Home E-mail - nezapomeň zaměnit slovo zavináč za znak

Jak začít bruslit na in-line? Zkuste inline kurz...

3. 5. 2007 t 14.39 [Poradna, Fitness]tisk

Inline kurz – přejezd překážky NOVINKA: Dárkový poukaz na kurz bruslení

darkovy_certifikat_th Darujte svým nejbližším, kamarádům či známým kurz inline bruslení. Více se dozvíte zde

Když sleduju četnost přístupů k článku Jak vybrat inline brusle? a pak sleduju, jak venku na cyklostezkách přibývá bruslařek, bruslařů a bruslařčat, řekl bych že v tuhle chvíli se na spoustě míst někdo pokouší udělat první kroky a krůčky na bruslích. Kdo už je má za sebou, tak to zná. Strach z pádu zcela ochromí svaly na nohou a ty naprosto neposlouchají dělají si co chtějí a především to, co nechce jejich majitel a zřícení se na asfalt je stále blíž a blíž. Dvakrát, třikrát se podařilo přicházejí pád odvrátit díky zuřivému mávání rukama alá orel, ale nakonec to stejně přišlo a BUM!.
V lepším případě z toho bude jen modřina na zadku, v tom horším bohužel bolest a znechucení a pochyby o sobě samotném. Jasně, určitě existují světlé vyjímky a přirozené talenty, ktré jen co na brusle stoupnou, tak jsou z nich krasobruslaři, ale drtivá většina nováčků, ale i bruslařů, kteří už třeba rok jezdí pořádně neví, jak na to.

O právě uplynulém víkendu jsme v Liberci uspořádali in-line kurz pro pár zájemkyň a jednoho zájemce a bylo super sledovat, jak z trápícího se stovření na botách s kolečky, které jezdí úplně jinam než chce, se za pár hodin stává bruslařka nebo bruslař, který jede tam, kam jet chce, zastaví, když potřebuje a když už náhodu spadne, tak ví jak spadnout, aby to bolelo co nejmíň.

Co všechno se naučíte?

in-line výukaKurz začíná úplnými základy, které se na první pohled zdají úplně jasné, ale po troše přemýšlení se ukáže, že vlastně spousta lidí neví

  • Jak se zvednout ze země, aby mi brusle neujížděly?
  • Jak spadnout na zem, když to bude nevyhnutelné, abych se nezranil a moc to nebolelo?
  • Jak stát na bruslích, když se nepohybuji?
  • Jak se mám rozjet?
  • Jak zabrzdím, před překážkou?
  • Jak mám zatočit?
  • Kam se mám koukat?
  • Ježišmarjá, ono je to z kopce!!!

a řadu dalších věcí, které se zkušeným bruslařům zdají tak samozřejmé. Kromě toho že se během krátké doby strašně zlepšíte potkáte pár podobně „postižených“ lidí a protože jste na tom s technikou všichni stejně nebo podobně, můžete pokračovat v dalších krocích společně. Získali jste pár nových známých…

Stojí to za to?

inline kurzŘekl bych že jo, cena kurzu 500,– korun za dvě 4hodinové lekce během víkendu, nebo několik kratších během všedního dne odpoledne, nakonec vyjde výrazně levněji než masti proti bolesti a trápení se na židli s naraženou kostrčí.

Ostatně, podobný kurz jsme dělali brzo na jaře i pro pořad V kondici kde jsme „učili“ bruslit Olgu Šípkovou a v pořadu Sportujeme s Katkou, který také vysílá Česká Televize figuruje celý Inlajn.Cz tým jako figuranti a „děti ze Zadova“ 8-O

Tak co? Ještě pořád se chcete jít trápit na cyklostezku sami? Pokud ne, napište na mail Baludovi a domluvíme se, kdy a kde.

