možný i v pátek večer.
kemp a stezka v obci Nová Pec, okres Prachatice, Jihočeský kraj

Podmínky pro bruslení
Stezka začíná na okraji obce Nová Pec a vede podél Vltavy do Stožce. Délka trasy je asi 16 kilometrů a celkové převýšení je asi 50 metrů. Cesta se klikatí a mírně vlní mezi loukami a lesy. Na trase je devět železničních přejezdů, které jsou bezpečně sjízdné. Dva z nich byly loni právě kvůli bezpečnosti bruslařů upraveny. Asfaltový povrch je hladký, jestli si mohu dovolit známkovat jako ve škole, dávám „1“ až „2“. V galerii si můžete prohlédnout fotky pořízené před dvěma týdny.

Ubytování
Asi 100 metrů od začátku stezky na břehu Lipenské nádrže se nachází kemp. K dispozici je jen základní vybavení bez teplé vody. Budeme spát ve stanech, chatky v kempu nejsou. Zvolili jsme tuto variantu z důvodu, že nemusíme dělat seznam účastníků a zamlouvat ubytování. Můžete si individuálně zajistit bydlení v penzionech, hotelích a ubytovnách v Nové Peci.

Doprava
Nová Pec leží na začátku Lipenské přehrady. Příjezd je možný ze směru od Volar nebo Frymburka odbočíte v obci Želnava. Do Nové Pece jezdí také vlak nebo autobus.

Program na sobotu a neděli
Individuální :-) Určitě se budeme věnovat bruslení. Někdo dojede do Stožce a zpět několikrát a někdo třeba jen vyzkouší své první brusle a krůčky na nich na začátku stezky. Vimperský inline klub (doufám, že také přijedou) má na svém webu zapsány časy, kterých dosáhli při jízdě ze Stožce do Nové Pece. Pro někoho to může být motivace.

Z možností kromě bruslení namátkou vybírám: pěšky na Plešné jezero, Medvědí stezka, Třístoličník (vlakem), na kole lze projet velkou část okolí a v Lipenské přehradě si můžete zaplavat, dále večerní posezení u ohně v kempu případně v hospůdkách v obci.

Budeme rádi, když nám předběžně nahlásíte svou účast na email honza (zavinac) inlajn.cz . Do diskuze pod článkem pište dotazy a přání.

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

32 komentářů | 8651 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): jouda 23. 5. 2007 St 10.32 ubytování
[1] : : : reaguj :

Pokud by někdo hledal ubytování pro větší skupiunu, tak cca 3 km od místa (silničkou vedoucí na Zvonkovou – teoreticky se dá dojet i na bruslích, aut tam moc nejezdí, ale na trase jsou dva menší kopečky) se nachází areál 5-ti chatkových táborů s jídelnou (půjčovnou kol, lodí a pod.) V červnu se tam určitě nějaká volná dispozice najde. Každý tábor má vlastní kapacitní společenskou chajdu, kde lze u krbu „zhodnotit den“. Víc na: http://www.lipnolake.cz/

Přidal(a): Honza 23. 5. 2007 St 10.54
[2] : : : reaguj : web

[1] jouda : Díky za odkaz. O chatkách vím. Několik letních táborů jsem tam prožil ;-) Přesto jsme zvolili kemp. Chatky bychom museli zamluvit dopředu pro daný počet lidí. Takhle není nikdo vázán a může přijet kdokoliv. Přijede a postaví si stan. Rozhodnout se může třeba podle počasí v pátek. Jenom sbalí brusle se spacákem a přijede.

Přidal(a): Vyry 23. 5. 2007 St 12.19 organizace "soustredeni" ?
[3] : : : reaguj :

Ahoj, bude tam i nejaka „organizovana“ cast? Napr. me by se hodilo par rad, jak jezdit poradne na speedech. Kvuli LeMans. Zatim jsem samouk. Ale pokud bude program komplet individualni, muze se stat, ze vsichni znali vyrazi na brusle a ja se nic nedovim :) Jinak ve Stozci je vyborna restauracka za levne ceny a vlak na prejezdech jezdi pekelne rychle a moc nehouka :) Vyzkouseno pred 3-mi tydny.

