Českomoravký pohár 2007
Sezóna inline bruslí skončila a s ní i letošní Českomoravský pohár v Inline bruslení. Zbývá už jenom vyhlásit celkové vítěze a pořadí v jednotlivých kategoriích. Pohled zpět na celou sezónu by nám mohl napovědět, co příště zlepšit. Vaše návrhy, podněty a připomínky pište prosím do komentářů pod článek.
UPDATE: oprava výsledků, kterou způsobila početní chyba. Odkaz na opravené výsledky je uvnitř článku.
Celkové pořadí pořadí Českomoravského poháru.
Tři nejlepší v hodnocení za celý rok jsou následující.
Muži
1. Jan Pecka
2. Bohuslav Němeček
3. Kamil Hastík
Ženy
1. Kamila Nováková
2. Pavla Báčová
3. Kateřina Novotná
Další pořadí včetně bodového hodnocení a podrobné výsledky podle věkových kategoríí: ženy a muži.
Ve výsledcích jsou uvedeni závodníci, kteří podle pravidel poháru ČMP získali alespoň jeden bod.
Omlouváme se za chybu, kterou jsme způsobili Jarosalvu Zíkovi odepřením bodů za Vltavský maraton. Soubory jsou opraveny.
V letošním roce Českomoravský Pohár začal závodem v Plzni. Škoda Inline Den na kolečkách se jel podruhé na uzavřeném okruhu v areálu SKP Rapid. Na start se postavilo přes sto závodníků a průběh závodu naznačil, že loňský vítěz Honza Pecka se na letošní sezónu opět dobře připravil.
Druhým závodem byl Vltavský maraton pořádaný tradičně v Praze Braníku na cyklostezce u Vltavy a v okolí golfového hřiště. Závodu se zúčastnilo 235 závodníků všech věkových kategorií, včetně rodičů s kočárky. Kvalita trati trochu pokulhává za ostatními závody a při účasti velkého množství závodníků nebyla příliš bezpečná, při hrozivém pádu si Rastík zlomil ruku. Vítězům předávala ceny Kateřina Neumannová.
Na konci prázdnin se jel v Liberci už potřetí závod Bohemia Inline. Na zajímavé trati se letos objevil jeden kruhový objezd. Prvně se objevily problémy s časomírou Championchip. Celkově dobrá atmosféra a kvalitní organizace.
Další pohárový závod byl maraton v Brně na výstavišti. Společně s boji o umístění v ČMP se bojovalo o tituly mistrů republiky v maratonu. Přijela kompletní česká špička i závodníci ze zahraničí. Kvalita asfaltu na trati by mohla být lepší, ale s tím organizátoři nemohou téměř nic udělat. Ozdobou byl výkon Francouze Grandgiranda, který společně s Matějem Krupkou ujel zbytku startovního pole a dokončil závod ve výborném čase. Mezi ženami kralovala Martina Sáblíková.
Předposlední závod byl na programu v Opavě. Tradičně spíše komorní závody si přislo vychutnat hodně místních borců, kteří se pravidelně účastní zdejších Bladenights. Pohodové závody za pěkného počasí.
Na závěr sezóny se stejně jako loni konal Memoriál MUDr. Podmolíka. Za krásného podzimního počasí se jel velmi rychlý závod s dramatickým průběhem. Po skončení závodu bylo vyhlášeno pořadí Otrokovického poháru a také celkoví vítězové Českomoravského poháru 2007.
Celkový počet startujících je téměř tisíc lidí. Závodem s nejvyšší účastí byla brněnská Grand Prix, naopak komorní atmosféru měly závody v Opavě a Otrokovicích.
Jak se vám líbil letošní ročník? Budeme rádi, když nám napíšete návrhy na zlepšení pro příští ročník v komentářích pod článkem nebo na našich emailových adresách. Nejsme pořadateli všech závodů a tak nemůžeme slíbit splnění všech přání. Přání a komentáře organizátorům předáme.
Děkujeme všem závodníkům za účast a přístí rok se doufám opět sejdeme na startu ČMP 2008.
Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítěDiskuse
Komentáře k textu
Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
K textu nebyl napsn dn koment.