 

Sdílejte článek kliknutím na ikonku oblíbené sociální sítě

43 komentářů | 13564 přečtení

Diskuse

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

Přidal(a): John 3. 5. 2007 t 17.08 Perfektni kurz
[1] : : : reaguj :

Absolvoval jsem tento kurz a mohu ho jen doporucit. Vyborna organizace, skvela vyuka, perfektni instruktor, ktery se venoval kazdemu z nas – a co je pro mne nejdulezitejsi – skutecne jsem se naucil bruslit :-)

Přidal(a): paia 3. 5. 2007 t 22.00 misto konani?
[2] : : : reaguj : web

delate kurz jen v Liberci, nebo i v Praze? jsem totalni zacatecnik… 8-)

Přidal(a): Balud 4. 5. 2007 P 08.12 re: misto konani?
[3] : : : reaguj : web

[2] paia : Liberec je nám bližší tím, že tu bydlíme, ale Praha není daleko a pokud by se našla dostatečně velká skupina (minimum pro zahájení kurzu je 6 lidí), tak asi není problém podniknout kurz i v Praze…

Přidal(a): aralk 4. 5. 2007 P 14.59 praha
[4] : : : reaguj :

i já pořídila byla dnes na bruslích poprvé, jsem také z Prahy a určitě bych se přidala ;-)

Přidal(a): Petra 4. 5. 2007 P 15.26
[5] : : : reaguj :

:-)Ahojky, absolvovala jsem s Johnem a dalšími z Liberce tento kurz. Musím teda pochválit Víťu, že se mnou měl trpělivost a byl na mě hodný! Já jsem jedna z těch, co nejsou přirození talenti… ;-) Výborná organizace, promyšlená každá minuta. Vřele každému doporučuji! 8-)

Přidal(a): linfe 5. 5. 2007 So 16.06 Praha
[6] : : : reaguj :

ahoj, já teda „se na bruslich pohybovat umím“ ale řekla bych že trocha treninku a správné techniky neuškodí, obzvlast když sem si koupila dneska nový brusle a chystam se zase začít jezdit. Jsme teda 2 s kamoskou tak až budete mit dostatečnej počet jdem do toho :-) InLine zdar :-)

Přidal(a): renata 9. 5. 2007 St 09.32
[7] : : : reaguj :

Ahoj! Kdy se bude pořídat další kurz v Liberci? Hrozně ráda bych se ho zůčastnila. A ještě dotaz, od kdy se dá učit dítě na bruslích, od tří – čtyř let? Učíte je také?

Přidal(a): Balud 9. 5. 2007 St 10.46 Praha a děti na bruslích
[8] : : : reaguj : web

[6] linfe : [4] aralk : [2] paia : Ahoj všem, kdo jste se ozvali. Zdá se, že o kurz v Praze by byl docela zájem a tak ho asi uspořádáme… Můžete mi prosím hodit do mailu v.zalud zavináč inlajn.cz nějaké kontakty na sebe, abychom si dohodli nějaký termín?

renata napsal/a: od kdy se dá učit dítě na bruslích, od tří – čtyř let? Je to hodně indivinduální, ale většina dětí kolem čtyř let už koordinaci zvládá natolik, že se s nimi dá bruslení začít zkoušet. Na rovinu říkám, že s malými dětmi zkušenosti nemáme, ale myslím, že bychom to zvládnout mohli ;-)

[7] renata : Další kurz v Liberci? Uvidíme podle zájmu, zatím moc zájemců není, ale může se to dramaticky změnit ;-) Pošli mi prosím mailem nějaký kontakt a určitě něco vymyslíme…

Přidal(a): Jitka 9. 5. 2007 St 14.08 Kurz v Brně
[9] : : : reaguj :

Ahoj, koupila jsem si brusle a ráda bych se na nich naučila jezdit. Pořádáte kurzy v Brně?

Přidal(a): Balud 9. 5. 2007 St 14.57 re: Kurz v Brně
[10] : : : reaguj : web

Do Brna je to pro nás fakt dost daleko, ale máme tam známosti 8-). Takže zkus se poptat tady.

