Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Kurz inline bruslení v dešti

16. 4. 2012 Po 22.50 [Fitness]tisk

20120413_houstka_th O víkendu jsme uspořádali další z víkendových inline kurzů v Houšťce a tentokrát byl kurz od začátku hodně napínavý. Předpovědi na víkend nebyly moc příznivé a tak jsme nervózně očekávali sobotní ráno.

Čarodějnice z Houšťky

Díky mocnému čarování Míly Roudnické ze Sporthotelu Houšťka jsme se v sobotu probudili do sluníčkem prozářeného rána a tak se na sobotní část kurzu vstávalo zvesela.
Po tradiční kávě a dospání večerního klábosení jsme se v půl desáté sešli na terase a oficiálně zahájili kurz. Po několika organizačních minutách jsme konečně přešli k činům.

Nebojte se padat

První na řadě je trénink pádů. Za pomoci karimatek a vydatného povzbuzování instruktorů se postupně všichni naučí spadnout dopředu i dozadu a ti nejodvážnější si pak dokonce vyzkouší chrániče na asfaltu.

Pohoda, strach z pádu na inline bruslích je pryč.

Účastníci kurzu si rozdělujeme do skupin podle zkušeností a věku a děti pod vedením Niky se přesouvají na sluníčko a dospěláci zůstávají s Honzou a se mnou. Honzova skupina jsou mírně pokročilí a tak si Honza testuje, kdo co umí, aby dokázal nastavit správné tempo a úroveň začátku výuky.
U mě v týmu jsou začátečníci nebo ti, kdo se za začátečníky považují a tak to bereme pěkně od začátku a pomaloučku polehoučku.

Video odhaluje pravdu

Před koncem dopoledního bloku probíhá natáčení krátkých videosekvencí, kde každý předvádí, jak na bruslích jede dopředu a jak zastaví před překážkou.

Video budeme analyzovat po obědě.

Po dobrém obědě si ke kávě pouštíme video jednotlivých účastníků a rozebíráme ze všech stran, co je na obrázku vidět. Je super sledovat, jak pokyny předávané slovně při kurzu získávají při pohledu na plátno se záběry v nadživotní velikosti na jasnosti a důrazu. Většina účastníků pokyvuje hlavou a v očích je vidět odhodlání.

Po pauze a videu se bruslí lépe

Odpolední blok začínáme opakováním závěru toho dopoledního a je vidět, že video lekce zabrala. Všichni postupně odstraňují chybky a bruslení a brzdící manévry se s každou minutou zlepšují.

Několikrát kolem projíždí Nika s dětmi a pilují skluzovou fázi.

V polovině kurzu už umí začátečníci 3 způsoby brzdění a zvládají bez problémů jízdu vpřed. V závěru odpoledního bloku se jedeme trochu projet do aleje abychom si rozmotali nohy a potkáváme Honzovu skupinu Alfa, která se chystá trénovat sjezd z kopce a průjezd nerovnostmi. Těším se na nějaké akční záběry.

Teorie nikoho nezabije

Po sprše, večeři a chvilce odpočinku začíná večerní program – přednáška o údržbě bruslí a pravidlech pohybu na inline bruslích na českých stezkách a silnicích. Přednáška je asi zbytečně nadnesené slovo, protože Honza se bravurně pouští do demonstrace jak vyměnit kolečka a vyčistit ložiska. Na stole se postupně objevuje několik dalších párů bruslí a imbusy se točí o sto šest.

Honza kraluje s mixérovým čističem ložisek a za 25 minut kompletně renovuje moje ložiska z Flaemingu před 14-ti dny. Díky Honzo.

Teorie pokračuje povídáním o tom, jaká je situace s postavením inline bruslařů na českých cyklostezkách a vše vrcholí pojídáním místní speciality – bramboráků s nivou.
Únava po celodenním bruslení je značná a tak se postupně všichni vytrácejí do postelí a zůstáváme s Honzou a Nikou sami. Připíjíme na zítřejší hezké počasí a jdeme do postele.

Bruslení na mokru

V neděli se probouzíme do deštivého rána. Asfalt je mokrý a naštěstí neprší nijak intenzivně, spíš krápe. U snídaně sonduju náladu na palubě a potěšeně zjišťuji, že všichni se těší na možnost vyzkoušet si, jak to jezdí na mokru. V půl desáté vyrážíme na stezku.

První kroky na mokru jsou nejisté.

S každým dalším krokem se jistota pohybu na mokrém asfaltu zvyšuje a tak asi po dvaceti minutách zvykání na novou situaci můžeme bez problémů pokračovat v naplánovaném obsahu kurzu. Ráno jsem se s Nikou dohodl, že uspořádáme klání mezi dětskou skupinou skupinou mých začátečníků a tak po procvičení včerejších dovedností a vylepšení odrazu ze všech čtyř koleček vyrážíme na souboj.

V sérii dovednostních soutěži děcka těsně vítězí a tak po obědě budu slavnostně předávat slíbené zmrzlinové poháry s horkými malinami.

V závěru dopolední části se věnujeme natáčení videí se stejnými tématy jako včera. Po obědě si je pustíme, abychom porovnali jestli došlo ke zlepšení nebo nedošlo. Když připojím kameru k notebooku s hrůzou zjišťuji, že videa se neuložila a tak je o program odpolední části předem postaráno.

Závěrečné představení

Po obědě vyrážíme na poslední blok, ale pohled z okna i na meteorologický radar ukazuje, že to na dlouho nebude. Rychle se přezouváme a vrháme se na natáčení videosekvencí. Než začne opravdu lejt, stíháme všechny natočit několikrát a dokonce ještě dvakrát objedeme celou Houšťku a pak prcháme zpátky do Sporthotelu.

Video jasně ukazuje rozdíl mezi včerejškem a dneškem.

A tak můžeme rozdat účastnické certifikáty a popřát všem bezpečné bruslení a šťastnou cestu domů. Postupně se všichni loučí a vyrážejí na cestu k domovu. Já čekám chvíli na příjezd Sylvy a tak si dávám odpolední kafe s prima pocitem, že jsme zase pár lidem pomohli cítit se na bruslích dobře a bezpečněji a to je to, proč nás ty kurzy fakt baví pořádat.

Více o víkendových kurzech najdete zde.

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

0 komentářů | 1749 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsn dn koment.

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.