Přidal(a): Vyry 23. 5. 2007 St 12.21 jak do kempu
[4] : : : reaguj :

Jo a blizsi info, jak se dostat do kempu? Stezka zacina na takove krizovatce, pobliz nadrazi. Ale Lipno je podle me dal, nez 100m => kde je ten kemp presne?

Přidal(a): Balud 23. 5. 2007 St 13.22 re: Organizace
[5] : : : reaguj : web

[3] Vyry : Ahoj, organizace trošku bude, neboj. V pátek večer po příjezdu se dohodnem, co a jak podnikneme v sobotu a v sobotu večer pak probereme plán na neděli ;-)
Nicméně, účelem kempu je hlavně jiný typ setkání bruslařů než závody, kde se před startem všichni pořád vrtáme v ložiscích nebo se soustředíme na organizaci průběhu a po závodech všichni zmizí jak mánutím kouzelného proutku a na pokec už nikdo nemá náladu :-(
Speedovou techniku budou obstarávat Honza, Bob a další speedmani, fitnessovou techniku nejspíš já s Ufónkem, to vše tak nějak za letu… Pro zájemce o adrenalínové zážitky můžeme na večer vymyslet nějakou zběsilost typu 10km brusle/pivo/1,5km plavání Lipnem/pivo/15km běh/pivo/noční orienťák lesem na bruslích/fernet :-P

Přidal(a): Honza 23. 5. 2007 St 14.43
[6] : : : reaguj : web

[4] Vyry : Popis cesty ke kempu je jednoduchý: 1. příjezd do Nové Pece, přes most nad Lipnem 2. křivatka – kříž – doprava je zákaz vjezdu = začátek stezky do Stožce, doleva je obec, směr vlakové nádraží, rovně do části obce – Nové chalupy (tak nějak se to jmenuje) 3. dáš se směrem k vlakovému nádraží, tedy doleva 4. u křižovatky je po levé straně fotbalové hřiště a hned za ním, ještě než přijedeš k železničnímu přejezdu, je kemp, poloha kempu je přesně mezi silnicí, fotbalovým hřištěm, Lipnem a nádražím

Tady je odkaz na mapy.cz. šipka ukazuje na vrátnici kempu.

Přidal(a): lump 23. 5. 2007 St 15.14 re: vratnice
[7] : : : reaguj :

Honza napsal/a: Tady je odkaz na mapy.cz. šipka ukazuje na vrátnici kempu Je to dobry, podle fotky je v kempu volno ;-)

Přidal(a): Vyry 23. 5. 2007 St 17.52 re: Organizace
[8] : : : reaguj :

[5] Balud : no ja pevne verim, ze to nebude jen setkani zavodniku :) Cekam dobrou naladu, kopec srandy, seznameni s lidma atd. Ten speed me zajima jen v casti „jezdeni“. Jeste jak s jidlem? Pocitam, ze vlastni, ale bude vecer nejaka vatra na peceni burtu nebo mam vzit maso na grill? :) Ale nemam ten grill…

Přidal(a): Alili 23. 5. 2007 St 20.36
[9] : : : reaguj :

Tak z Ostravy dorazíme asi 3 :) už se těšíme zdarec

Přidal(a): Balud 24. 5. 2007 t 09.20 re: Organizace
[10] : : : reaguj : web

[8] Vyry :
Závodníci/nezávodníci: Není to výcvikovej kemp pro rychlíky (na to už je v týhle sezóně pozdě). Je to prostě víkendové setkání lidí s kolečkama na nohách. Kdo přijede, tak tam bude a každý bruslo styl si tam určitě najde to svoje. Od začátečníků po inlajnexperty.
Jídlo: Co si kdo přiveze, to si sní. Co si nepřiveze, tak sní někomu jinýmu 8-O
Vatra: Když nasbíráme nějaký dřívi, tak si buřta taky rád opeču.

Zajímalo by mě, kdo bude nejvzdálenějším účastníkem. Zatím to vypadá na Alili a spol

Přidal(a): Honza 24. 5. 2007 t 10.17
[11] : : : reaguj : web

[10] Balud :
Přeně tak, každý tam bude za sebe a bude tam dost možností potkat spřízněné duše na bruslích.