Přidal(a): Jitka 11. 5. 2007 P 13.14 Kurz v Ostravě?
[11] : : : reaguj :

Ahoj všem, Ostrava je ještě dál než Brno, ale nemáte nějaké známosti i tady? ;-)

Přidal(a): Balud 11. 5. 2007 P 13.20 Re: Kurz v Ostravě
[12] : : : reaguj : web

[11] Jitka : Známosti máme všude ;-) Ostravu obhospodařovávají kluci a holky z agentury Sportovnikurzy.cz stačí se přihlásit ;-) a řekni jim, že Tě posíláme my ať mám u nich pivko.

Přidal(a): Jitka 11. 5. 2007 P 14.20
[13] : : : reaguj :

[12] Balud : Jasně, budu se hlásit jako přímé doporučení z Liberce.. Snad vám pak neuříznu moc velkou ostudu.. Díky. :-)

Přidal(a): Renata 14. 5. 2007 Po 15.36 kurzy ve Zlíně?
[14] : : : reaguj :

Ahoj, jsem začátečník, jsou taky nějaké kurzy ve Zlíně?

Přidal(a): Balud 14. 5. 2007 Po 20.39 re: kurzy ve Zlíně
[15] : : : reaguj : web

Ahoj, přímo ve Zlíně nevím, ale v Otrokovicích funguje SSC Otrokovice a jejich šéfík Marcel je instruktorem in-line bruslení. Zkus e na něj obrátit, určitě Ti pomůže. Vím, že ve Zlíně se mělo cosi objevit hlavně pro děti, ale v jakém je to teď stavu nevím.

Přidal(a): Dawid 30. 5. 2007 St 13.54 nejaci znami v plni
[16] : : : reaguj :

Ahoj prave zacinam.. nemate nejake zname i v plzni??

Přidal(a): Balud 30. 5. 2007 St 16.18 RE: nejaci znami v plni
[17] : : : reaguj : web

[16] Dawid : „Větší půlka“ Inlajn.Cz je ze z Plzně ;-) Na kempu se s klukama a holkama můžeš domluvit nebo si je zkus ulovit ve Škoda sport parku. Chodí tam večer trénovat.

Přidal(a): Monika 2. 6. 2007 So 22.42 Kurz v Praze
[18] : : : reaguj :

Ahoj, tak jsem dneska poprvé v životě ozkoušela in-line a docela mě to vzalo ;-) Dost vážně uvažuju o tom, že si koupím vlastní brusle (nebo že mi je někdo koupí k blízkým narozeninám :-D ) Chci se zeptat, jestli se už v Praze konal ten kurz a pokud ano, jestli je výhledově v plánu další? Nijak na to nespěchám, zatím ještě ani ty brusle nemám, ale až je budu mít, což bude doufám brzo, tak bych se to na nich moc chtěla naučit.

Přidal(a): Monika 2. 6. 2007 So 22.42 Kurz v Praze
[19] : : : reaguj :

Ahoj, tak jsem dneska poprvé v životě ozkoušela in-line a docela mě to vzalo ;-) Dost vážně uvažuju o tom, že si koupím vlastní brusle (nebo že mi je někdo koupí k blízkým narozeninám :-D ) Chci se zeptat, jestli se už v Praze konal ten kurz a pokud ano, jestli je výhledově v plánu další? Nijak na to nespěchám, zatím ještě ani ty brusle nemám, ale až je budu mít, což bude doufám brzo, tak bych se to na nich moc chtěla naučit.

Přidal(a): Petr 3. 6. 2007 Ne 10.10 Kurz v Liberci
[20] : : : reaguj :

Chtěl bych poděkovat za skvělej kurz pro začátečníky, kterého jsem se zúčastnil 26.-27.5. v Liberci. Skvělá organizace i super přístup instruktorů :-). Stál jsem na inlajnech poprvé v životě (bez předchozích zkušeností s normálním bruslením nebo běžkama) a za ty dvě odpoledne jsem se výrazně zlepšil a získal jistotu na bruslích. Vřele doporučuju :-).

