Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Top trasa od VIKu I.

14. 9. 2008 Ne 19.56 [Trasy]tisk

První a zdaleka né poslední vybraná trasa z Inline Tras od VIKu, nás zavede do oblasti Lužických jezer. Trasu přidal uživatel Josef a patří k tomu nejlepšímu nejen obsáhlostí a neustálým doplňováním podrobností, ale také fotografiemi a mapovými podklady.

Projekt Inline Trasy vznik za účelem vytvoření kompletní databáze inline tras, stezek, terénů a chodníků u nás, na Slovensku a blízkém okolí. Pro tyto účely byl vytvořen systém, kde můžete jednoduše, v několika krocích, přidat stezku na mapu, nebo vytvořit trochu rozsáhlejší popis včetně obrázků. Za cíl si klademe jednoduchost, kvalitní zpracování a především obsáhlost tak, aby si každý bruslař ve svém okolí našel příhodný terén, kde se bude moci projet.

Tady již slíbený výtah z trasy kolem Lužických jezer:

"Stovky km inline tras v oblasti velikosti jednoho okresu, souvislé trasy na desítky kilometrů, to nemusí být jen inlajnistův sen, to jsou Lužická jezera v SRN. Bývají označována jako bruslařský ráj budoucnosti, ale již dnes zde jsou takové možnosti bruslení, že snesou srovnání s pověstným Flaemming skate a možná ho i v lecčems předčí. Jak to bude s tou budoucností těžko odhadnout. Zda třeba za 10let přelíznou všechny ty trasy novým asfaltem … ?

Rozsáhlé možnosti bruslení jsou zde zřejmě založeny na více faktorech. Základem jsou manipulační asfaltované silničky (LMBV) kolem rekultivovaných hnědouhelných povrchových dolů – dnes zatopených, tedy jezer. Dále množství asfaltovaných cyklostezek, nově budovaných i podél kdejaké silnice. Pro přejezdy mezi jezery se občas použijí i cyklotrasy po vedlejších silničkách, zde hraje velkou roli ohleduplnost německých řidičů (zbytečně nezneužívat).

Kolem některých jezer jsou okruhy délky i přes 20km, s hladkým asfaltem šířky přes 3m, vyhrazené jen pro cyklisty, bruslaře, …, kterých tu zatím jezdí tak málo, že jste rádi, když někoho občas potkáte. Ráj pro spíďáky. Na své si přijdou i hobíci a inline-turisté, protože propojením okruhů lze sestavit souvislé trasy délky desítek km. Něco zde popíšeme, kolem 200 km tras, jiné teprve čekají na objevení a popis.

Partwitzer See Z hlediska “inlajnového” asi nejlepší jezerní okruh, celý na asfaltu šířky 3–6 m, délka 22km. Bez kritických míst, bez průjezdů obcemi, jen několik ostřejších zatáček a mírných stoupání/klesání. Jezdí se zde mimo jiné Lužická 100-vka, 5 okruhů na bruslích – 107km. Viz.www.seenland100.de/index.php?link=skaten Parkování u kempu v Geierswalde. Zhruba v polovině trasy dobré občerstvení, vyhlídka a parkoviště u obce Lieske, asi 0.5 km odbočit na okruh kolem Sedlitzer See. Nebo kiosek u Siedlungu. Mapa na www.inlinemap.net/route/46033, nebo na www.lausitzerseenland.de/…aildruck.php?…"

Popis celé trasy si můžete přečíst zde

Pokud Vás náš projekt zaujal, právě Vaší trasu můžete přidat zde

Nebo můžete začít procházet celou databázi tras zde

Tě kolečko

Vaše Inline Trasy od VIK Inline Portálu

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

1 komentář | 2400 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): pepa 11. 10. 2008 So 20.34 Potvrzení
[1] : : : reaguj : web

ahoj, musím doporučit!! Minulý víkend jsme prodělali jednu dvaceti kilometrovou trať u těchto jezer. Paráda. Doporučuji se ubytovat v Mikulášovicích v Čechách, kde je to super na nedělní vycházku na rozhlednu tanečnice a v sobotu se vydat na jezera. bruslení je fakt perfektní !!! trasy nádherný a liduprázdno – takže akce pro partu – skvělá… Tak jen do toho!! čus. pepa 8-)

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.