[8] Vyry : V obci je obchod s potravinami, asi 500 m od kempu. Otevřeno má asi jen v sobotu dopoledne. Jak už psal Vyry, ve Stožci je výborná restaurace U pstruha. V Nové Peci je taky možnost zajít na jídlo, kousek od kempu. Oheň uděláme určitě. O grilu nevím.

Přidal(a): dlabik 24. 5. 2007 t 16.00
[12] : : : reaguj :

Jen si rikam, zda na vikend neni 16km trosku malo – je to aspon do kola? By nebylo uplne od veci udelat pro zajemce hromadnou turu po okoli a nazvat to treba trenink…

Přidal(a): Alili 24. 5. 2007 t 20.18
[13] : : : reaguj :

JO no z Ostravy je to jen co by kamenem dohodil a kousek došel :) ale už se těšíme jezdíme teď po celé Čr tak proč né na Lipno :) navíc těsně před létem i když to počasí už je letní :) Jinak zdarec 16tého nebo tak nějak nebo na nějakém příštím závodě :) Zdraví Alili a Lukhi z Ostravy

Přidal(a): Honza 24. 5. 2007 t 21.29
[14] : : : reaguj : web

[12] dlabik : Není to dokola. Je to jedna silnice z místa A do místa B a zpět. Dohromady to dělá 32 km (občas slyším, že je to delší, až 36 km). Kolikrát to stihneš za sobotu? ;-)
Rozhodně se na trase nebudeš nudit. Byl jsem tam několikrát a pořád mě něco překvapuje.

Přidal(a): Vyry 27. 5. 2007 Ne 18.56 nabidka odvozu
[15] : : : reaguj :

Ahojte, jelikoz jedu autem z Prahy, nabizim 1–2 mista na odvoz tam i zpet. Odjezd v patek po praci. Mezi 16 a 19h. Zalezi na dohode. Pokud nekdo chcete jet, napiste mejla na j.vyroubal (at) rcmt.cvut.cz

Přidal(a): Dawid 29. 5. 2007 t 20.58 vypada to na partu super lidi
[16] : : : reaguj : web

AHoj .. myslel jsem ze to tam bude samej naslapnutej zavodnik.. a zatim to vypada ze se najde nejake misto i pro naproste nezkusence, kteri budou bavit ostatni svymi kousky :-D no takze to je super.. prijedu vas pobavit re: Balud… uz se tesim az budu plavat s bruslema v Lipne ten 1,5km po tom pivku :-)

Přidal(a): Honza 29. 5. 2007 t 22.17
[17] : : : reaguj : web

[16] Dawid : super, uz se tesime na pohodu a dobrou partu

mala navnada pro nerozhodnute ;-)
o vikendu jsem se tam byl a je to opravdu luxusni projizdka, vede lesem a neni tam vedro, moc prijemna jizda i v teplem pocasi
hospody jsou otevrene, pivo je studene, voda v lipne je mokra – vse v naprostem poradku :-)

Přidal(a): Lukii 30. 5. 2007 St 18.48 Doporučuju bude to bomba :-)
[18] : : : reaguj : web

Přikláním se k Honzovi! Jakožto „domácí“ jezdec musim říct, že něco lepšího budete jen těžko hledat ;-) zvlášť, když tam bude takováhle bezva parta lidí :-D Přijeď kdo mužeš. S pozdravem Lukii – VIK

Přidal(a): Bob 30. 5. 2007 St 18.58 to vypada dobre
[19] : : : reaguj :

Hmm vypada to na super akcicku… pomalu jdu nakupovat burty… piva doufam bude dost na miste. Navidenou v kempu

Přidal(a): LM 31. 5. 2007 t 22.48
[20] : : : reaguj :

[19] Bob : néé, néé,… žádný nazdar v kempu, si snad četl, to neni pro spíídaře… takže klídek mladej… :-) nazdááár, doufám, že nebude pršet, LM

Přidal(a): Bob 2. 6. 2007 So 00.53
[21] : : : reaguj :