Přidal(a): Balud 5. 6. 2007 t 22.35 Kurz v Praze 9.-10.6.
[21] : : : reaguj : web

[19] Monika : Kurz se v Praze ještě nekonal. Bude se konat tento víkend a začíná být velmi zaplněný… Takže jestli máš chuť, ozvi se mailem a pošli mi telefoním číslo, abychom se mohli dohodnout, co a jak dál…

Přidal(a): Liduš 11. 6. 2007 Po 14.20 Někdo poblíž
[22] : : : reaguj :

Ahoj chtěla bych se zeptat jestli nemáte známé taky někde poblíž Uherského Hradiště, určitě by se tu našla hromada lidí kteří by měli o tento kurz zájem, taky včetně mě ;-). Díky a letí pozdravy z Moravy!!!!

Přidal(a): Balud 11. 6. 2007 Po 15.20 Uherské hradiště
[23] : : : reaguj : web

[22] Liduš : Zrovna minulý víkend mi přišle mail s informací o vzniku inline školy ve Zlíně a to není z Uheského Hradiště daleko ne? Takže www.inlineschool.cz a hurá do školy…

Přidal(a): Liduš 15. 6. 2007 P 07.43
[24] : : : reaguj :

Moc díky za radu, mrknu na to. Zlín opravdu není tak daleko. Díky!! Mějte se krásně!!!

Přidal(a): Milan 21. 6. 2007 t 16.20
[25] : : : reaguj :

Nevim jestli jsem to nekde neprehledl, ale bude se v dohledne dobe konat jeste nejaky kurz v Praze?

Přidal(a): Balud 21. 6. 2007 t 16.25 Dohledná doba....
[26] : : : reaguj : web

Ahoj, v současné chvíli nedohlédnu dál než k odjezdu do Le Mans, což je za týden a do té doby v Praze určitě nic nestihneme. Další termín pražských kurzů bych viděl až tak na srpen. Vydržíš?

Přidal(a): Milan 22. 6. 2007 P 09.59
[27] : : : reaguj :

Jo, urcite,… snad se na tom zatim nekde nezabiju :-)

Přidal(a): Monika 6. 7. 2007 P 00.55 Kurz v Praze
[28] : : : reaguj :

jupí :-D jenom tajně doufám, že bude v plánu spíš v druhý půlce srpna, jináč bych to kvůli dovolený zase prošvihla :-(

Přidal(a): anonym 6. 7. 2007 P 20.25 zest
[29] : : : reaguj :

jo jo super stranka ha ha :-D

Přidal(a): ret 15. 7. 2007 Ne 23.30 ja bych taky rad v praze
[30] : : : reaguj :

Zdravim. Mame s pritelkyni in-liny tretim dnem a jsme na tom oba zatim dosti nejisti, takze bych tento kurz v Praze take uvitali. ;-)

Přidal(a): Katka 24. 7. 2007 t 17.12 Kurz v Brně?
[31] : : : reaguj :

Bude nějaký kurz v Brně?

Přidal(a): Petra 28. 7. 2007 So 13.01 Kurz v Praze
[32] : : : reaguj :

Ahoj, ráda bych se přidala na kurz v Praze v srpnu (pokud tedy bude). Můžu kdyžtak poprosit o poslání termínu na mail? Dík. Mám brusle rok a pořád umím jen jezdit dopředu a brzdím pozvolným dojezdem, to je trošku faux pas ;-) Je načase posunout úroveň výš! :-D

Přidal(a): Pája 31. 7. 2007 t 22.06 Kurz v Praze
[33] : : : reaguj :

Ahojky! jsem sice ze Vsetina ale v Praze studuju a moc rada bych se zucastnila Vaseho kurzu:-) problem je ale ten, ze skola mi zacina az v zari:-( planujete vyhledove i kurzy na zari – rijen?

