Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Kolečkové bruslení už tu je téměř 300 let

11. 1. 2007 t 09.58 [Krátké zprávy a oznámení]tisk

Zdá se to divné, ale je to tak. Lukin z VIK (Vimperk Inline Klub) si dal tu práci, že vystopoval v historických pramenech mezníky ve vývoji kolečkového bruslení.
Na začátku 17. století v Holandsku se neznámý muž rozhodl, že bude bruslit v létě. Lední bruslení bylo rozšířeným způsobem k cestování po zamrzlých kanálech. A tak tento neznámý vynálezce přišel se „suchozemními bruslemi“. Na boty přidělal pomocí hřebíčků dřevěnou destičku a na ní dřevěné válečky. Přezdívka pro jeho nové „suchozemní brusle“ byla Obratníci…. pokračování…

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

1 komentář | 1638 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): slave 21. 1. 2007 Ne 17.39 podobny clanok :-)
[1] : : : reaguj : web

Oficiálny kredit vyrobenia prvých kolieskových korčúľ bol pridelený Josephovi Merlinovi, remeselníkovi a hudobníkovi narodenému 17. septembra 1735 v belgickom Huys.

zdroj www.inlineportal.sk ale ospravedlnte prekoduvava sa template tak to je trosku rozbite behom par dni to bude ok

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.