[20] LM : Ty sis snad chtel brat brusle nebo co? Ja beru jenom burty a spacak. No mozna kdybych ten spacak nechal doma, tak se tam tech burtu vleze vic… Prset nebude, mam to objednany ;-)

Přidal(a): Balud 12. 6. 2007 t 12.23 Jedno místo v autě po trase Liberec - Praha - Lipno
[22] : : : reaguj : web

Pokud byste se někdo chtěli jet a nemáte jak, tak nabízim jedno místo u nás v autě. Pojedeme v pátek odpoledne (kolem čtvrté) z Liberce, přes Prahu a pak asi přes Písek, případně České Budějovice do Nové Pece.
ZPátky pak pojedeme v neděli pozdě odpoledne po stejné trase.

Přidal(a): Balud 13. 6. 2007 St 11.13 Auto už máme plné....
[23] : : : reaguj : web

[22] Balud : To byla ale rychlost ;-) Tak v pátek, čau

Přidal(a): jouda 13. 6. 2007 St 12.09 jak vás najdu v sobotu ?
[24] : : : reaguj :

Protože sobotní dopoledne se jeví někdy úplně jinak, naž se jevilo ještě v pátek v podvečer, tak spíš odhadem: kde bude nejlepší hledat někoho příjemného, veselého (to budou předpokládám všichni) a obětavého, kdo by měl případně chuť, zájem a náladu vysvětlit dcerce, jak se mají dělat ty „druhé krůčky“ na bruslích (já jsem pedagog „na houby“) ? Máme takového dobrodince dopoledne hledat spíš někde u Nové Pece u Stožce anebo spíš u stolečku na útulné zahrádce v Černém Kříži ? :-D ;-)

Přidal(a): Niky 13. 6. 2007 St 14.28
[25] : : : reaguj :

Ja myslim, ze na jakymkoli miste se nekdo najde :-) Popripade doporucuju kopnout do stanu, kde budou dospavat ospalci (treba Bob) :-D Jinac, berete nekdo k ohni a burtum treba kytaru?

Přidal(a): Bob 13. 6. 2007 St 14.53
[26] : : : reaguj :

na kytaru zapomen, staci burty a brusle… me ted krasne chrasti loziska, muzu Ti u ohne zatocit, kdyz budes chtit.

Přidal(a): Honza 13. 6. 2007 St 15.38
[27] : : : reaguj : web

[24] jouda : Brzy zverejnime tady na webu predbezny a priblizny program, co na vikend chystame. Jeste ho ladime.

Přidal(a): En 13. 6. 2007 St 20.31
[28] : : : reaguj :

Musím mít vlastní stan? Blbá otázka, to mne brzdí v rozhodování.

Přidal(a): Balud 13. 6. 2007 St 22.10 re: stan
[29] : : : reaguj : web

[28] En : No to zaáleží na spoustě okolností…. Třeba jestli jsi kluk, tak jestli Tě ubytuje nějaká silná žena se stanem… Jestli jsi odvážná holka, tak můžeš zkusit širáček… No prostě hafo podmínek k rozhodnutí :-)
Já bych si ho vzal. V lepším případě, můžeš někoho pozvat na paňáka 8-)

Přidal(a): KK 13. 6. 2007 St 22.57 re.re.stan
[30] : : : reaguj :

No… každý bez stanu…bude z chystaného pionýrského tábora Inlajn.cz bez milosti vyloučen a rodiče si ho budou muset odvézt domů… viď Balude; doufám, že jsem En(a) v tom rozhodování trochu vodbrzdil ... Jestli ne, tak to tak má být. :-D Kamil Kos

Přidal(a): Jirka 13. 6. 2007 St 23.16
[31] : : : reaguj :

No protože mi ségra odvezla můj stan do norska budu mít stan pro 3 takže kdyžtak někoho ubytuju :D P.S. nechrápu :D

Přidal(a): Gabca 14. 6. 2007 t 13.26
[32] : : : reaguj :

Ja mam kdyztak taky jeden flek volnej… PS.: uchyly neberu, vstupny ano :-D

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.