Přidal(a): Balud 1. 8. 2007 St 22.08 Termíny kurzů
[34] : : : reaguj : web

Ahoj všichni, jak píšu na titulní stránce vymysleli jsme pár termínů pro kurzy. Pro Prahu to budou podvečerní kurzíky a pro Liberec zopakujeme večerní školu brzdění a přidáme jeden víkendový velko kurz.
Co se týče výhledu na září či říjen, tak v tuhle chvíli těžko říct (rozjíždí se podzimní závodní sezóna), ale pokud bude příjemný podzim, tak bychom asi něco vymyslet mohli…

Přidal(a): Katka 21. 8. 2007 t 16.27
[35] : : : reaguj :

ahoj, tak koukám na kurzy v Praze a zase pozdě, zase jsem to prošvihla. Brusle mám tak tři roky, první rok jsem jezdila dost, teď už jsem na nich skoro dvě sezony nestála… Potřebuju získat jistotu, aby mě to pořádně bavilo. Takže začínám od začátku tam kde jsem skončila… dopředu to jde, ale to je tak všechno, jak tu někdo psal, brždění pozvolným dojezdem…už mi to vadí… Taky by se mi hodila parťačka na bruslení! Ono ve dvou to jde líp. Když se jedné nechce, druhá jí vytáhne :-) a taky se po bruslení dá pokecat… :-P

Přidal(a): Evik 2. 9. 2007 Ne 19.46 zájem o kurz v říjnu
[36] : : : reaguj :

Ahoj, taky bych měla zájem o kurz v říjnu, tak kdyby nás bylo dosti a vy měli čásek, tak by to bylo supr :-)

Přidal(a): Mirek 10. 9. 2007 Po 10.18 zájem o kurz v říjnu
[37] : : : reaguj : web

a já prosím taky. říjen bych mohl. určitě se najde nějaká partička zájemců

Přidal(a): Majda 23. 9. 2007 Ne 06.27 Já chci taky!
[38] : : : reaguj :

Ahoj, jestli je to ještě aktuální, tak bych se chtěla vnutit do nějakého kurzu v Praze. Včera jsem pořídila brusle a poprvé vyrazila. Myslím, že to byla celkem legrace. Teda alespoň lidi co jsem nezabila se nasmáli…. Kdyby jste na podzim ještě něco páchali v Praze, tak chci taky:-) Díky moc. :-D

Přidal(a): Zuzana Pajdlová 19. 4. 2010 Po 09.46 Kurzy i v Praze
[39] : : : reaguj :

Dobrý den, především se chci zeptat, zda informace a ceny jsou aktuální (komentáře naposledy z roku 2007) a další dotaz bych měla ohledně možnosti uspořádání kurzů v Praze. Děkuji za odpověď a přeji krásný den, Zuzka

Přidal(a): Balud 19. 4. 2010 Po 12.52 re: Kurzy i v Praze
[40] : : : reaguj : web

Nejaktuálnější informace najdete na http://inlajn.cz/kurzy
Kurzy z Prahy jsme přesunuli do Staré Boleslavi – Houšťky, což od Prahy není daleko, ale máme k dispozici výrazně lepší a klidnější prostředí včetně zázemí pro video rozbory.

Přidal(a): Luci 19. 4. 2010 Po 13.55
[41] : : : reaguj :

Ahoj, jak to vypada s kurzy v Plzni? Loni jsem byla a bylo to super, urcite bych si rada letos zopakovala a spousta kamaradu by se po mem nadsenem doporuceni take rada prihlasila:)

Přidal(a): HonzaH 20. 4. 2010 t 10.28
[42] : : : reaguj : web

V Plzni prave domlouvame terminy. Vse zverejnime v nejblizsi dobe.

Přidal(a): HonzaH 28. 4. 2010 St 18.38
[43] : : : reaguj : web

Plzeňské termíny jsou vyvěšeny V případě velkého zájmu termíny přidáme, případně podle přání upravíme časy.

*
  Gravatar povolen.
Komentář *
Kliknutím vložíš:
Vlo� smajla :-) Vlo� smajla :-( Vlo� smajla ;-) Vlo� smajla :-D Vlo� smajla 8-O Vlo� smajla 8-) Vlo� smajla :-? Vlo� smajla :-x Vlo� smajla :-P Vlo� smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.