Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Mallorca Speedcamp 2006

3. 1. 2007 St 08.41 [Speed]tisk

Na Mallorce je v zimě nádherně...Vzhledem k tomu, že je nejvyšší čas vybrat na jaký camp letos vyrazit (pokud teda na nějaký vyrazit chcete) a taky, že jsem to pár lidem slíbil, dělím se s Vámi o průběh jednoho z nich.
Jak název napovídá jedná se o camp na Mallorce zaměřený na speedskating, který pořádá Barry Publow. Camp je charakterizován jako částečně bruslení – částečně dovolená.
Barry studoval biomechaniku, je trenérem kanadského národního inline teamu a autor knihy Speed on skates. (technika na ledě, inline, trénink…., trochu starší, ale stále inspirativní).
Mallorca Speedcamps začaly v roce 2005, tj. šlo o druhý rok. Byl jsem i roce 2005, ale dále popíšu jen 2006, což by pro představu mohlo stačit.

Sobota

Cesta: Odlet 11:20 z Ruzyně, přes Barcelonu, přistání v Palmě v cca 17:20 v Palmě. Městským autobusem do Palmy na Espana placa pak dalším „meziměstským“ autobusem do Port Alcúdia (19:00 – cca 20:20) až před hotel Yvory Playa. Cena 1,85 + 4,80 €. Další možností je použít z letiště taxi za cca 55 €.
Ubytování (hotel s polopenzí), krátký meeting v 21:30 v hale hotelu. Účastníci: z loňska Barry, Leslie (USA), Eric, Tom (Švédsko), Ulrich (Kanada) s novou přítelkyní, nově Mike (Kanada), David (USA), Jan, Andreas (Švédsko), Peter (Rakousko), 2× Londonskaters, Kevin (USA), 3× němci Martin, Mark, Mayke, Steeve (USA).
Apartmán má obývák s dvěma pohovkami a kuchyňským koutem (lednice, mikrovlnka, sklokeramická deska…) ložnici (dvě postele) a balkón s židličkami do ulice :-(.

Technický dril v Barryho podáníNeděle

10:00 Group social skate 1, výlet do okolí Alcúdie, po vyjetí z „turistického pobřeží“ proti loňsku nový nádherný asfalt (dotace EU na infrastrukturu). Celkem cca 28 km. Počasí – cca 22 – 25 stupňů.
16:00 Drylands, Technical sesion, Social skate
Drylands – bez bruslí na malém parkovišti za hotelem, základní postoje – Postoj 1, základní postoj, Postoj 2 – postoj s unoženou nohou (push), Postoj 3 – Recovery Dále tři základní drily. Barry má oblíbené barevné křídy, kterými neustále čmárá na asfalt :-)
Technical sesion – na vcelku nevyužívané cestě k motokárám. Drily tentokrát na bruslích
Social skate – Stejná cesta jako ráno, trochu kratší a pohodovější.

Pondělí

10:00 Video, Social skate. „U motokár“ natáčení na video, zpět do hotelu a pak na druhou stranu od hotelu na Sa Pobla, (trochu zkrácení proti loňsku). Ke konci padá z první pozice Kevin, a i když má chrániče (Powerslide) tak se nevyhnul odřeným kolenům a díře v lokti – 3 stehy. Celkem cca 30 km.
16:00 Technical sesion – rozdělení na skupiny, my máme 40 minut na ježdění – obvyklá trasa. Poté Barry jezdí z každým samostatně a komentuje chyby. Celkem asi 20 km. Diskuse nad pozicí rámu.
19:00 Video analyze. – komentář každého z videa.
Večer asi do 22:30 společně na pláži.

Názvik přešlapování na kterémkoliv kruháči Úterý

10:00 Group social skate Opět na Port Polanca, Barry komentuje jednotlivce, k moři a pak speed po pobřeží do Alcúdie a pak po malých cestičkách na oblíbenou cestu do hotelu. Jeden menší pád – Londongirl 2 – kámen zablokoval kolečko.Celkem asi 30 km. Dryl pro DP. Pro nácvik cross overu se hodí jakýkoliv kruhový objezd.

16:00 Technical sesion – drily na bruslích.
Group social skate – Erik, David, Linda, Já k moři a zpět jako v neděli ráno. Velmi rychle, celkem asi 35 km.

Středa

odpočinek, někdo výlet, někdo práce.

Čtvrtek

10:00 Video shooting + analyze
Natáčení u motokár, tentokrát dvakrát – klasika + double push (někteří), pak analýza u TV.
15:00 Technical sesion – drily DP, teorie ….tři stupně DP, teorie, Výhody DP – při stejném úhlu delší push (součet underpush + regular push) a dále také moment.

