Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Inline dráhy v Čechách přibývají

17. 11. 2007 So 22.24 [Krátké zprávy a oznámení]tisk

obrazekPodle všeho nabralo inline bruslení v Čechách i na Moravě další zajímavý směr. Jako houby po dešti začínají přibývat specializované dráhy pro bruslaře. Po plzeňském Škoda sport Parku, Běchovicích a Otrokovicích se na podzim objevila dráha v Liberci a v Krupce.
Okolo těchto drah pomaloučku, polehoučku vznikají týmy a kluby nadšenců, kteří se chtějí věnovat systematické přípravě svojí ale i dalších a především dětí. A to je super zpráva. Od začátku existence Inlajn.Cz bylo naší ambicí podporovat a popularizovat in-line bruslení u nás a právě z Krupky mi dorazila prosba o zveřejnění informací o náboru nových členů.

Moc rád tuhle výzvu u nás na webu zveřejňuji a k tomu přidávám i výzvu svojí. Uvažujeme s několika dalšími podobnými nadšenci v Liberci o vytovření oddílu a zajímal by nás zájem o něco takového… Máte chuť se připojit k inline dění v Liberci, nebo máte doma malou sportovkyni/sportovce, kterého byste právě do bruslení chtěli zasvětit? Chceme zjistit zájem, jestli se do něčeho takového máme vůbec pouštět. Napište svůj názor do komentářů pod článkem, nebo pošlete mail

Dráha v Liberci

In-line dráha v Liberci vznikla jako „vedlejší produkt“ výstavby areálu pro běžecké lyžování pro připravované Mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009. Na stadiónu je vyasfalotvaný cca 230 m dlouhý ovál a celý areál je pak propleten asi třemi kilometry asfaltových stezek. Některé z nich jsou bohužel docela kopcovité a tak se na rekreační bruslení hodí asi tak 1 a čtvrt kilometru.

obrazek obrazek obrazek

Z trasy kolem Špičáku se otvírá úžasný výhled na hřeben Ještědu a dolů na město Liberec.

Město Krupka pomáhá rozvíjet nový sport

obrazekNová možnost pro vyznavače bezpečného in-line bruslení se otevírá v podhůří Krušných hor – ve městě Krupka. Sportu a novým projektům otevřené vedení města započalo výstavbu in-line dráhy. Podle projektu dopravního a stavebního inženýra Ing. Havaniče bude v části tzv. lesoparku postavena v několika etapách víceúčelová oddychová plocha. Její součástí bude zejména cca 400 m dlouhý a 3 m široký asfaltový „chodník“ pro in-line bruslení. Po provedení oplocení, které ale bude provedeno až v příštím roce, by měla být realizována adrenalinová sportovní lanová výšková dráha s odborným dozorem, horolezecká stěna a několik dalších větších herních prvků. Uvažuje se i o umístění drobné chatky pro stálou hlídací službu a poté umístění celého areálu pod hlídací kamery. Plánovaná doba výstavby celého komplexu je v letech 2007–2009 s tím, že bude možno využívat postavené prvky již po jejich dokončení – instalaci, nikoliv až v roce 2009. Bonusem pro zanícené bruslaře bude instalace osvětlení po obvodu dráhy.

obrazekSoučasně s výstavbou dráhy zakládá občanské sdružení Sportovní škola Krupka při ZŠ a MŠ Krupka Teplická in-line rychlobruslařský oddíl. Členy oddílu se mohou stát děti ve věku 7 – 15 let a to nejen žáci ZŠ a MŠ Krupka Teplická, ale i všichni mladí zájemci z města Krupky a okolí. Tréninky v zimním období budou probíhat minimálně dvakrát týdně ve sportovní hale Městského stadionu a školní tělocvičně. V plánech oddílu je nejen účast na závodech, ale i jejich pořádání – samozřejmě na krupské dráze.

obrazekOddíl již nyní komunikuje se starostou města panem Ing. Pucharem o podmínkách provozu dráhy a na základě oddílových zkušeností již byli učiněny kroky k její vyšší bezpečnosti. Především pro veřejnost pak bude dráha plnohodnotně využitelná a nebude docházet ke konfliktním situacím s pejskaři, cyklisty, chodci a samotnými bruslaři jako např. na pražské Ladronce, Letné nebo na běžných cyklostezkách. Na dráze bude stanoven pevný provozní řád, jehož dodržování bude zajišťovat hlídací služba. Z vstřícného přístupu radnice bude profitovat i náš oddíl – v odpoledních hodinách, dva dny v týdnu, zde bude vyhrazena hodina pro náš trénink.

obrazek obrazek
obrazek obrazek
Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

6 komentářů | 7486 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): Tomáš 20. 11. 2007 t 19.53 gg
[1] : : : reaguj :
Přidal(a): Balud 20. 11. 2007 t 21.25 re: gg
[2] : : : reaguj : web

To vypadá naprosto úchvatně… teď jen aby zodpovědní stavitelé měli rozum a nevymysleli do stezky nějaké supernápady jako 100 metrů šotoliny nebo tři dlouhé schody pro zpomalení provozu…

Přidal(a): HonzaH 21. 11. 2007 St 13.22 Plzen
[3] : : : reaguj : web

V Plzni na Kosutce se take pripravuje areal pro bruslare. Zatim je to ve fazi vytvareni navrhu. Jiste potesi, ze jsou plany na vybudovani dalsich moznosti pro bruslare krome Skoda parku a Loaptarny.

Přidal(a): Jana 21. 11. 2007 St 14.42 Liberec
[4] : : : reaguj : web

Jako děcko už jsem sice ve svých třiadvaceti trochu přerostlé :-D, ale myslím, že je to skvělý nápad. A podpořit by se určitě měl. Pomůžu ráda! Aspoň jak mi síly, um (tam jsou rezervy vždycky :-D :-D u mě :-D) a čas dovolí… Jinak, Vesec mám kousek za barákem – nedávno jsem to tam obhlížela – pár dalších fotek je tu: http://irmis.own.cz/vesec_rijen07/

Přidal(a): Valec 21. 11. 2007 St 14.42
[5] : : : reaguj :

Jen v Pardubicích a Karviné o ničem takovém nevím. Dokonce i v Ostravě by se něco takového hodilo. Komenského sady jsou sice fajn, ale nekdy to tam vypadá jako na Ladronce.

Přidal(a): Tomáš 21. 11. 2007 St 15.32
[6] : : : reaguj :

[2] Pro Balud : no jen na netu jsou asi jen 2 fotky

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.