Group social skate – měla být pohodovka s natáčením, ale opět se to zvrhlo, cesta k moři OK, nazpět jsem nezachytil nástup ….. Cca 35 km.

Pomocí křídy se dá vysvětlit všechno... Pátek

10:00 Group social skate – Barry je indisponován – průjem, jedu s němci a Steevem obvyklou cestou po Polenca, po občerstvení jsme se vrátili stejně, cca 40 km.
15:00 Barry stále indisponován, jedeme k motokárám, krátce drily především pod vedením němců, např. sundat přední kolečko (u 100 dát na přední menší) pak zase do Polenca a zpátky do hotelu, cca 45 km.
19:00 Discussion – Bar session, Historie DP, trénink, makrocykly, mikrocykly, velký význam odpočinku, off season trening , sprint, warm up……
22:00 Pláž ….

Sobota

Odjezd v 7:30 – autobus, Palma 9:00, Letiště 9:20, Praha cca – 12:00.

Shrnutí

Každý se v průběhu tohoto týdne zlepšil.
Z hodnocení jiných, kteří se již zúčastnili jiných campů je tento ne tolik na výkon, a najíždění kilometrů, ale víc na pochopení a vysvětlení jak a proč. Najíždět kilometry samozřejmě nikdo nikomu nebrání, předloni jeden Švéd najel za necelých 14 dní (v roce 2005 byly dva turnusy) cca 750 km.
Proti německým campům není tento tak hromadný a asi je trochu volněji organizovaný :-) pohoda.
V současnosti se dá letenka z Prahy do Palmy koupit za cca 6500 Kč. Z některých německých letišť jsou přímé nízkonákladové lety levnější. Platba za camp je nejjednodušší přes paypal (v případě potřeby mohu pomoc). Letos pojedeme s menší skupinkou na GoToSpeed, ale kdyby se Vás rozhodlo pár jet tak dejte vědět, kdybyste vás bylo víc tak bych měl camp zdarma a pak bych asi jel i na Mallorcu ;-).

Tak tady ještě odkaz.

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

7 komentářů | 2897 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): Balud 3. 1. 2007 St 11.13 GoToSpeed
[1] : : : reaguj : web

Odkázek by nebyl?

Přidal(a): PetrN 3. 1. 2007 St 13.15
[2] : : : reaguj :

Odkaz na Mallorca speedcamp 2007 jsem doplnil do textu. Odkaz na GoToSpeed – www.gotospeed.com. Ale moc tam toho neni.

Přidal(a): dlabik 4. 1. 2007 t 21.11
[3] : : : reaguj :

750km je pro me spis horsich 14 dni. Existuji i akce pro takove, kterym nejde az tak o rychlost jako spis o mnozstvi kilometru?

Přidal(a): Bob 11. 1. 2007 t 23.35
[4] : : : reaguj :

hmm nice!

Hmm podle me je 750km na 14dni az az. Taky nekdy telo musi odpocivat a na malo kterej zavod potrebujes na bruslich takove objemy. Nebo si to myslel na biku?

Do ukorculkovanie

Přidal(a): dlabik 13. 1. 2007 So 18.22
[5] : : : reaguj :

Obvykle, umoznuje-li to pocasi, jezdim 1,5–2 hodiny kazdy den po praci. O vikendech vetsinou vic, takze, ac kola nepocitam, myslim, ze to opravdu davam bezne. Souhlasim s tebou, ze odpocinek je treba. Jenze kvuli odpocinku se asi na takove akce nejezdi ;)

Přidal(a): Bob 25. 1. 2007 t 15.35
[6] : : : reaguj :

Oka, no pokud by slo o odpoved na Tvou otazku, tak ackoliv jsem tam nebyl, vidim takovou akci jen jako presunuti se nekam, kde nemas jine vazby a okolim krom sveho sportu (tzn zadan skola, prace, pratele a hospody…), ale zato mas kvalitni prostredi pro provadeni sveho sportu. Jestli se po par hod instruktazi vydas na nekolik hodin najizdeni km, do toho by Ti snad nikdo mluvit nemel. Takze myslim ze ta otazka by mela znit spise… „Je mozne na teto (nebo podobne) akci vyuzivat stezky/silnice i bez instruktora?“

A ja si myslim ze ano, ale nevim to :o)

Do ukor…

PS: Ty obejmy Ti zavidim.

Přidal(a): PetrN 26. 1. 2007 P 08.34
[7] : : : reaguj :

Bob napsal/a: „Je mozne na teto (nebo podobne) akci vyuzivat stezky/silnice i bez instruktora?“

Lze :-D

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.